czarna rura wydechowa

byczy

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 25 sty 2008, 20:04
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: KIELCE
Kontakt:

czarna rura wydechowa

#1

Nieprzeczytany post autor: byczy »

witam .mam takie pytanko kupilem niedawno astre 1.4 sedan z 2000 roku.znajomy ogladajac ja stwierdzil ze ma za brudna rure wydechowa tzn.dotknal palcem i zostal mu na nim czarny osad .wiecej nie chcial nic o tym powiedziec .co to moze byc czy to jest normalne

Usunięty użytkownik 3235

#2

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Cześć!
Temat wg mnie raczej na dział OGÓLNY niż TECHNICZNY no ale odpowiem... :D

Zależy jak bardzo brudną. Czysta to ona nigdy nie będzie. Najlepiej byłoby wymienić wydech albo oczyścić jakimś druciakiem rurę w środku(może być coś takiego jak do czyszczenia luftów w piecu etc).
Ale pierwszą rzeczą jaką zrób to kontroluj czy auto nie bierze oleju. Przy rozruchu skontroluj wzrokowo czy nie "puszcza niebieskiej chmurki"-wtedy z reguły świadczy to o spalaniu oleju. Kolejną rzeczą jest fakt, że jeśli auto jeździ na krótkich odcinkach i na ssaniu wtedy nie przepali wszystkiego dokładnie i stąd będzie czarny nalot w rurze wydechowej-sadza. Ważne żeby nie było jej tak dużo jak w silniku diesla.
Najlepiej gdybyś jadąc dalej (trasa ze 100-200km) spojrzał jak będzie wyglądać-powinna być sucha w środku no i czysta. Moje autko jak postoi dłużej to aż rdza się pojawia na końcówce wydechu a po normalnej jeździe jest koloru mocno szarego-stalowego.

byczy

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 25 sty 2008, 20:04
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: KIELCE
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: byczy »

ok wielkie dzieki .przynajmniej nie bede myslal zaden dymek z rury nie leci a zrobilem juz 300 kilometrow i stan oleju jest taki sam.wielkie dzieki jeszcze raz.pozdro

Krzysiek11

Astro-maniak
Posty: 110
Rejestracja: 28 gru 2007, 18:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Leszczyny
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Krzysiek11 »

Czarny osad może świadczyć także o złym spalaniu mieszanki np.zbyt bogata,jeżeli motor nie bierze oleju.

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

albo może świadczyć o tym że poprzedni właściciel kupił wydech na szrocie od diesla :D - taki żarcik :D ale realny ;)

ODPOWIEDZ