Jeszcze o wskaźniku paliwa na desce rozdzielczej........

adec

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 01 sty 2008, 22:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Jeszcze o wskaźniku paliwa na desce rozdzielczej........

#1

Nieprzeczytany post autor: adec »

Otóż, wskazówka od poziomu paliwa głupieje, raz pokazuje że mam paliwo a za chwile że nie mam wogóle i zapala się rezerwa.
Czy ktoś może napisać czym to jest spowodowane, czy to może być czujnik?? A jak nie to co, może już ktoś coś takiego miał, bo ja narazie nie mam pomysłu - o co chodzi.

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

adec, to wygląda na czujnik jak dla mnie, ale dziwne zachowanie ze po chwili opada na rezerwe. Tak myśle czy to nie wskaźnik, sam nie nawala.
[External Link Removed for Guests]

gercio

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 10 gru 2007, 18:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: radzionkow
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: gercio »

witam
ja podejrzewam uszkodzenie przewodu warto zajrzec kolo czujnika przy baku
mialem takie cos w polonezie nie wiem jak to sie stalo ale wylecial przewód
w tym przypadku mogl zasniedziec nie wiem jaki masz rocznik tej asi byc moze ząb czasu juz dotyka przewody :)
pozdro

evergreen_1987

Astro-maniak
Posty: 629
Rejestracja: 05 lis 2007, 0:46
Imię: Mateusz
Auto: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.9 JTD 16v
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: evergreen_1987 »

Bardzo możliwe jak to wcześniej powiedział kolega gercio że to przewód. Kabelek się obluzował na łączeniu z czujnikiem i przy jedzie rusza się i przesyłając raz impuls a raz nie z tond te skoki wskaźnika paliwa. Możliwe jest też miejsce obluzowania kabelka przy wtyczce z kablami podłączanymi do zegarów, jeżeli np. wymieniałeś niedawno żaróweczki w zegarach mogło się tak stać. Ostatnim możliwym miejscem gdzie takie obluzowanie kabla mogło by się zdarzyć jest złącze ECM (znajduje się w przednim nadkolu przy siedzeniu pasażera) a mogło by się tam coś takiego stać gdybyś wymieniał sprzęt audio w swoim autku lub montował w nim centralny z alarmem.

Na zepsuty czujnik mi to nie wygląda ponieważ wtedy by nie podniosła się wskazówka od ilości paliwa w baku.
GG: 9891042

adec

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 01 sty 2008, 22:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: adec »

No właśnie dzisiaj oblukałem miejsce gdzie jest zamontowany czujnik i nic tam nie zauważyłem tzn. sucho i tylko kurz. Wtyczka mocno siedziała i nie było widać nawet śladu rdzy. No tak, niedawno wymieniałem żaróweczki na blue, ale to zaczęło się dziać wcześniej ( pierwszy objaw jak jechałem na "Sylwka"), ale dojechałem bez problemu. Później po dolaniu paliwa wszystko wróciło do normy i niedawno znowu wróciło i ta wskazóweczka sobie chula po wskaźniku jak chce.
Cóż jutro sobota to jeszcze się rozejrze co i jak.
Asterka jest rzeczywiście leciwa bo jest z 1992 roku, ale trzyma się nieźle.
Niedługo wstawie zdjątka to ocenicie.

Michał86

Astro-maniak
Posty: 258
Rejestracja: 01 sty 2008, 13:24
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wawa - Yelonki
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Michał86 »

umnie az tak nieszaleje ale to moze przesto ze niemam diody rezerwy:D czujnik jest zepsut pewnie

Wydra

Astro-maniak
Posty: 393
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: nieobecny
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Wydra »

u nie znwu co jakis czas zapala sie reerwa a skazowka i tak pokazuje prawie polowe baku ;] walne w deske rozdzielcza i gasnie rozbieralem licznik patrzylem dociskalem ale nic ;/ i tak jest co jakis czas najlepiej wykrecic zaroweczke bo wskaznik dziala caly czas dobrze :D

adec

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 01 sty 2008, 22:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: adec »

Dzisiaj oblukałem co i jak, oczywiście nie zrobiłem tego ale wiem jak to się dzieje. Otóż jak otworze drzwi od strony kierowcy czy pasażera lub jak włącze światło wewnątrz to wskazówka śmiga do góry jak szalona, a jak wyłącze lub zamkne drzwi to opada, do zera. A i jeszcze jedno nawet po wyciągnięciu kluczyka wskazówka nie opada - zostaje w miejscu w jakim była kiedy wyjąłem kluczyk. I co to może być ?? :evil:

kola

Astro-maniak
Posty: 204
Rejestracja: 10 lis 2007, 22:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: słupsk
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: kola »

KOLEDZY.W desce rozdzielczej tzn. jak wymontujecie zegary,na tylnej stronie jest mały tranzystorek (takie małe,czarne z trzema odnóżkami) przykręcony śrubeczką,najprawdopodobniej to to jest przyczyna waszych zmartwień.Wymontować deskę.odkręcić takie małe,czarne z trzema odnóżkami,udać się do sklepu z częściami elektronicznymi lub samochodowymi,zakupić(tanie),zamontować i powinno działać.

ODPOWIEDZ