dziwne pecherzyki powietrza

byczy

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 25 sty 2008, 20:04
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: KIELCE
Kontakt:

dziwne pecherzyki powietrza

#1

Nieprzeczytany post autor: byczy »

witam miedzy glowica a blokiem silnika jest uszczelka i na niej na dlugosci ok 2 cm przy dodawaniu gazu pojawiaja sie jakby male pecherzyki powietrza.dodam ze cala upg jest sucha oprocz tych wlasnie 2 cm.dodam rowniez ze plynu do chlodnicy nie ubywa i nie robi sie cisnienie podczas odkrecania korka,oleju w plynie tez nie ma ani plynu zmieszanego w silniku.co to moze byc za przyczyna

suchy

Astro-maniak
Posty: 741
Rejestracja: 05 paź 2007, 20:55
Imię: Sławek
Auto: astra F caravan '97
Silnik: x16szr
Lokalizacja: Kamień_M./Witnica/Gorzów_W.
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: suchy »

w sumie sam sobie odpowiedziałeś...
byczy pisze:cala upg jest sucha oprocz tych wlasnie 2 cm
masz walniętą uszczelkę - po prostu... zrób to szybko, bo w końcu nadpalisz blok albo głowicę...
byczy pisze:plynu do chlodnicy nie ubywa i nie robi sie cisnienie podczas odkrecania korka,oleju w plynie tez nie ma ani plynu zmieszanego w silniku
- bo UPG padła w miejscu, gdzie ciśnienie wydostaje się bezpośrednio na zewnątrz... mi kiedyś padła między I i II cylindrem i też nie miałem wycieków ani płynu do oleju, ani oleju do płynu, ani też wycieków na zewnątrz :P
dopiero pomiar ciśnienia sprężania wyjawił prawdę - też możesz sprawdzić, aby się upewnić
pozdro
jestem już stary...

piotreq

Astro-maniak
Posty: 57
Rejestracja: 01 sie 2007, 19:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Łódź/Londyn
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: piotreq »

Mi tez tak padla uszczelka wywalilo robily sie pecherzyki i bylo widac jakby silnik sie pocil.Nic mi nie ubywalo ani sie nie mieszalo,ale uszczelka byla padnieta.Cale wakacje z taka przejezdzilem:P

byczy

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 25 sty 2008, 20:04
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: KIELCE
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: byczy »

a jakie to mniej wiecej koszta takiej wymiany

lesio822

Astro-maniak
Posty: 512
Rejestracja: 25 lut 2007, 21:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: lesio822 »

Uszczelka coś koło 50zł a wymiana nie wiem bo sam sobie zmieniałem. Tak jak koledzy piszą zrób to szybko bo na tym nie można jeździć bo zniszczysz blok albo głowicę.

piotreq

Astro-maniak
Posty: 57
Rejestracja: 01 sie 2007, 19:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Łódź/Londyn
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: piotreq »

O kosztach tez ci nie powiem bo przy okazji wymiany uszczelki zrobilem odrazu remont silnikia
uszczelnianie i tak tam.

byczy

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 25 sty 2008, 20:04
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: KIELCE
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: byczy »

dzieki panowie juz wszystko wiem przed chwila wrocilem od mechanika.koszt wymiany z planowaniem z uszczelka to 300zl.chyba ze cos wyniknie jak sie rozbierze no to automatycznie kwota wzrasta.jeszcze raz dzieki i pozdro dla was

ODPOWIEDZ