lampka kontrolna akumulatora a raczej jej brak

Matek100

Astro-maniak
Posty: 90
Rejestracja: 27 lis 2007, 21:55
Imię: Mateusz
Auto: ASTRA F
Silnik: działający jeszcze
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

lampka kontrolna akumulatora a raczej jej brak

#1

Nieprzeczytany post autor: Matek100 »

Mam problem z kontrlką ładowania a raczej z jej brakiem. po zdemontowaniu licznika okazało się że nie mam żarówki. Teraz mam problem z kupnem jej w sklepie bo sprzedawca nie wie jaki rodzaj, niestety ja też nie wiem :(
Co do kontroli szukałem na forum i w książce"sam naprawiam..." ale niestety jedyna informacja na ten temat to jak je zdemontować. Nic nie jest napisane jaki rodzaj ma być. Proszę o pomoc.

Druga sprawa czy brak tej kontrolki może powodowa szybki spadek napięcia na akumulatorze?? Gdy nie jade nigdzie przez jeden dzień, następnego dnia już nie umie odpalić.
[External Link Removed for Guests]

Tomek_0181

Klubowicz AKP
Posty: 1105
Rejestracja: 24 gru 2007, 19:30
Auto: Astra F Irmscher
Silnik: C20xe
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Tylmanowa--RudaŚl.
Pomocny: 3 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Tomek_0181 »

Brak żaróweczki nie zaszkodzi akumulatorowi. Są to żarówki chyba 1.2W kosztują ok 2zł za sztukę. Wyciągnij jakąś inną i zobaczysz dokładnie. Pozdrowienia.

emilkarys

Astro-maniak
Posty: 115
Rejestracja: 20 wrz 2007, 12:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: emilkarys »

Tomek_0181, w zegarach nie ma takiej drugiej żarówki, od akumulatora jest znacznie większa niż ta co podświetla.
Matek100, wymień akumulator i będzie dobrze, jak nie trzyma to znaczy ze bateria padła.
jest
Obrazek
mały face lifting i będzie
Obrazek

mata12

Astro-maniak
Posty: 137
Rejestracja: 28 lis 2007, 23:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: mata12 »

Tak dokladnie kontrolka od ladowania ma taka zarowke jakiej nie maja zadne inne kontrolki tylko wieksza banke o czym swiadczy miejsce na nia jest wieksze nie wim dokladnie jaka to bo jej nie wyjmowalem bo swieci ;) Pozdrawiam
Pozdrawiam mata12

Guest
Posty: 100
Rejestracja: 07 sty 2007, 14:51
Województwo: Zagranica - Inne

#5

Nieprzeczytany post autor: Guest »

emilkarys pisze:Matek100, wymień akumulator i będzie dobrze, jak nie trzyma to znaczy ze bateria padła.
To nie musi być prawda!!
Tomek_0181 pisze:Brak żaróweczki nie zaszkodzi akumulatorowi.
Tu się mylisz. Przez tą żarówkę idzie obwód który odpowiada za wzbudzenie alternatora. Więc gdy żarówki nie ma lub jest przepalona nie ma ładowania... (sprawdzone na Astrze 97r C16NZ z alternatorem DELCO)...

Jaki to rocznik i jaki silnik??

Tomek_0181

Klubowicz AKP
Posty: 1105
Rejestracja: 24 gru 2007, 19:30
Auto: Astra F Irmscher
Silnik: C20xe
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Tylmanowa--RudaŚl.
Pomocny: 3 razy
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Tomek_0181 »

Faktycznie! Już sobie przypominam. Mam w domu zapasowe zegary z wszystkimi żaróweczkami więc w piątek sprawdze i napiszę jeśli nikt wczesniej nie odpowie. Pozdro

Matek100

Astro-maniak
Posty: 90
Rejestracja: 27 lis 2007, 21:55
Imię: Mateusz
Auto: ASTRA F
Silnik: działający jeszcze
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Matek100 »

rocznik 1996 silnik 1.6 16v przebieg 142 200 km według licznika.

akumulotor rozładowuje się bardzo szybko. Np jak załączę silnik i nie jade to jakieś 3 minuty i wyłacza się, co skutkuje brakiem mozliwości ponownego odpalenia.

Jeszcze jedna sprawa po zgaszeniu silnika, ciągle świeci się wyswietlacz (godziny, daty i temperatury) to też może być spowodowane brakiem żarówki ??

[ Dodano: 2008-02-02, 19:17 ]
Znalazłem podstawke do żarówki. Pojechałem do sklepu z częściami i ....
okazalo się że to jest taka sama żarówka jak do postojówek czyli 5W :) koszt 2 złote
zobaczymy czy teraz też akumulator się rozładuje po dwóch dniach.


Pozostał dalej jeden problem nie gaśnie mi wyświetlacz godziny,daty i temp ?? od czego to może być ?? Jak go wyłącze to będzie po problemie ?? czy może jak nie gaśnie wyświetlacz to komunikuje jakiś błąd??
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ