Wyciek ze skrzyni biegów Astra 1,7 dts

Rysiu84

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 14 lut 2008, 11:17
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Wyciek ze skrzyni biegów Astra 1,7 dts

#1

Nieprzeczytany post autor: Rysiu84 »

Wyciek ze skrzyni biegów Astra 1,7 dts
Witam wszystkich !!! Do grona Astrowiczów dołączam ja czyli Rysiu84 od paru dni jestem posiadaczem astry 1,7 DTS z 1996r ( kombi ). Jak to przy nowo zakupionym samochodzie trzeba trochę ponaprawiać. Mam jeden problem byłem w serwisie zrobili mi przegląd i stwierdzili że cieknie mi ze skrzyni biegów że mam prawie suchą skrzynię że zimering nie trzyma a powodem tego jest wyrobiony mechanizm różnicowy, koleś z warsztatu powiedział mi że nowa cześć kosztuje 2000zł L mechanik zalecał omijanie dziur bo jazda po nierównościach trzęsie tym wszystkim i powoduje wycieki oleju ze skrzyni biegów , ale ponoć da się to jakoś zregenerować czy coś tam co wy o tym koledzy sądzicie !!!

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

wyjąc skrzynie i założyć nowy zimering.

nie ma takiego silnika jak DTS jest TDS TD DTL ale nie ma dts

Rysiu84

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 14 lut 2008, 11:17
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Rysiu84 »

TDS Faktycznie !!! co do wymiany nowego zimeringu ponoć jest to bez celowe ponieważ to nie w nim tkwi wina i on też po krótkim czasie się wyrobi i wrócimy do punktu wyjściowego !!! :/

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

to może wyrwać jakąś używaną skrzynię i przełożyć?

spróbuj popytać na astra.autokacik.pl tam jest forum typowo techniczne

[ Dodano: 2008-02-15, 14:39 ]
idąc dalej tropem wymiany to po co wymieniać sam mechanizm różnicowy skoro np można wymienić całą skrzynie? :D taniej to wyjdzie :D
[External Link Removed for Guests]
ceny wahają się od 200 do 550zł - plus pewnie jeszcze przełożenie, ale to i tak wychodzi korzystniej niż wymiana na nowy mechanizm za 2000zł. A żeby wymienić mechanizm różnicowy to i tak trzeba by było cała skrzynię wyjąć :D
Uważam że to jest najlepsze rozwiązanie.

Jak spojrzysz na skrzynię biegów od góry znajdziesz na niej wytłoczone/odlane oznaczenie

Będzie albo F16 albo F18
Dodam że nie pasuje skrzynia od silnika benzynowego ona ma pod oznaczeni CR a diesel ma WR

Tak więc szukaj skrzyń o oznaczeniach Typ F 16/5 WR lub F18/5 WR
Dodatkowo dodam że jeśli np masz F16 będzie też pasować F18
Róznica jest tylko taka że obydwie mają różne przełożenia i np na F16 szybciej autko będzie się rozpędzać ale osiągnie większą prędkość a przy F18 na odwrót

ODPOWIEDZ