astra 95 rok Silnik x16sz 71 KM bierze olej:(

Gość

astra 95 rok Silnik x16sz 71 KM bierze olej:(

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Pomocy nie wiem co juz robic silnik bierze mi olej srednio 1litr na 1000km i przy zimnym silniku silnik stuka wymienilem popychacze ale dalej to samo wymienilem uszczelaniacze i dalej silnik bierze olej nie wiem czy lepiej nie kupic 2 silnika mysle nad 1.6 Se 8v pelen wtrysk 100 koni i czy duzo przeubek by bylo;/ albo 1.8 16v tylko wtedy to chyba tez skrzynie musialbym wymienic;/ pomocy!!!!!

WaldazZz

Astro-maniak
Posty: 189
Rejestracja: 19 mar 2007, 21:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: WaldazZz »

Stukanie przy zimnym silniku to najprawdopodobniej hydroregulatory luzu zaworowego. Droga sprawa do wymiany. Lepiej kupićdrugą głowicę. Zmierz najpierw ciśnienie na cylindrach, jeśli będzie OK to wymień samągłowicę na takąjak masz teraz. Wymieniać silnika na C16SE nie musisz, bo one różnią się tylko głowicą, więc możesxz zrobić sobie sam SE przekładająć głowicę z wtryskami, kolektorem itd. (na KTK opisane dokładnie przez Krzysia), tylko wtedy musisz podnieść stopień sprężania (tłoki doprężające), albo planowanie.
Co do silnika 1,8 to jest big block, czyli musisz zmieniać bardzo dużo z mocowaniami silnika włącznie. Znaleźćzestaw do przeróbki zwykłego small blocka na SE jest ciężko, ale jak znajdziesz to zabawa jak najbardziej. Może być głowica z C16SE (najrzadziej spotykana), 16LZ (chyba. Od Kadeta głowica), albo 1,5 8V MPI do Nexii.
A brać olej może Ci przez nieszczelne pierścienei olejowe. Ale to sięokaże jak sprawdzisz ciśnienie na cylindrach, a jeśli będąznaczne wahania między cylindrami to uszczelka pod głowicą.
"Dla tych wszystkich,
którzy 15 baniek noszą w głowach"

Gość

#3

Nieprzeczytany post autor: Gość »

To czyli raczej nie bede przekladal silnika na wiekszy;/ uszczelke pod glowica wymienilem cisnienie silnika bylo mierzone wacha sie miedzy 10,5 a 12 , mechanik powiedzial ze do wymiany pierscienie i pewnie panewki ;/ to chyba bedzie lepiej kupic 2 silnik 1.6 widzialem na allegro 1.6 SE za 1000 zl i czy osprzet bedzie pasowal z mojego bo dopiero co wymienilem rozrzad. no i czy komputer ten sam

[ Dodano: 2008-01-23, 15:31 ]
a i jeszcze jedno pytanie czy silnik 1.6 8v z Vectry B 97 rok by pasowal?? silnik wyciagniety z angielskiej wersji.

Domin

Astro-maniak
Posty: 236
Rejestracja: 11 lip 2007, 12:15
Imię: Dominik
Auto: Astra H
Silnik: 1.7 CDTi 130KM/307Nm
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Domin »

heh zrobilem to samo bo bral olej :) najpierw uszczelniacze :) potem zdecydowalem sie na pierscienie plus wszystkie uszczelki i ... ? i mam spokuj autko nie bierze oleju jest oki
Hu Hu Ha nie taka Astra Zla

ODPOWIEDZ