Po wjechaniu w Kałuze.. Gasnie szarpie niechodzi na LPG

stefan613

Astro-maniak
Posty: 182
Rejestracja: 08 gru 2007, 9:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Po wjechaniu w Kałuze.. Gasnie szarpie niechodzi na LPG

#1

Nieprzeczytany post autor: stefan613 »

gdy pada deszcz astra jest duzo słabcza na gazie... po wjechaniu w kałuze tak ze poczujke ja w nadkolu.. jade jewsscze 10 sekund i niereaguje na pedał gazu nic.. obroty spadaja i gasnie.
pstryk na benzynke i jade normalnie dalej... przełączam na gaz i jade znowu 20 metrów i zdycha dodaje gazu to zwalnie całkowicie gaśnie.. na benzynie jest ok.. nowe kable swiece kopołka. co to mi zalewa ?
1. Astra F 1.4 (NIEBIESKA)
2. Vectra A 2.5 V6 (ZŁOTA)
3. VECTRA A 2.5 V6 (ZIELONA)
4. ASTRA F 1.6 (Kolor niewiadomo do końca)

Maryś

V.I.P.
Posty: 896
Rejestracja: 16 cze 2007, 12:25
Imię: Maciej
Silnik: 2.0
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#2

Nieprzeczytany post autor: Maryś »

Sprawdz czy filtr powietrza nie jest mokry ;) I czy nie masz gdzies nieszczelnosci w rurkach laczacych filtr z przepustnica. Rozumiem ze w normalne, niedeszczowe dni jest spokojnie? ;)
Mechanika pojazdowa. Gdańsk tel 530-612-613.

stefan613

Astro-maniak
Posty: 182
Rejestracja: 08 gru 2007, 9:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: stefan613 »

Marys, jak jest nawet mroz to jest dobrze.. tylko jak pada i jest wilgoć.. to cyrki.
Filtr mam nowy około 2 tygodnie i suchy jest.. Dolot mam dobrze zrobiony bo jak jest ciepełko to jest ok. a rurka tam jest jedna tylko. Miałem ja peknieta ale mam dobrze uszczelnione specjalna tasmą..

jest tez obiaw taki ze jade wolnymi obrotami tzn lekko gaz dotykam to jest ok. dodam wiecej gazu to juz tylko buuuu dmucha w rure i zwalnia. popuszcze to jedzie,
1. Astra F 1.4 (NIEBIESKA)
2. Vectra A 2.5 V6 (ZŁOTA)
3. VECTRA A 2.5 V6 (ZIELONA)
4. ASTRA F 1.6 (Kolor niewiadomo do końca)

Maryś

V.I.P.
Posty: 896
Rejestracja: 16 cze 2007, 12:25
Imię: Maciej
Silnik: 2.0
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#4

Nieprzeczytany post autor: Maryś »

Sprawdz wieczorkiem czy nie masz iskier na przewodach lub cewce...bo u mnie byly objawy szarpania gdy byla zwiekszona wilgotnosc i mialem walnieta cewke - piekna choinka pod maska :mrgreen: No chyba ze masz garaz bez dostepu swiatla, to wtedy sprawdz od razu ;) Ale skoro masz takie objawy tylkna gazie, to najczesciej takie cyrki powoduja wlasnie : swiece, przewody WN,cewka,dolot ;)
Mechanika pojazdowa. Gdańsk tel 530-612-613.

stefan613

Astro-maniak
Posty: 182
Rejestracja: 08 gru 2007, 9:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: stefan613 »

Marys, wszystko mam sprawdzone prucz tej cewki.. jak to sprawdzic? iskra jest na karzdym po sprawdzałem w dodatku nówka kable za 140zł wrr

a moze zapłon mam do sutawienia?
a gdzie jest czujnik połozenia wału? bo ktos mi mówił ze to moze byc zamokniete..

ale chyba zroibie tak: odpale go i bende lał z wiadra wode na poszczegulne elementy silnika . heh
1. Astra F 1.4 (NIEBIESKA)
2. Vectra A 2.5 V6 (ZŁOTA)
3. VECTRA A 2.5 V6 (ZIELONA)
4. ASTRA F 1.6 (Kolor niewiadomo do końca)

Maryś

V.I.P.
Posty: 896
Rejestracja: 16 cze 2007, 12:25
Imię: Maciej
Silnik: 2.0
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#6

Nieprzeczytany post autor: Maryś »

Primo pomiar miernikiem wykonuje sie [External Link Removed for Guests] A zeby sprawdzic czy nie ma przebicia:
-musi byc ciemno!
-odpal autko i uchyl maske
-jesli widzisz jak przeskakuja iskierki z cewki na jej obudowe to cewka mowi papa :roll:
-dodatkowo przyjrzyj sie kabelkom - one rowniez (mimo iz nowe) moge robic choineczke :roll:

U mnie to byly piekne malusienkie blyski :mrgreen: Normalnie dyskoteka. Dodam ze za dnia nigdy nie bylo to dla mnie widzoczne :shock:
Mechanika pojazdowa. Gdańsk tel 530-612-613.

Krzysiek11

Astro-maniak
Posty: 110
Rejestracja: 28 gru 2007, 18:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Leszczyny
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Krzysiek11 »

Co do kabli,to może występować drobne iskrzenie(efekt jonizacji ładunku na powierzchni),szczególnie jeżeli masz ukł zapł bez rozdzielacza z cewką z której wychodzą 4 kable WN(daje nap ok 30kV).

Michał86

Astro-maniak
Posty: 258
Rejestracja: 01 sty 2008, 13:24
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wawa - Yelonki
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Michał86 »

u mnie tak samo jest zalozylem obudowe pod silnik ale nicniedaje uwazame chodzi o filtry jak zrobi sie cieplo wymieniam i reguluje wszytko powino byc dobrze a i maielm peknieta rurke od dolotu powietrza troche pomoglo=a naprawa tego

WaldazZz

Astro-maniak
Posty: 189
Rejestracja: 19 mar 2007, 21:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: WaldazZz »

Sprawdź taki mały kabelek pod alternatorem. JAk nie chce na gazie palić , popraw ten kabelek i może będzie OK. U mnei tak było.
"Dla tych wszystkich,
którzy 15 baniek noszą w głowach"

stefan613

Astro-maniak
Posty: 182
Rejestracja: 08 gru 2007, 9:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: stefan613 »

WaldazZz, Powiedz cos wiecej na temat tego kabelka !!
Bo umnie zimny na gazie nie wkreca sie na obroty prawie wcale. dopiero po jakims czasie 3 minutach jazdy dochodzi do siebie i jedzie normalnie,

mowa o lpg
1. Astra F 1.4 (NIEBIESKA)
2. Vectra A 2.5 V6 (ZŁOTA)
3. VECTRA A 2.5 V6 (ZIELONA)
4. ASTRA F 1.6 (Kolor niewiadomo do końca)

ODPOWIEDZ