Szalejący wskaźnik paliwa !?!?!

Damiano

Astro-maniak
Posty: 400
Rejestracja: 06 sty 2008, 20:08
Imię: Damian
Auto: Renault Megane
Silnik: 1.9 dCi 130 km
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sławków
Kontakt:

Szalejący wskaźnik paliwa !?!?!

#1

Nieprzeczytany post autor: Damiano »

Więc tak odpaliłem rano Asti zeby do pracki jechac jade sobie jade po 10 min jazdy patrze na wskazowke od paliwa (była ona na pierwszej kresce) patrze a ona w oczach rośnie i tak sobie urosła do poziomu 25 l co oczywiscie jest niemożliwe... stukałem, pukałem w licznik i nic... zatrzymałem sie zgasilem moja mała i zapaliłem ponownie i wskazowka doszła do polowy od pierwszej kreski do 25l... potem opadła tez w oczach tak jak ma byc ale jak wracalem z pracy to sie powtorzyło... zastanawiam czy o co biega... bo wiem jak wyglada mechanizm bo sam naprawiałem sobie ale od temp silnika... i nie wiem co sie dzieje nie moze tak byc bo kiedys bedzie mi pokazywało ze mam np 1/4 baku a nie bede miał nic... buuu co wy na co???

cr2sher

Astro-maniak
Posty: 826
Rejestracja: 28 mar 2007, 14:14
Imię: Paweł
Auto: oBoRa
Silnik: Benzynowy
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

#2

Nieprzeczytany post autor: cr2sher »

KAMARAD, problem u Ciebie może tkwić nie w samym wskaźniku ale np w przewodach, może być tak ze jakiś kabelek stracił izolacje i gdzieś przywiera do masy, proponuje wyjąć licznik i zobaczyć czy gdzieś nie jest przecięta izolacja.
Pozdrawiam
Cr2ShEr - Paweł

[External Link Removed for Guests]

------------------------------------------------

Obrazek

RaZieLL

Astro-maniak
Posty: 267
Rejestracja: 04 lut 2007, 18:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: RaZieLL »

zrób to co cr2sher, napisał a jak nie pomoże to podobne objawy miał mój kumpel w Astrze. Niestety pływak w baku paliwa który wskazuje ile masz paliwka uszkodził się i pokazywał mu kompletne bzdury dokładnie tak jak u Ciebie !

Damiano

Astro-maniak
Posty: 400
Rejestracja: 06 sty 2008, 20:08
Imię: Damian
Auto: Renault Megane
Silnik: 1.9 dCi 130 km
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sławków
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Damiano »

Podziękował serdecznie jak bede zmieniał podświtlenie to lukne teraz bede wiecej tankował i rozliczał sie z kilometrów :mrgreen:
A jak to bedzie pływak to buuuuuuuu :cry: słyszałem ze duuzo pracy z wyjmowaniem baku...

adec

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 01 sty 2008, 22:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: adec »

Nie ,nie baw się w baku z pływakiem tylko sprwadź w kostce za osłonką od strony kierowcy ( taka długa) rozłącz ją i zobacz czy wszystkie styki są bez rdzy, a jak będą to musisz wszystkie delikatnie jakąś szczotką drucianą wyczyścyć oraz osuszyć i będzie ok. ja to miałem i po wyczyszczeniu tego megesa jest ok. Więc zamiast grzebać w zbiorniku, najpierw proponuje zajrzeć tam.

pio555

Astro-maniak
Posty: 180
Rejestracja: 21 mar 2007, 12:22
Imię: pio
Auto: Corsa C
Silnik: Z14XE
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: pio555 »

Damiano pisze:Podziękował serdecznie jak bede zmieniał podświtlenie to lukne teraz bede wiecej tankował i rozliczał sie z kilometrów :mrgreen:
A jak to bedzie pływak to buuuuuuuu :cry: słyszałem ze duuzo pracy z wyjmowaniem baku...
a jak by Ci czasami paliwa przybywało ;) to ja chętnie odkupie po promocyjnej cenie :mrgreen:
[External Link Removed for Guests]

Damiano

Astro-maniak
Posty: 400
Rejestracja: 06 sty 2008, 20:08
Imię: Damian
Auto: Renault Megane
Silnik: 1.9 dCi 130 km
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sławków
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Damiano »

spoko bo to jest tak pewnie wiecie ale napisze... wskazowka jest podpieta pod malutka cewkę ktora im bardziej sie nagrzewa tym bardziej podnosi sie do gory (wskazowka) czyli moze byc jakies zwarcie ale tego to juz nie wiem co i jak i gdzie... Przeczyszcze kostke i zobacze co i jak. A ta kostra to chodzi ci co sa dwie za licznikiem tak? to ma byc ta po prawej?

adec

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 01 sty 2008, 22:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: adec »

Kostka znajduje się za osłonką przy lewej nodze pod deską rozdzielczą, tam gdzie jest ciągadło do otwierania klapy silnika. Znajduje się tam taka długa kostka którą trzeba odkręcić i rozłaczyć po czym wyczyścić i złożyć spowrotem. I to wszystko.
Powodzenia.

ODPOWIEDZ