temperatura

kyjo

Astro-maniak
Posty: 56
Rejestracja: 17 mar 2008, 19:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

#21

Nieprzeczytany post autor: kyjo »

termostat czasem nawet nowy może byc walnięty i jest tego duzo przypadków osobiście moge polecić WERNETA albo WAHLERA bardzo dobre termostaty u mnie tez jest walniety ale tyle z tym roboty że ochota sama przechodzi zeby to zrobić

Astra1600

Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 16 mar 2008, 16:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: cbcbcb
Kontakt:

#22

Nieprzeczytany post autor: Astra1600 »

ja mam temperature katalogową 96 stopni nowy wymieniony czujnik samochodzik pali od 0,5 litra do 1,5 literka gazu mniej a w środku cieplutko hmmm nie mam klimy ale wole jak jest cieplutko niz zimno aha
koszty termostat 75zł czujnik 18zł wienc no koszty sa naprawde malutkie bo podono w polonezie do przykładu bym około 200zapłacił nie wiem czemu ale tam mechanik mi mówił

powe88

Astro-maniak
Posty: 75
Rejestracja: 02 lut 2008, 23:48
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Twardogóra
Kontakt:

#23

Nieprzeczytany post autor: powe88 »

byłem u mechanika powiedział mi ze to termostat u niego 75zł wymiana dużo;/ chyba będę się starał sam go wymienić tylko jak będzie cieplej na dworze
Moc to nie wszystko:)

[External Link Removed for Guests] Nowe fotki

Nietoperz23

Astro-maniak
Posty: 332
Rejestracja: 05 wrz 2007, 19:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

#24

Nieprzeczytany post autor: Nietoperz23 »

Pamietaj tylko ze jesli chcesz sa wymieniac termostat to musisz sciagnac pasek rozrzadu przygotuj sie na to. Dodatkowo prawdopodobnie okaze sie ze pompa wody cieknie wiec jesli juz bedzies zmial sciagniety rozrzad to przygotuj sie takze na to
Nadszedl kres mojej przygody z Astra, juz jest Omega B, Astra Sprzedana...Szkoda bylo....
CB-RADIO:
TTI 880 + Sirio Megawatt 3000
zapas-drugi mobil
ONWA MK3 + Falcon(magnes)

Usunięty użytkownik 3235

#25

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Dokładnie tak jest jak piszecie. Wymieniłem termostat, od razu i pompę wody(stara nie ciekła) no i od razu kompletny rozrząd. Teraz mniej spala benzyny i jak włączę ogrzewanie to gorąco jak diabli. Podczas jazdy temp 90-93stopnie, a w korku nawet do 100 i wiatrak się załącza. Jest ok :lol:

powe88

Astro-maniak
Posty: 75
Rejestracja: 02 lut 2008, 23:48
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Twardogóra
Kontakt:

#26

Nieprzeczytany post autor: powe88 »

hehe tylko że jest tak. NA moim rozrządzie jeszcze troszkę będę jeździł więc pompy ani paska nie będę wymieniał tylko termostat. A po 2 sam to będę robił i jak 2 razy rozbiorę rozrząd to mi się nic nie stanie bo ja lubię grzebać przy swojej asterce:D
Moc to nie wszystko:)

[External Link Removed for Guests] Nowe fotki

robert86

Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 28 paź 2007, 11:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Pułtusk
Kontakt:

#27

Nieprzeczytany post autor: robert86 »

cóż, zatem mnie również czeka wymiana termostatu ble... podobnie jak u Was koledzy samochodzik niedogrzany a temp na niebieskiej kreseczce tak jak to z reszta widać na załączonym foto


[External Link Removed for Guests]

Usunięty użytkownik 3235

#28

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Miałem identycznie jak Ty. Przy tej prędkości wzrastała nieco, a jak zwolniłem to spadła na sam dół, a jak silnik chodził na wolnych obr. to wzrosła nawet pod 90 ale po ruszeniu spadła. Winny termostat na 100%

Awatar użytkownika
Troj

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 26 lut 2008, 20:39
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: W-wa Żoliborz
Kontakt:

#29

Nieprzeczytany post autor: Troj »

Też mam problem z temperaturą, wskaźnik podnosi sie kawałek nad niebieskie pole ale w środku ciepło robi się w miarę szybko. Na lato to raczej powinienem wymienić ten termostat, bo mi się silnik będzie grzał przy upałach a wiatrak się nie będzie włączał bo będzie za niska temp. mam rację ? :?:

Gość

#30

Nieprzeczytany post autor: Gość »

U mnie zazwyczaj oscyluje wkolo drugiej kreski, ale jest tam caly czas. rosnie tylko czasami na moment, ale nawet nie wiem od czego to zalezy, bo gdy bardziej cisne to nawet spada jeszce nizej (chyba czujnik obrotow wlacza wiatrak, czy cos?!?!?!?)

Ale to chyba nie jest problem, jezeli nie podskakuje pod czerwone pole?

ODPOWIEDZ