NAGŁY WYCIEK OLEJU Z SILNIKA

salmooo

Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 04 lut 2008, 22:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: LUBICZ
Kontakt:

NAGŁY WYCIEK OLEJU Z SILNIKA

#1

Nieprzeczytany post autor: salmooo »

Witam
Dziś zaskoczyłem się nie miło jak zauważyłem wielką plamę oleju pod moim opelkiem astra kombi:(.Podjechałem na kanał i leci mi olej z jakiegoś czujnika po lewej stronie silnika patrząc z góry tuż obok paska rozrządu co to za czujnik podobno od oleju i jaki jest koszt proszę o pomoc aaa i mam pytanie jakie kontrolki powinny się zapalać przy uruchamianiu silnika czy jest tak jak w WV czy zapala sie kontrolka od poziomu oleju ???

Dzięki za pomoc

CZAKI

Astro-maniak
Posty: 337
Rejestracja: 31 sty 2008, 9:56
Imię: Paweł
Auto: Astra F
Silnik: C20NE na gazie nadal
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: CZAKI »

przydałoby sie dokładniejsza lokalizacja wycieku ale jeśli jest to po lewej stronie silnika przy pasku to jest to czujnik ciśnienia oleju! Koszt: [External Link Removed for Guests]
A co do tych kontrolek to przy starcie świecą sie napewno od akumulatora (czerwona), oleju (czerwona), jeśli zaciągnięty ręczny to od ręcznego (czerwona), od wtrysku (pomaranczowa) i jeśli masz abs to od absu (bodajże też pomarańczowa) 8)
[External Link Removed for Guests]

Koniec z katowaniem:)))

[External Link Removed for Guests]

salmooo

Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 04 lut 2008, 22:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: LUBICZ
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: salmooo »

kurcze mi nie pali się od ciśnienia oleju a wyciek jest właśnie z czujnika ciśnienia oleju
DZIĘKI BARDZO

Gość

#4

Nieprzeczytany post autor: Gość »

a powiedz mi co oznacza kontrolka tez czerwona obok kontrolki recznego chyba z wykrzyknikiem. Czy nie jest to kontrolka zatrzymania sie i zjazdu do serwisu?? Jak sprawdzalem usterke to nic nie wyszlo ciagle byl kod 12 czyli wejscie w diagnoze nic zadnego defektu co jest grane??

CZAKI

Astro-maniak
Posty: 337
Rejestracja: 31 sty 2008, 9:56
Imię: Paweł
Auto: Astra F
Silnik: C20NE na gazie nadal
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: CZAKI »

Kontrolka czerwona z wykrzyknikiem jest od układu hamulcowego. pewnie masz mały poziom płynu hamulcowego i dlatego sie pali. Sprawdź poziom płynu. Aaa przy starcie też się zapala a potem gaśnie jak inne ;)
[External Link Removed for Guests]

Koniec z katowaniem:)))

[External Link Removed for Guests]

salmooo

Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 04 lut 2008, 22:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: LUBICZ
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: salmooo »

Już zrobione mam nadzieję wymieniłem czujnik ciśnienia i wszystko gra tylko,że chciałem jeszcze sprawdzić czy nie mam żadnych błędów kompa podpinam sie metodą "spinacza" pod mojego kompa 16 pinowa kostka i nie mruga check ???

Gość

#7

Nieprzeczytany post autor: Gość »

CzakiPPP pisze:Kontrolka czerwona z wykrzyknikiem jest od układu hamulcowego. pewnie masz mały poziom płynu hamulcowego i dlatego sie pali. Sprawdź poziom płynu. Aaa przy starcie też się zapala a potem gaśnie jak inne ;)
jescze jedna wazna rzecz ta kontrolka nie swieci sie ciagle tylko raz na jakis czas z tym ze raz przez 30 minut pozniej przez kilka sekund. Plyn hlodzacy jest bo sprawdzalem i byl wymieniany w grudniu o ile sie nie myle, klocuszki tez moze moze maja 5000 km, ale wiem ze tylne sa slabe (bembny) 0,75 KN na scieszce (nozny), reczny 1,65KN. Ciekawe moze wymienie szczeki hamulcowe, a moze ma to jakis zwazek z ABS???

suchy

Astro-maniak
Posty: 741
Rejestracja: 05 paź 2007, 20:55
Imię: Sławek
Auto: astra F caravan '97
Silnik: x16szr
Lokalizacja: Kamień_M./Witnica/Gorzów_W.
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: suchy »

salmooo pisze:podpinam sie metodą "spinacza" pod mojego kompa 16 pinowa kostka i nie mruga check
masz 16-pinowe złącze, więc gdy nie ma błędów, to nic nie mruga, a jeżeli są - to są one 4-cyfrowe

we wcześniejszych sterownikach z 10-pinowym złączem błędy były 2-cyfrowe, a stan serwisowy był sygnalizowany kodem "12"
jestem już stary...

CZAKI

Astro-maniak
Posty: 337
Rejestracja: 31 sty 2008, 9:56
Imię: Paweł
Auto: Astra F
Silnik: C20NE na gazie nadal
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: CZAKI »

Zgadzam sie z przedmówcą a co do kontrolki to nie chodziło mi o płyn chłodzący tylko hamulcowy ;) Abs ma swoja kontrolke pomarańczową.
[External Link Removed for Guests]

Koniec z katowaniem:)))

[External Link Removed for Guests]

Gość

#10

Nieprzeczytany post autor: Gość »

sorki poprawka chodzilo mi oczywiscie o plyn hamulcowy to ze abs ma pomarant to wiem tylko ostatnio zrobilem taki test z awaryjnym hamowaniem i zgaslo na moment potem dalej sie swiecilo, dzis juz nie :)

ODPOWIEDZ