wazne pytanko

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#21

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

berek00 pisze:Bo jak postoi długo to silnik jest chłodny a jak ci nie zagrzeje jedna świeca to dopóki sie minimalnie nie nagrzeje to ci nie pali na jeden cylek i przez to tak jest, sprawdź która to świeca i ja wymien. U mnie było to samo ostatnio tylko w TDS.
No i to jest fachowiec. Jak jest uszkodzona swieczka to nie bedzie palil na jeden cylinder ale silnik ZI a nie ZS Diesel potrzebuje swieczek zarowych tylko do rozruchu. One jeszcze co prawda moga grzac jakis czas jak to jest w mojej polówce 1.9 D ale to tylko zeby ulatwic prace. Mam dwie sztaplarki jeszcze i jedna ma 2 swieczki zarowe w kolektorze dolotowym by podgrzac wstepnie powietrze a w drugiej sie robi tzw. kopciucha i nie trzeba swieczek a pali w mrozy -20 stopni.

Przemmekk

Astro-maniak
Posty: 609
Rejestracja: 18 wrz 2007, 18:01
Imię: Przemek
Auto: Astra H
Silnik: 19DTH
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Świdnik

#22

Nieprzeczytany post autor: Przemmekk »

Moze i to swieca..? bo to przy pierwszym rozruchu..pozniej jak odpalam za np godzine czy dwie jest fajnie. Ale jak juz odpalilem za ponad 4h to mi juz podymilo troche. A najbardziej jak na 2 dzien odpalam. Wtedy czuje przy rozruchu nierowne odpalanie jakby sie moze dławił, wtedy juz jestem przkonany ze bede miał chmure bialego dymu wokol auta...

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#23

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Jak dla mnie to dziwne jest ze nie sprwdzisz tych swiec przeciez to roboty na 5 minut. Sprawa sie wyjasni i tyle.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Góral 2007

Astro-maniak
Posty: 194
Rejestracja: 22 sie 2007, 14:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

#24

Nieprzeczytany post autor: Góral 2007 »

To raczej nie świece ja mam wszystkie nowe i tez tak sie dzieje trzeba szukac przyczyny gdzie indziej może przekażnik od świec ale nie jestem pewny to jest mankament oplowskich dieslów

berek00

Astro-maniak
Posty: 59
Rejestracja: 10 kwie 2008, 23:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Brać kase?
Kontakt:

#25

Nieprzeczytany post autor: berek00 »

Na 100% procent świeca, bo napisał ze postoi 2 h jest ok, ale juz 4 i sie dławi. Ja stawiam, że to świeca na 100%. Jakby było cos z przekaźnikiem to by zadna nie grzała i by wogóle nie chciał odpalic.
Nie ma jak Astra....It's My Life

Przemmekk

Astro-maniak
Posty: 609
Rejestracja: 18 wrz 2007, 18:01
Imię: Przemek
Auto: Astra H
Silnik: 19DTH
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Świdnik

#26

Nieprzeczytany post autor: Przemmekk »

Obadam te świece. Gdzies na forum Vectry czytalem o podobnych problemach tez w 2.0 DTI to radzona mu ze to moze byc tez przepływomierz..

Góral 2007

Astro-maniak
Posty: 194
Rejestracja: 22 sie 2007, 14:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

#27

Nieprzeczytany post autor: Góral 2007 »

Być może to świece ale tak jak mówie mam to samo swiece nowe końcówki wtrysków nowe pompa po naprawie filtry pozmieniane i dalej nic tak samo sie dzieje zostalo mi sprawdzic poczatek tloczenia a moze wamsie cos jeszcze nasuwa co to moze byc a i kompresja po 30 na dwóch 31 na dwóch a moze jak jest zaduza dawka paliwa to bedzie go dlawic i zalewac sam juz nie wiem

berek00

Astro-maniak
Posty: 59
Rejestracja: 10 kwie 2008, 23:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Brać kase?
Kontakt:

#28

Nieprzeczytany post autor: berek00 »

filtr powietrza wyczyśc, moga być też zawory źle ustawione i przez to źle pali jak zimny.
Nie ma jak Astra....It's My Life

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#29

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

berek00 pisze:moga być też zawory źle ustawione i przez to źle pali jak zimny
Chodzi CI o rozrzad?
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

dudnej

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 23 mar 2008, 20:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszow
Kontakt:

#30

Nieprzeczytany post autor: dudnej »

[quote="sledz"]juz sie dowiedziałem to silnik opla ale to jest normalne i mam sie do tego przyzwyczaic ze leci taka chmura przy odpalaniu? jest w nim jeszcze cos co mnie denerwuje a mianowicie to ze moja asterka na jedynce prawie nie przyspiesza na dwójce dopiero powyzej 2500 obrotow i dopiero na trójce zaczyna ,

na dwojce 75km/h powinna iść, a do setki w 16sek.

ODPOWIEDZ