Błedy w komputerze x16xel

Gość

Błedy w komputerze x16xel

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

witam
mam astre 1.6 16V 1998r i mam z nia troche problemow. Pierwszy z nich to szarpanie przy dodawaniu i odpuszczaniu gazu. Temat na forum wałkowany pare razy, ale wyczytalem w ktoryms z postow ze jesli w x16xel jest blad spowodowany zaworem EGR powinien zaswiecic sie check engine. A u mnie ani raz nie mignal. Tak wiec wzialem sie za zczytanie kodow z kompa, spiąłem styki i znowu lampka nie miga. Jak sie okazalo moj poprzednik zeby nie draznił go widok palącego sie non stop check'a wyjał z żarowke z zegarow. Po wpieciu zarowki check swieci non stop, wogole nie gasnie. Błedy wyszly mi takie:
0335 -nieprawidłowy sygnał z czujnika obrotow walu kobowego A
0443 -usterka zaworu przewietrzajacewgo w ukl. odpowietrzania zbiornika paliwa
1405- uszkodzenie zaworu EGR
1503- immo nieprawidlowa identyfikacja modulu
1530- przekaznik klimy
1640- usterka ukladu sterowania zaplonem z czterema cewkami-stopien koncowy.

Zawor egr wyczyscilem i niestety dalej to samo. Nie chce go zaslepiac bo wtedy bede mial non stop checka swiecacego. Juz wole doplacic i wymienic.
Astra ma gaz. Oprocz tego troche smierdzi czasami benzyna.
Czy moze mi ktos wytlumaczyc jak podejsc do w/w kodow.
Ewentualnie ktore sa niegrozne i mozna z nimi życ. Nadmieniam ze auto "pracuje" w holandii i musi jezdzic. Dlatego prosze o pomoc.

pozdro4all

lesio822

Astro-maniak
Posty: 512
Rejestracja: 25 lut 2007, 21:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: lesio822 »

pmolik pisze:0335 -nieprawidłowy sygnał z czujnika obrotow walu kobowego A
Czujnik do wymiany
pmolik pisze:1405- uszkodzenie zaworu EGR
Zawór trzeba wyciągnąć i może pomoże przeczyszczenie go tylko.
Reszta to według mnie sprawa drugorzędna. A check będzie Ci się zapalał zawsze jeśli będizesz miał nawet tylko jeden błąd. Ale te dwie rzeczy mogą wpływać na szarpanie auta. Jak nie to, to sprawdź stan poduszek pod silnikiem i skrzynkią.

ODPOWIEDZ