Astra 1.8 8v

czr1.8nz

Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 08 lut 2008, 16:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: K-ce
Kontakt:

Astra 1.8 8v

#1

Nieprzeczytany post autor: czr1.8nz »

Witam posiadam astre 1.8 8v z 93 roku. I otóż ten samochód jakoś dziwnie słabo przyśpiesza. Jak go chce przydusić na 2 to jak dochodzi do 60 km/h to się już poci na obroty się wkręca ale słabo przyśpiesza co prawda wyciągne na dwójce 80 km/h ale gługo to trochę zajmuje. i silnik strasznie wyje ;p czyto jest normalne że astra z takim silnikiem tak słabo przyśpieszała? jeszcze postaram się nagrać filmik i wrzucić na forum i wtedy ocenicie.

mates

Astro-maniak
Posty: 134
Rejestracja: 24 gru 2006, 18:24
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Działdowo
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: mates »

a silnik w jakim w jakim stanie?? Wydech nie przytkany ?? filtry powymieniane? Niby błache sprawy ale wszystko ma wpływ na pracę silnika jak i na jego osiągi pozdro
Opel jest bogiem, Astra nałogiem, tuning zabawą 2.0 podstawą :mrgreen:

Tomek_0181

Klubowicz AKP
Posty: 1105
Rejestracja: 24 gru 2007, 19:30
Auto: Astra F Irmscher
Silnik: C20xe
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Tylmanowa--RudaŚl.
Pomocny: 3 razy
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Tomek_0181 »

U mnie dwójka wcina w fotel chociaż mam gaz. Oczywiście gdy jadę w pojedynkę. Powyżej 3000 faktycznie głośno pracuje ale lepiej przyspiesza. Wszystkie filtry i oleje regularnie wymieniam i silnik jak na 92 rok mam w super stanie. Nowe tłumiki, nic nie cieknie, biegi można precyzyjnie dwoma palcami zmieniać bez oporu. Trzeba dbać.

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#4

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

no to ja ... się dołączę jako iż temat dotyczy 1.8 8v.

Pytanie odnośnie dziwnego odgłosu przy zmianie biegu .. otóż


Gdy wcisnę sprzęgło i zmieniam z jedynki na dwójkę - czasami, słychać coś ala zachrubotanie... tak jak by o coś tam czasami haczylo pomimo wcisnietego sprzęgła.

Dodam , że sprzęgło się nie ślizga... więc co to może być ? i to też zdarza się czasami tylko...nienagminnie...

rapir20

Astro-maniak
Posty: 122
Rejestracja: 08 lip 2007, 15:37
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: rapir20 »

JunioR pisze:Gdy wcisnę sprzęgło i zmieniam z jedynki na dwójkę - czasami, słychać coś ala zachrubotanie... tak jak by o coś tam czasami haczylo pomimo wcisnietego sprzęgła.
Myśle ze to synchronizator sie kończy. Pewnie objawia sie to przy szybkiej zmianie z 1 ma 2.

czr1.8nz, może winna jest tarcza sprzęgłowa (ślizga sie).
No i w asi gra JVC KD-SH909R. Czekam na jakieś fajne głośniki :)

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#6

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

tarcza się nie ślizga.. bo bym to czuł.. po puszczeniu sprzegła..


rozmawiałem z crasherem i powiedział. że to docisk... a jak docisk.. to juz sprzegiełko komplecik najlepiej wymienić... - i to mi się w sumie nabardziej by zgadzało.

Gość

#7

Nieprzeczytany post autor: Gość »

A moze kolega musi wywalic zawor ERG ja nie do konca wiem o co w nim chodzi wiem jednak ze kiedyś miałem astre z silnikiem 1.6 8V z zaworem sterowanym podciśnieniem i gdzieś wyczytałem ze jesli auto słabo i nie równo przyśpiesza to można go wywalić i zaślepić . Więc wykreciłem zawor zaślepiłem przewod sterowania a w miejsce zaworu dopasowałem blache ktora zaślepiła otwor po zaworze i przyznam ze pomogło . Teraz mam Vectre z silnikiem 1.8 8 V tez mam taki zawor i nie jestem do konca zadowolony z przyspieszenia narazie stawiam na regulacje instalacji gazowej bo poprzedni własciciel nigdy nie był na regulacji a na bencynie ciagnie nawet spoko . Powodzenia

czr1.8nz

Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 08 lut 2008, 16:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: K-ce
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: czr1.8nz »

[External Link Removed for Guests] panowie przyspiesza mniej wiecej jak to.
czy to jest normalne zeby 1.8 tak przyspieszalo ??

Robercik

Astro-maniak
Posty: 266
Rejestracja: 27 mar 2008, 22:05
Lokalizacja: LU
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Robercik »

Jak dla mnie zdecydowanie za wolno.. ja mam też 1.8 8V i dużo lepiej ciągnie nawet na gazie

krzrel

Astro-maniak
Posty: 89
Rejestracja: 08 mar 2008, 18:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rychnowo
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: krzrel »

Mam także Vectrę z 93 i tez 1.8 i mulasty jest,widać taka jego uroda,a wszystko na czas wymienione w niej jest.Astrą 1.6 8v by ją objechał...

ODPOWIEDZ