Problem z odpalaniem

artusb

Astro-maniak
Posty: 78
Rejestracja: 23 sty 2008, 20:31
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#21

Nieprzeczytany post autor: artusb »

JOszi Dzieki za info ja w sumie odpalam z pedalem w podlodze :p
a co do aku, no to sobie juz kupilem taki z prawdziwego zdarzenia :) 72Ah i mysle ze bedzie ok, dziaj wyprubuje ten sposob zeby odczekac te 10 sek. po zagrzaniu swiec zobaczymy:)

Teraz jest okolo 0C i mam problem z odpalaniem ale w koncu odpala.
Ale boje sie ze jak beda bardzo duzo mrozy (chyba juz nie za tej zimy :P) to wtedy moga byc problemy.

Zastyanawia mnie tez jedna zecz
bo muj kuzyn tez ma Asterixa 1,7TD isuzu i tam jest taki motyw ze jak podgrzeje swiece lampka zgasnie i jak nie zacznie krecic rozrusznikiem odrazu jak ona zgasnie to potem juz nie odpali i moze krecic do woli :p smieszne :p

destylator

Astro-maniak
Posty: 189
Rejestracja: 31 gru 2007, 7:36
Imię: Marcin Destylator
Auto: Astra H 1.9 cdti
Województwo: Zagranica - UE
Lokalizacja: Żory/Ballymena
Kontakt:

#22

Nieprzeczytany post autor: destylator »

artusb

a sprawdzałeś kąt wtrysku... dolej depresatora do ropki, nie wiedomo co jest na stacji.
U mnie w dtl po zgasnieciu czekam okolo 10 sek i jest o niebo lepiej niz jak go krece odrazu pozgasnieciu kontrloki.

A co do baku.. ja zmieniałem w tamtym roku u mnie, kosztował mnie w sklepie 250 zeta, musialem tylko wezyki podlaczyc do niego, wszystko bylo wyprowadzone.

Tez go probowalem kleic ale to nie ma sensu, a co do spawania to pytalem jednego zioma co sie tym zajmuje i powiedział ze do astry kombi w dieselku nie ma co spawac, jak cieknie to tylko nowy bo tam juz sie sitko robi, jak sciagniesz to poklupej młotkiem a pol baku ci odleci :m

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#23

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

artusb pisze:Zastyanawia mnie tez jedna zecz
bo muj kuzyn tez ma Asterixa 1,7TD isuzu i tam jest taki motyw ze jak podgrzeje swiece lampka zgasnie i jak nie zacznie krecic rozrusznikiem odrazu jak ona zgasnie to potem juz nie odpali i moze krecic do woli :p smieszne :p
ja mam podobnie ;) jak zgaśnie kontrolka to trzeba zaraz zacząć kręcić bo potem gorzej odpala ale odpali.
Niby jest tak że świece grzeją jeszcze przez chyba 3 minuty ale to działa na takiej zasadzie że jak świeci się kontrolka to świece grzeją na max a jak już zgaśnie to będą grzać ale już słabiej.

W aku w dieslu nie jest aż tak ważna moc którą podałeś czyli 75Ah ale moc rozruchowa ;) ja mam coś koło 740A. Przy 540A słabo kręcił zimą

artusb

Astro-maniak
Posty: 78
Rejestracja: 23 sty 2008, 20:31
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#24

Nieprzeczytany post autor: artusb »

No wreszcie po badaniu.!! wiec moge sie pochwalic

No wiec tak co do odpalania mam na szczescie dobry aku wiec nie jest xle, robie tak jak polecaliscie czyli po wylaczniu sie kontrolki od grzania swiec czekam jeszce z 10 sek i potem z pedalem wcisnietym do podlogi krece i jest lepiej ale jak nowa sztuka nie pali :D

Bylem w poleconym warsztacie w Krakowie na ul.Niepołomskiej 55..

Powiem tak... podejscie bylo niezle... zaczelo sie niexle
Zostawilem ja na noc i rano mialo byc badanko.

Co prawda zbadali mi wyszlo mi rewelacyjnie 14, 16, 20, ??

Nie wiem w sumie czemu tylko 3 pomiary chyba koles sobie dal spokoj ...
Jak przyjechalem to mnie kolesie rozbroili bo nikt nic nie wiedzial i nikogo nie bylo :P
ale nic :P
Zaplacilem jedynie 80 zł za badanie :| i moge jechac do domku... ale profilaktycznie ja jak to ja :D zobaczylem jak tam wtryski wkrecili :p no i jasne ze super :D 1 i 4 normlanie kipial od ropska... jak wreszcie ktos sie znalzl zeby to dokrecic to sobie pojechalem... bo niby juz nic nie cieklo ... Jak dojechalem do looknolem i dalej cieknie z 1 wtrysku ehhhh.... To nic ze jak do nich przyjechalem to nic nie cieklo :|:|:| ehhh

Podobal mi sie jednak ich tekst ze silnik to padaczka ... :P
Jak ja ta astra jechalem sobie z lekkiej gorki 180 :D przyznam ze sie lekko balem :p

ehhhh wiec opieslaem jak to wyglada :) -- dziekuje wszytskim za wczesnijesze rady ;)
[[External Link Removed for Guests]] Serwis GSM Kraków

mata12

Astro-maniak
Posty: 137
Rejestracja: 28 lis 2007, 23:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontakt:

#25

Nieprzeczytany post autor: mata12 »

artusb pisze:Jak ja ta astra jechalem sobie z lekkiej gorki 180 :D przyznam ze sie lekko balem :p
A jjaki masz silnik?Ja mam 1.7 diesela 1992 rok 57KM i nie pojade wiecej niz 140 ale to juz padaka wyje silnik i strach sie bac silnik mam oplowski i nie wiem czy byly jakis inne skrzynie??;/
Pozdrawiam mata12

artusb

Astro-maniak
Posty: 78
Rejestracja: 23 sty 2008, 20:31
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#26

Nieprzeczytany post autor: artusb »

hehehe NO DOOOKLADNIE TAKI SAM silnik diesel 1,7 92 rok :D oplowski i pomiedzy bramkami w katowicach a bramkami w Balicach w storne krakowa tam gdzies jechalem 180!! :p ale powiem szczeze ze jak sie zatrzymalem to to tylko patrzylem czy nic nie odpaldo :p
a tak na prostej to jak sie rozbuja to dojdzie do 150 , 160 ale to juz koniec
i do tego mam kompresje do bani.

No a dziaj!!! juz mi rece opadly..... zagapilem sie na swiatlach i wjechalem koelsiowi w tylek !!! moja bieda asterka :( ehhh ale i tak jestem dumny ze przestawilem 3 auta :D i mojej sie stosunkowo malo stalo :)
[[External Link Removed for Guests]] Serwis GSM Kraków

mata12

Astro-maniak
Posty: 137
Rejestracja: 28 lis 2007, 23:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontakt:

#27

Nieprzeczytany post autor: mata12 »

Haha dobry jestes:P:) To chyba masz lepsza skrzynie dluzsze biegi szkoda ze ja takich nie mam:(120 to max:(
Pozdrawiam mata12

artusb

Astro-maniak
Posty: 78
Rejestracja: 23 sty 2008, 20:31
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#28

Nieprzeczytany post autor: artusb »

ale przyznam sie ze przy takiej predkosci to juz sie xle jedzie, jak jechalem nia caly czas okolo 120 km/h to spalila mi jakies 5.7 L/100 ... no i wlasnie mnie rozwala to ze zmierzyili mi kolesie i byla taka slaba kompresja ... no to jak bedzie jexdzila jak sobie naprawie silnik :D

destylator

Astro-maniak
Posty: 189
Rejestracja: 31 gru 2007, 7:36
Imię: Marcin Destylator
Auto: Astra H 1.9 cdti
Województwo: Zagranica - UE
Lokalizacja: Żory/Ballymena
Kontakt:

#29

Nieprzeczytany post autor: destylator »

mi tak do 110 pali kole 5 literkow, ale juz przy 140 wychodzi .... 9 :( no a po mieście 9-10
TTi 880 + SIRIO ML 145

ODPOWIEDZ