kompletny nowy wydech...

Adrian_GTC

Astro-maniak
Posty: 405
Rejestracja: 15 maja 2007, 6:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

kompletny nowy wydech...

#1

Nieprzeczytany post autor: Adrian_GTC »

Mam dość dobity układ wydechowy... Poprzedni właściciel go spawał w całości ale tak marnie, że spawy puszczają a ja już mam tego dosyć... Zdecydowałem się na kompletną wymianę całego układu wydechowego... I teraz pytanie: brać fabryczne rozwiązania, czy może zrobić wydech od nowa? Chodzi mi o to, że i jak tak mam kasę w to ulokować, to chociażby z pożytkiem...
Zastanawiałem się nad układem wydechowym Lexmaul... Czytałem na autokąciku, że koszt kompletnego układu Lexmaula to 695,00zł... ([External Link Removed for Guests] - nie wiem czy to jeszcze aktualne)... Jeśli nie to, to wtedy co byście polecili tak do 1000zł żeby autko lepiej "oddychało"? I gdzie taki układ Lexmaula (o ile jest dostępny) dorwać? Fajnie by było, żeby też miał dźwięk na poziomie :) konkretnie taki: [External Link Removed for Guests] :D
Będę wdzięczny za każdą sugestię!
zobacz >> [External Link Removed for Guests] oraz [External Link Removed for Guests] // [External Link Removed for Guests]

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

ja bym to zrobił tak :D
kolektor 4-2-1 -> w miejscu kata tłumik przelotowy > potem na samym końcu końcowy tłumik :D

Adrian_GTC

Astro-maniak
Posty: 405
Rejestracja: 15 maja 2007, 6:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Adrian_GTC »

i to już? :) szczerze to myślałem, o np. strumienicy zamiast kata, przelotowym tłumiku środkowym jak i końcowym no i obowiązkowo kolektor 4-2-1 ale widzę JOszi, że uprościłeś sprawę do minimum :) nie będzie to za głośne?
zobacz >> [External Link Removed for Guests] oraz [External Link Removed for Guests] // [External Link Removed for Guests]

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

głośne to na pewno będzie :D

gdzieś kiedyś czytałem że tłumik w miejscu kata odetka układ trochę ale plus jest taki że zachowa prawidłowe ciśnienie w układzie - ale to dotyczyło kadeta. MOże warto pobuszować na KTK :D

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#5

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

z kolektorem do 1000 zł ? ^^

powodzenia


a pozatym to... kolektor od 2.0 do 200 zł uzywany
reszta układu wystarczy ze stalówki pociągnąć...

jak masz kata.. to.. zostaw kata i przelot aż do tłumika końcowego przelotowego zrób ^^

a co do... tego filmiku ... to nic on nie pokazuje ten dźwiek to stożek ;] i kolektor ssący lexa... reszta to fabryka pewnie...

to jest lexmaul ^^ [External Link Removed for Guests]

a co do cisnienia w ukl. wydechowy to tak jak mói joszi... należy je utrzymać, albo puścić wodze fantazji .. jednakże potem skorygować odpowiednią dawką paliwa z wtrysków i pracą kol. ssącego, zjawiska jakie występują i mają wpływ w wolnossącym to ...fale rezonansowe... które powstają przy odpowiedniej pojemności wydechu ^^ i istnieniu ... taki elementów jak... kat, tł.środkowy,tł.końcowy ^^

polecam tłumiki HBM ostatnio troche ich się pojawiło, robione są z kwasówki... pozdrawiam !

ODPOWIEDZ