jeszcze raz o błedach

Gość

jeszcze raz o błedach

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

witam!

wczoraj pisalem o bledach. dzisiaj przeliczylem jeszcze raz, oto co mi wyszlo:
0443 Usterka zaworu przewietrzającego w układzie odpowietrzania zbiornika paliwa
0412 Zawór sterujący „A" w układzie doprowadzania powietrza dodatkowego
0200 Uszkodzenie w obwodzie wtryskiwacza
0230 Przekaźnik pompy paliwa
0340 Nieprawidłowy sygnał z czujnik wałka rozrządu
0170 Nieprawidłowy skład mieszanki - mieszanka za uboga lub za bogata
0505 Usterka w układzie regulacji obrotów biegu jałowego
0335 Nieprawidłowy sygnał z czujnika obrotów wału korbowego „A"
0105 Nieprawidłowy sygnał z czujnika ciśnienia MAP
0120 Czujnik położenia przepustnicy
1502 Immobilizer - nieprawidłowa identyfikacja modułu immobilizera
1405 Uszkodzenie zaworu EGR
1410 Przekaźnik dmuchawy powietrza dodatkowego / przekaźnik klimatyzacji


zaslepilem zawór EGR. silnik odrazu zaczal rowniej pracowac. zastanawiam sie czy musze wymieniac te wszystkie czujniki bo koszt jest jednak nie maly. mam zamontowany gaz i nie nazekam na prace ani na gazie ani na pb.

cichy^kk

Astro-maniak
Posty: 421
Rejestracja: 27 sie 2007, 15:42
Imię: Cichy
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: StOliCa

#2

Nieprzeczytany post autor: cichy^kk »

Coś mi się wydaje że silnik chodzi w trybie awaryjnym i odrzuca wszystkie czujniki. Odłącz akumulator na 2-3 minuty. Podłącz, przejedź się autem , zatrzymaj się :mrgreen: i sprawdź ponownie kody usterek. Odczytaj ponownie kody napisz. Pomyślimy co z tym zrobić :lol: Uaktualnij profil lub w poście opisz auto: rok, silnik (najlepiej oznaczenie)
Audi A6 C6 3.0TDI + virus

Gość

#3

Nieprzeczytany post autor: Gość »

resetowalem juz kompa kilka razy i za kazdym razem wyskakuje to samo
do tego jeszcze teraz wogole jest problem z odpalenie( opisalem to w "nie chce wchodzic na obroty")

cichy^kk

Astro-maniak
Posty: 421
Rejestracja: 27 sie 2007, 15:42
Imię: Cichy
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: StOliCa

#4

Nieprzeczytany post autor: cichy^kk »

slawekz, podaj rok astry ale sam tego nie ruszysz. To tryb awaryjny. Pewnie jak jedziesz na benzynie to odcina zapłon w granicach 3500-4000 obrotów, na postoju nie odetnie ale w czasie jazdy na pewno. Musisz jechać na TECH2 lub autoscanem i zrobić test poszczególnych urządzeń.
Audi A6 C6 3.0TDI + virus

Gość

#5

Nieprzeczytany post autor: Gość »

rok 1998

KRIS DENT

Astro-maniak
Posty: 770
Rejestracja: 26 sie 2007, 1:47
Imię: Krzysiek
Auto: Astra F Sport,Vectra B Sport
Silnik: X16SZR,X18XE
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: KRIS DENT »

witam!

jeżeli mogę coś zasugerować to PO ODłąCZENIU akumulatora zewrzyj klemy na 2-3min by rozładować kondensatory podtrzymujące pamięć ustawień kompa,po czym podłącz akumulator i uruchom silnik BEZ DODAWANIA GAZU,pozostaw auto na biegu jałowym/na luzie/do momentu aż temperatura na tyle wzrośnie i włączy się wentylator chłodnicy.Podczas tej operacji ważne jest by nie dodawać gazu gdyż komputer powoli wraz ze wzrostem temperatury silnika ,,uczy,,się i wprowadza w pamięć nowe ustawienia pracy silnika.Są to rady które kilka dni temu otrzymałem od znajomego mechanika bo mam również zbliżony problem z silnikiem.
Warto spróbować,może pomoże.Jeśli nie, to Musisz jechać na TECH2 lub autoscanem i zrobić test poszczególnych urządzeń jak pisał cichykk
KRIS DENT NYSA

Gość

#7

Nieprzeczytany post autor: Gość »

dzieki KRIS DENT. sprubuje. ale bylem dzisiaj na kompie. spedzilem tam w sumieok 8 godzin komp nic nie wykazal. jesli cie tp zainteresuje to ten post laczy sie z " nie chce wchodzic na obroty"

ODPOWIEDZ