Problem z lewym kołem przednim

Kboss

Problem z lewym kołem przednim

#1

Nieprzeczytany post autor: Kboss »

Niekoniecznie to problem z kołem lecz słychac jest stuki po lewej stronie w okolicach koła. Nie mam pojęcia co to może byc?? Może pomożecie bo szczególnie to słychac przy skręcaniu na prostej jeżdzie nie słychac

CZAKI

Astro-maniak
Posty: 337
Rejestracja: 31 sty 2008, 9:56
Imię: Paweł
Auto: Astra F
Silnik: C20NE na gazie nadal
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: CZAKI »

No to na postoju sprawdź łącznik stabilizatora. Pewnie pękł. Koszt ok. 11zł ;) A puka stabilizator o wahacz!
[External Link Removed for Guests]

Koniec z katowaniem:)))

[External Link Removed for Guests]

cr2sher

Astro-maniak
Posty: 826
Rejestracja: 28 mar 2007, 14:14
Imię: Paweł
Auto: oBoRa
Silnik: Benzynowy
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

#3

Nieprzeczytany post autor: cr2sher »

Przyczyn może być kilka, łącznik stabilizatora, gumy (tuleje) w wahaczu, ale to raczej na wybojach będzie słychać, a jeżeli przy skręcaniu to bardziej stawiam na przegub.
Pozdrawiam
Cr2ShEr - Paweł

[External Link Removed for Guests]

------------------------------------------------

Obrazek

rapir20

Astro-maniak
Posty: 122
Rejestracja: 08 lip 2007, 15:37
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: rapir20 »

Jeszcze sprawdz w czasie postoju. Jak nadal bedzie słychac to moze sie okazać ze zaciera sie łożysko amorka, w najgorszym wypadku moze strzelić spręzyna
No i w asi gra JVC KD-SH909R. Czekam na jakieś fajne głośniki :)

Kboss

#5

Nieprzeczytany post autor: Kboss »

Czy samemu łatwo wymic przegub czy dużo roboty z tym bedzie ?

rapir20

Astro-maniak
Posty: 122
Rejestracja: 08 lip 2007, 15:37
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: rapir20 »

Zeby zdjąć przegub należy zdjęć końcówke drązka kierowniczego, następnie zbić mcpersona ze sworznia na wachaczu, poluzować srube po środku piasty i po odchyleniu lekko mcpersona delikatnie stukać w półoś od strony nakrętki.
No i w asi gra JVC KD-SH909R. Czekam na jakieś fajne głośniki :)

Kboss

#7

Nieprzeczytany post autor: Kboss »

Wie ktoś może jak wymie łozysko tam przy tym mcpersonie ?

cr2sher

Astro-maniak
Posty: 826
Rejestracja: 28 mar 2007, 14:14
Imię: Paweł
Auto: oBoRa
Silnik: Benzynowy
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

#8

Nieprzeczytany post autor: cr2sher »

Kboss, tylko na prasie :/ wiec niestety :(, są sposoby na wymianę bez pracy ale żywotność nie jest już taka jak powinna być
Pozdrawiam
Cr2ShEr - Paweł

[External Link Removed for Guests]

------------------------------------------------

Obrazek

aromc

Astro-maniak
Posty: 102
Rejestracja: 11 lis 2007, 20:51
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: aromc »

Kboss pisze:Niekoniecznie to problem z kołem lecz słychac jest stuki po lewej stronie w okolicach koła. Nie mam pojęcia co to może byc?? Może pomożecie bo szczególnie to słychac przy skręcaniu na prostej jeżdzie nie słychac
siema! mialem to samo po uderzeniu w kraweznik. do wymiany poszedl wahacz (zgial sie). zrobili mi go i co? przy skrecaniu w lewo i prawo pojawily sie jeszcze glosniejsze pukania niz przed naprawa. pojechalem znowu. podniesli auto, poruszali kolem , mech wsiadl, wyjechalem, skrecilem kola, pojawilo sie pukanie i gosciu mowi: dobra dalej nie ma co jechac bo to na bank poduszki i lozysko amortyzatora. mysle se no dobra - oby tylko ;)
dzisiaj wrocilem z warsztatu - wszystko cacy! koszt naprawy nieduzy - 28zl poduszka + 11 lozysko plus naprawa. pol godziny i zrobione- pukanie jak reka odjal. po co to pisze? chyba zeby uspokoic tych,ktorzy naprawe maja przed soba :)
dla tych, ktorzy sami chca zrobic ta usterke zamieszczam link, w ktorym jest krok po kroku opisana wymiana tych podzepolow:

[External Link Removed for Guests]

Pozdrawiam, Arek
dziwisz się [you] ?

Kboss

#10

Nieprzeczytany post autor: Kboss »

No ajnie poszło ale mam kłopot potrzebuje tej metalowej części kuiłem łozysko a tego w sklepie nie ma czy moze ktos podac linka do sklepu internetowego gdzie to kupic albo jak to sie nazeywa bo w sklepie tego nie ma
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ