Ciemość widzę...

Arcio

#11

Nieprzeczytany post autor: Arcio »

ja mam podobnie u mnie najpierw nie paliła się żarówka wentylacji i ogrzewania. jak prubowałem rozebrać konsolę to nic nie dało się a na dodatek padły mi już wszystkie od konsoli centralnej. kupiłem żaróweczki. nikt nie wiedział jakie więc w oplu zapłaciłem chyba 25 zł za 5 bo podobno tyle tam jest. razem z popielniczką. zabrałem się za rozbieranie i dsalej lipa nie mam jak ściągnąć radyjka więc do dzisiaj mam żarówki ale konsolka się nie pali. W oplu za wymianę trzeba zapłacić 80 zł więc chyba będę musiał tak zrobić,, ale troszkę szkoda mi kasy.
gustaw życzę miłego rozbierania :lol:

lesio822

Astro-maniak
Posty: 512
Rejestracja: 25 lut 2007, 21:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: lesio822 »

ja bym sprawdził najpierw zanim zainwestujesz w nowe żarówki czy jakiś kabelek nie odpadł tam z tyłu. Raczej mało prawdopodobne zeby Ci sie wszystkie żarówki na raz spaliły. No i na ten bespiecznik też zajrzyj dla pewności. Najlepiej to jakbyś sobie wziął probówkę i sprawdzał pokolei gdzie jest prąd takim sposobem jest najłatwiej dojść co się stało. Zyczę powodzenia.

gustaw

#13

Nieprzeczytany post autor: gustaw »

Tak bestalasko włożyć próbówskę w miejsce bezpiecznika? Ok, tylko jeszcze jedno głupie pytanie :? Czy mogę wziąc z domu taką normalną próbówkę do 230V czy musi być specjalna? :oops:

ja37

V.I.P.
Posty: 6063
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 129 razy

#14

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

no musisz mieć dwunastowoltową, na tej swojej nic nie zobaczysz.

Emil

Astro-maniak
Posty: 196
Rejestracja: 03 sty 2007, 20:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: Emil »

albo jakimś miernikiem objechać :)
[External Link Removed for Guests]
FireFox Team

lesio822

Astro-maniak
Posty: 512
Rejestracja: 25 lut 2007, 21:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: lesio822 »

J.w. 12v probówka i nie w bespiecznik tylko od źródła prądu (oczywiście nie od samego akumulatora :D tylko od włącznika świateł ) po przez kabelki aż do żarówek. Bo albo gdzieś ci jakś drucik odpadł albo sie w środku złamał. Inaczej końca ze sprawdzaniem nie dojdziesz.

gustaw

#17

Nieprzeczytany post autor: gustaw »

Dzięki wielkie ;)

pawelg303

Astro-maniak
Posty: 173
Rejestracja: 12 mar 2007, 14:08
Imię: Pawel
Silnik: X14XE/LPG
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: pawelg303 »

A ja mam pytanie z podobnej beczki ;) Czy ktoś posiada książkę do napraw astry i może udostepnić jakis skan, jak się rozbiera deskę żeby dojść do tych żarówek? Nie chce niczego połamac przypadkiem, a tak czasami bywa jak się tego nie robiło :) Z góry dzięki za pomoc.

Pozdawiam

Awatar użytkownika
ClauveR

Administrator
Posty: 4097
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:21
Imię: Mateusz
Auto: Opel Zafira B
Silnik: Z18XER
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: ClauveR »

Zabawa w rozkręcanie jest bardzo prosta i przyjemna - trochę śrubek trzeba odkręcić i wszystko pięknie schodzi. Dokladny opis demontażu dostępny jest tutaj - [External Link Removed for Guests] (lub tutaj [External Link Removed for Guests])
Oczywiście nie musisz wyciągać całego urządzenia z pokrętłami od nawiewu - jak ściągniesz główny plastik, to już masz ładne dojście do żaróweczek

U mnie po rozkręceniu to wyglądało tak:
Obrazek
i jak miałem w takim stanie jak widać na foto, to bez problemu wymieniłem wszystkie żaróweczki

P.S. U siebie zamiast tych żaróweczek wsadziłem takie białe diody i świeci ładniej :)
[External Link Removed for Guests]

Gość

#20

Nieprzeczytany post autor: Gość »

jak już będziesz rozbierał deskę środkową to weź odrazu wymień żaróweczki w prędkościomierzu- tam chyba jest ich 4 albo 6 nie pamiętam ale to wyniesie cię jakieś 3 zł, a będzie Ci ładnie równo i mocno świeciło z nowymi żarówkami. Bo potem Ci wysiądzie i będziesz musiał znowu to rozkręcać.

ODPOWIEDZ