Atmosfery w cylindrach.

Kboss

Atmosfery w cylindrach.

#1

Nieprzeczytany post autor: Kboss »

Ostanio byłem w warsztacie samochodowym i wykazało mi ,że mam 14 atmosfer w cylindrach w ostanim 13 atmosfer. Mam Astre :) 1998r 1.4 benzyna i chcę wiedziec czy to jest dobrze czy żle ??

lesio822

Astro-maniak
Posty: 512
Rejestracja: 25 lut 2007, 21:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: lesio822 »

14 atmosfer to norma która może się wahać w granicach +- 0,5 atmosfery. 13 atmosfer to jeszcze nie tragedia i narazie nie ma się czym przejmować ale jest to już oznaka że coś się zaczyna dziać. Albo się zawór niedomyka, albo zaczynają padać pierścienie. Narazie jeszcze nie ma sensu nic tam grzebać tylko monitoruj co miesiąc-2 miesiące czy stan się nie pogarsza. Jak będzie cały czas 13 to jeszcze można jeżdzić.

zbynio_s

Astro-maniak
Posty: 466
Rejestracja: 09 paź 2007, 20:14
Imię: Zbigniew
Auto: Vectra B kombi + Peugeot 406 1,9 TD
Silnik: X25XE
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Dys k.Lublina

#3

Nieprzeczytany post autor: zbynio_s »

Według autodaty ciśnienie w cylindrach w silniku 1,4 ma się zawierać w przedziale od 12 do 15 barów, co w atmosferach daje 11,84 do 14,8 atm.
Tak jak kolega wyżej napisał nie ma tragedii, ja miałem podobnie w poprzednim autku co prawda silnik diesla miał na pierwszych trzech po 30 atm, a na czwartym 29 i to się tak utrzymywało, a autko smigało bez problemów. Przy pomiarze można było zrobić próbę olejową co mogłoby przybliżyć ewentualnie czy jest to wina pierścieni czy nie.

suchy

Astro-maniak
Posty: 741
Rejestracja: 05 paź 2007, 20:55
Imię: Sławek
Auto: astra F caravan '97
Silnik: x16szr
Lokalizacja: Kamień_M./Witnica/Gorzów_W.
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: suchy »

jeżeli pisząc "ostatni" masz na myśli czwarty cylinder, to wpływ może mieć też podciśnienie podłączone do kolektora właśnie na kanale do tego cylindra...
podkreślam - może mieć...

nie pamiętam dokładnie z Eztzolda, ale różnica między cylindrami może wynieść 0,1MPa, czyli 1bar... - jeżeli się mylę niech mnie ktoś poprawi

u mnie akurat było odwrotnie ;)
I-14,0 II-14,0 III-14,0 IV-14,5

pozdrawiam

[ Dodano: 2008-02-17, 20:46 ]
sprawdziłem...
w benzynowych dopuszczalna różnica 0,1MPa, w dieslach 0,15MPa
jestem już stary...

ODPOWIEDZ