Ciemość widzę...

gustaw

Ciemość widzę...

#1

Nieprzeczytany post autor: gustaw »

Mam problem. Jest to pierdoła pierwszej ligi, ale niesłychanie denerwująca. Z niewiadomych dla mnie przyczyn nie mam podświetlenia regulacji nawiewu. Nie jest jednak tak prosto. Światełka zniknęły jednocześnie spod pokrętła temperatury, prędkości nawiewu, rozdzielacza strumienia i włącznika klimatyzacji, ale!! włącznik obiegu wewnętrznego świeci i ogrzewanie szyby świeci. Tak, to sie chyba żarówki nie przepalają? Czy to może być wina bezpiecznika? Żeby było śmieszniej, zniknęło także światło ze schowka, chociaż było. I gdzie się podziało? Czy ktoś mógłby mi pomóc?

ja37

V.I.P.
Posty: 6063
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 129 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

No, 2 żarówki na raz, to jeszcze rozumiem, ale tyle?
Nie grzebałeś nic przy instalacji?
Może to tylko bezpiecznik?

Goliath

#3

Nieprzeczytany post autor: Goliath »

Nie wiem jak macie to w Astarch rozwiązane więc sie poprzemądrzam trochę po omacku ;)

W Cali całe te podświetlenie mamy zasilane jedną żarówką której światło jest rozprowadzane po takich przezroczystych plastikach na wszystkie "ikonki"- patent totalnie bezsensu :/ Padnie jedna żarówka i następuje ciemność :/ Obieg zamknięty, podgrzewanie szyby i inne guziczki mają osobne żarówki.

Jeśli w astrze jest to tak samo rozwiązane jak w calibrze- a opel jakoś ma talent do wymyślania takich rzeczy. To całkiem możliwe, że właśnie ci padła ta jedna żaróweczka. Jeśli natomiast nie jest inaczej to sprawdź bezpiecznik- chociaż z tego co wiem to ten bezpiecznik jest też od dmuchawy więc i to nie powinno ci działać :]

SELFEDIT:
Znalazłem coś takiego:
[External Link Removed for Guests]
Na fotce na tej aukcji widać, że macie podświetlone to 2 żaróweczkami (wszystko) więc w nich szukałbym przyczyny :]

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#4

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

sprawa jest prosta... wymień żarówki :-), kilka złotych Cie nie zbawi...( a jeszcze lepiej zrobisz, jak wymienisz wszystkie bezpieczniki-dla pewności, to przecież grosze)

gustaw

#5

Nieprzeczytany post autor: gustaw »

Przy unstalacji nie grzebałem, jedyne, co zrobiłem to wymieniłem spalony bezpiecznik. Mnie to dziwi tylko, dlaczego tak się spaliło w kratkę i dlaczego przy okazji nie ma schowka. Ale widać trzeba będzie wszystko rozebrać, żeby wymienić te żaróweczki. Dzięki za pomoc. :)

Gość

#6

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Dziwne trochę bo z tego co pamiętam to przy ogrzewaniu masz chyba 3 żaróweczki i do schowka 1 więc żeby od razu 4 się przepaliły? :/ Może jakieś spięcie się zrobiło- weź wymień te żarówki i zobacz czy działa- koszt takich żaróweczek wyniesie Cię może z 5 zł za wszystkie a będziesz wiedział czy to wina żarówek czy jakiegoś spięcia. Bo bezpiecznik chyba jest jeden od całego podświetlenia z tego co się orientuję. Więc jak by się spalił to nie działało by także światło w środku i bagażniku i chyba prędkościomierza też. Życzę miłego rozbierania konsoli środkowej :D a i uważaj żeby nie zgubić takiego malutkiego kułeczka od przycisku z obiegiem wewnętrznym bo bez niego nie będzie działał przycisk

gustaw

#7

Nieprzeczytany post autor: gustaw »

Dzięki :) ROzbieranie konsoli to po prostu to, o czym marzę!! :D ale, cóż nie ma wyjścia :)

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#8

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

schmic pisze:Bo bezpiecznik chyba jest jeden od całego podświetlenia
schmic pisze:uważaj żeby nie zgubić takiego malutkiego kułeczka od przycisku z obiegiem wewnętrznym bo bez niego nie będzie działał przycisk
dołączam się do życzeń ;)

Emil

Astro-maniak
Posty: 196
Rejestracja: 03 sty 2007, 20:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Emil »

schmic, zegary mają odzielny bezpiecznik ;)

gustaw, posprawdzaj wpierw bezpieczniki :)
[External Link Removed for Guests]
FireFox Team

gustaw

#10

Nieprzeczytany post autor: gustaw »

Ja je po prostu wszystkie wymienię, bo z moim szczęściem, to ze sprawdzanie nic nie będzie. Z resztą tam niektóre są jeszcze fabryczne i nie wiem, gdzie mają ten drucik do sprawdzania, czy są dobre, czy nie. Pudełko bezpieczników kosztuje chyba 4 złote, więc nie jest to suma, która kładzie na kolana ;)

ODPOWIEDZ