cofanie licznka ?

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: wencik »

JOszi pisze:idziesz do jakiegoś supermarketu i kupujesz najtańszą wiertarkę :D podłączasz do licnzika linke od prędkościomierza a drugi koniec linki podczepiasz do wiertarki ;) włączasz na kilkadziesiąt godzin na max obroty i przekręcisz licznik to żądanych kilometów ;) tylko tym sposobem trzeba uzbroić się w cierpliwość bo to strasznie długo trwa
hehe Joszi coś mi tu śmierdzi ,że znasz takie sposoby ;) ropą mi śmierdzi heheh



ps. będą nie równo cyferki -świat się nie zawali. Ale może niektórym naprawde to przeszkadza
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

wencik pisze:ps. będą nie równo cyferki -świat się nie zawali. Ale może niektórym naprawde to przeszkadza
jak są nierówno cyferki to jak ktoś się zna na rzeczy to o razu się skapnie że cofany był :/

co do tego sposobu z wiertarką to znam ale nie stosowałem :D sam mam 260tyś na liczniku :D a poprzednie autko jakie miałem miało 48tyś jak je kupiłem a jak sprzedałem po roku to miało 56tyś bo robiłem dziennie może z 10km (do szkoły i z powrotem ) :D tak więc nie musiałem cofać :D

Kleryk

#13

Nieprzeczytany post autor: Kleryk »

Co do tej wiertarki to za cene pradu to chyba nowy licznik u dilera sobie kupisz :D
Panowie czy jest opcja aby przelozyc sam licznik do innych zegarow?
Pozdro

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

jasne że jest opcja ale nie zawsze chce pasować ;)

Michał86

Astro-maniak
Posty: 258
Rejestracja: 01 sty 2008, 13:24
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wawa - Yelonki
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: Michał86 »

chyba nie musiala bys rozebrac caly licznik a wtedy jest latwiej przekrecic tak uwazam

Awatar użytkownika
ClauveR

Administrator
Posty: 4097
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:21
Imię: Mateusz
Auto: Opel Zafira B
Silnik: Z18XER
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: ClauveR »

JOszi pisze:idziesz do jakiegoś supermarketu i kupujesz najtańszą wiertarkę :D podłączasz do licnzika linke od prędkościomierza a drugi koniec linki podczepiasz do wiertarki ;) włączasz na kilkadziesiąt godzin na max obroty i przekręcisz licznik to żądanych kilometów ;) tylko tym sposobem trzeba uzbroić się w cierpliwość bo to strasznie długo trwa ;)
to mnie Joszi teraz powaliłeś z nóg - szacunek :mrgreen:
Kleryk pisze:czy jest opcja aby przelozyc sam licznik do innych zegarow?
Kiedyś myślałem, że bez problemu da się przełożyć sam prędkościomierz, ale mając w ręce 2 takie same zegary z takim samym przełożeniem (w moim przypadku W=1111) przeżyłem lekkie zdziwienie i szok... Po prostu nie pasowało - inaczej wyglądała wewnątrz obudowa zegarów. :/
[External Link Removed for Guests]

Nietoperz23

Astro-maniak
Posty: 332
Rejestracja: 05 wrz 2007, 19:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: Nietoperz23 »

Wykonan licznikow moze byc tyle co asterek wazny jest ten sam index W co do cofania jesli zdecydujesz sie robc to mechanicznie to raczej staraj sie delikatnie podociagac zapadki z bebenkow i wtedy je przekrecic , jesli zrobisz to w miare odkladnie niewprawnym okiem nie zauwazy sie przesuniecia
Nadszedl kres mojej przygody z Astra, juz jest Omega B, Astra Sprzedana...Szkoda bylo....
CB-RADIO:
TTI 880 + Sirio Megawatt 3000
zapas-drugi mobil
ONWA MK3 + Falcon(magnes)

emilkarys

Astro-maniak
Posty: 115
Rejestracja: 20 wrz 2007, 12:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: emilkarys »

Co wo wietarki to nie takie proste. Wpadłem kiedyś na ten genialny pomysł. Czasowo zajmuje to kupę czasu. Wiertarka 500w max obroty to 1km cofa sie około w minutę.
Ale najprostszym sposobem na świecie jest postawić autko na dwóch klockach z przodu i wsteczny wrzucić. Bedzie to kosztowało troszkę ale jeśli komuś się nie chce rozbierać deski to moze.
jest
Obrazek
mały face lifting i będzie
Obrazek

ronth

Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 24 sty 2008, 19:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: ronth »

ok dzieki pomysle o ty,m a moze poprostu zostawie stary licznik i jak bede chcial sprzedac to poprostu wrzuce stary :-)

wydawaloby sie ze sposob z srobokretem jest najprostrzy :-) i najtanszy hehe
[External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests]

Mariusz.b86

Astro-maniak
Posty: 353
Rejestracja: 28 gru 2007, 11:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa - Bemowo
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: Mariusz.b86 »

Ja tam wziąłem śrubokręta i z durzą uwagą, ostrożnością i bez nerwów na spokojnie przekręciłem cyferki i udało mi się nic nie porysować :)
I jestem zadowolony :lol:
!BYŁA!Astra F Hatchback 2/3D 1.4 #[C14NZ]#

ODPOWIEDZ