Na co zwracac uwage przy kupnie astry?

Piotrek_S

Na co zwracac uwage przy kupnie astry?

#1

Nieprzeczytany post autor: Piotrek_S »

Cześć,

Planuje zakup astry z roku 97. Napiszcie proszę na co zwracać uwagę w tych modelach, jakie są słabe i mocne strony tego auta. Konkretnie mam przeznaczone ok 10 tys na autko. Znalazłem to: [External Link Removed for Guests] - może znacie ten samochód, a może ktoś oglądał, czy cena jest ok? O co ewentualnie pytać telefonicznie sprzedawcę, żeby zorientować sie w stanie auta? Chce uniknąć sytuacji, takiej ze np. pojadę z Warszawy do Krakowa, a okaże sie, ze samochód w ogóle nie wart swojej ceny i niepotrzebnie narobię kilometrów. Oczywiscie zdaje sobie sprawę, ze faktyczny stan można ocenić tylko oglądając auto na miejscu, ale może są jakieś rzeczy, o których powinienem wiedzieć zanim pojadę. Nie kupuje na codzień samochodów - dlatego proszę Was o pomoc.


Jeśli był już podobny post to proszę o link - szukałem wyszukiwarką, ale nie znalazłem nic konkretnego na ten temat.

pozdrawiam,

RaVi86

#2

Nieprzeczytany post autor: RaVi86 »

Mysle ze szczególna uwage powinieneś zwrucić na Blacharke ,mianowicie przednie nadkola tylne nadkola ,progi,należało by tez zerknąc na podłoge lecz wiadomo że niekiedy raczej nie jesteśmy w stanie zajżeć pod spod auta bo kanału pod reką nie mamy ;-) ale zawsze warto sie schylić pod auto i mniej wiecej kontem oka zobaczyć jak wyglada zobacz też bagaznik tam gdzie jest koło zapasowe wyciagnij koło zapasowe i sprawdz jak w tamtym miejscu wyglada blacha chociaż jak na rocznik 97 to asterka nie powinna wyglądac jeszcze najgorzej no i zwróć uwage czy z silnika nie ma żadnych wycieków czy nie kopci z rury np. na czarno jak diesel bo to zły znak raczej sprawdz czy wszystkie zamki w dzwiach działaja zwróć uwage też na podsufitke która lubi opadac i trzeba to naprawiac lecz koszt nie jest aż tak wieki myśle ze to mniej wiecej powinno wystarczyć

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#3

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

Ja proponował bym, zwrócić uwagę na układ wydechowy - w astrach bardzo często zdarza się że tłumiki końcowe są dosłownie przegryzione przez rdzę pod opaską mocującą tłumika.

Kolejna rzecz to Tylne nadkola (lubieją rdzewieć) , proponuję dowiedzieć się czy były robione nadkola, Jak ma się sprawa z karoserią.. czy blachy sa ocynkowane.

stan wnętrza, czy są wycieki z silnika, czy silnik jest wypucowany ? bo jeżeli jest wypucowany , to prosić właściciela o przejażdżkę, i wcisnięcie troszkę auta do deski.. / i po 30-40 minutach jazdy okaze sie czy uszczelki są do wymiany czy nie...


/ jeżeli ktoś ma jakieś zastrzeżenia do tego co napisałem, proszę mnie poprawić....

Arcio

#4

Nieprzeczytany post autor: Arcio »

widzę że autko z gazem, na instalacje musisz zwrócić na pewno uwagę . Ja akurat astry na gazie nie miałem ale jezdziłem fiatem tipo i gdy instalacja jest źle zamontowana to są duże problemy. u mnie akurat było oki ale znajomi mieli niezłe zagrychy, to im nie chodził na benzynie, nie trzymał wolnych obrotów, gasł, czasem nawet strzela z rury jak z armaty. U mnie np. na wolnych obrotach troszkę falował. Przy gaie napewno muszą być dobre świece i świerze przewody wysokiego napięcia. Współczuję ci ja swojego fiacika sprzedałem od ręki a myślałem że będzie ciężko problem miałem dopiero z kupnem autka, ciężko jest trafić dobre i tanie autko. Dobrego zakupu rzyczę

blowal

Astro-maniak
Posty: 888
Rejestracja: 21 gru 2006, 21:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Dobre Miasto
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: blowal »

JunioR pisze:końcowe są dosłownie przegryzione przez rdzę pod opaską mocującą tłumika.
dodam, że w miejscu gdzie zaczyna się tłumik końcowy też

zwróć uwagę na okolice wlewu, tam też ruda wychodzi
...no i progi
JunioR pisze:czy blachy sa ocynkowane.
od kiedy w efce jest ocynk :?:
:mrgreen: :mrgreen:

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#6

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

blowal pisze:od kiedy w efce jest ocynk :?:
zaskocze cie.. ale w 92 roku efki nawet cynkowali ;]

Piotrek_S

#7

Nieprzeczytany post autor: Piotrek_S »

Dzięki za szybkie odpowiedzi :)
Odnośnie ocynku - nie wiem na ile jest prawda, ze w 97 roku podobno auta które były produkowane w Niemczech miały ocynk a auta z Hiszpanii już nie - wiecie coś na ten temat?

Ew. jak sprawdzić czy blachy są ocynkowane?

A jak sie maja sprawy mechaniki? Zawieszenie? Co najczęściej sie sypie w tych autach?

pawelg303

Astro-maniak
Posty: 173
Rejestracja: 12 mar 2007, 14:08
Imię: Pawel
Silnik: X14XE/LPG
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: pawelg303 »

Zwróć uwagę na wlew paliwa jeśli astra nie ma tylnych nadkoli to "błoto" zbiera się nad wlewem i koroduje :/ , zwróć również uwagę na korodujace złącza (zgrzewania), progi, okolice uszczelek szyb (tylna), bagażnik( koło zapasowe). Jeśli chcesz jeździć na gazie to nie polecam 16V sam mam z tym "mały" problem ale dowiedziałem się o nim dopiero jak kupiłem :/ - one nie są przystosowane do gazu (ja np musiałem wymienic zawory bo mi się wypaliły :/ -spory koszt), nie polecam tez silnika 1.4 60KM stanpowczo za słaby (zresztą rewelacji nie ma przy tej pojemności) 82MPi jest trwały ale też słaby (choć da się jeździć) 1.4 16V jest bardzo oszczędny (jak sie chce) ale załadowany na maxa czuje sie w przyśpieszeniu. Opisywałem silniki 1.4 bo miałem i mam z nimi styczność. Sam musisz sie zastanowić czego oczekujesz od samochodu ( czy osiągów czy ekonomii). Co do zawieszenie są bardzo różne w zależności od jednostki napędowej(ja np przy 1.4 16V mam twarde zawieszenie ale juz pry 1.4 82MPi ojca jest dużżo miększe). Jak juz kupisz to też miej świadomość że to nie jest mercedes sam widzisz cenę, za taki rocznik nie daje super wykonania. Ale jeździć się da i jak za tę cenę polecam.

Pozdrawiam PawelG

maczar

V.I.P.
Posty: 41
Rejestracja: 22 gru 2006, 11:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: maczar »

Zapytaj czy ma klimatyzację czy nie (na zdjęciu widać że "powinna" mieć) bo brakuje tego w opisie. Jeżeli nie ma - to nie są to zdjęcia "tej" astry z opisu.
Pozdrawiam,
Maciej Zarzycki

Piotrek_S

#10

Nieprzeczytany post autor: Piotrek_S »

Niestety astra z ogłoszenia w pierwszym poście już sprzedana. Szukamy dalej :)
Widzę po Waszych wypowiedziach, ze w astrach najwięcej kłopotu jest z rudą - zwrócę na ta szczególną uwagę.

@ maczar - faktycznie ta z ogłoszenia wygląda na to ze powinna mieć klimę - ciekawe dlaczego koleś nie napisał nic o tym.

@ pawelg303 - dzięki za opinie i rady. Co do silnika to chyba 1.6 będzie optymalne, fakt - 1.4 jest za słabe.

ODPOWIEDZ