Poszukajmy co mi puka

robert86

Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 28 paź 2007, 11:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Pułtusk
Kontakt:

#21

Nieprzeczytany post autor: robert86 »

dikser pisze:
sprawdz czy masz pierscienie w felgach


pierscienie kupiłem wraz z felgami, bo koles miał je w mazdzie, czyli ok. Poprostu bałem się, że moge miec jakies niedogodności nawet z tymi pierscieniami, ale jak tak to looozik. dzieki

Awatar użytkownika
bolo744

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 16 mar 2008, 10:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Dębowiec
Kontakt:

#22

Nieprzeczytany post autor: bolo744 »

panowie to stukanie to nic innego jak wyrobiony zawias na ograniczniku dzwi.
Bogdan

Usunięty użytkownik 3235

#23

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Ja doszedłem co mi pukało przy hamowaniu. Wyjąłem klocki ham, zacisk itd. Okazało się, że klocki ham. są z jednej strony powlekane jakimś materiałem(nie wiem co to jest ale jest w miarę elastyczne i jest przyklejane na klocki. Na tym materiale są jakieś napisy). Zerwałem to i porządnie odtłuściłem. Od tej pory jak ręką odjął. Przy hamowaniu nic nie stuka nic nie puka.

PS
;)
Przepraszam za małe OT ;)

Gość

#24

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Ja miałem trzaski w lewych i prawych drzwiach, męczyłem się z tym miesiąc! (Jestem mistrzem Europy w ściąganiu tapicerki na czas ;-) ) Po pierwsze okazało się iż akustyka drzwi jest strasznie myląca. Stuki dochodziły z tyłu drzwi (przyspieszenie, hamowanie, ruszanie z miejsca) a żródlo problemu to zawiasy. Wymiana sworzni pomogła na krótko - wyrobione były już same zawiasy. Problem rozwiązałem przez korekcje trzpienia zamkowego - drzwi zamykają się ODROBINĘ ciężej (w momencie zamknięcia idą lekko do góry) ale za to trzaski zniknęły

ODPOWIEDZ