a miała byc ekonomiczna 1,7 TDS

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#21

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

Powiem tylko ze sam termostat az takm nie powinien podnieść spalania. są przypuszczenia ze ja mam walnięty termostat ( temat sie toczy ) i w mieście spalanie kolo 7 mi wychodzi na DTL-u. trasa w jedną strone to koło 8 km.
[External Link Removed for Guests]

mX17DTL

Astro-maniak
Posty: 96
Rejestracja: 04 gru 2007, 19:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: siemianowice śląskie
Kontakt:

#22

Nieprzeczytany post autor: mX17DTL »

Cobrettii pisze:Powiem tylko ze sam termostat az takm nie powinien podnieść spalania. są przypuszczenia ze ja mam walnięty termostat ( temat sie toczy ) i w mieście spalanie kolo 7 mi wychodzi na DTL-u. trasa w jedną strone to koło 8 km.
to spalanie 7l to duzo wg Ciebie?

pio555

Astro-maniak
Posty: 180
Rejestracja: 21 mar 2007, 12:22
Imię: pio
Auto: Corsa C
Silnik: Z14XE
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

#23

Nieprzeczytany post autor: pio555 »

Rysiu84 pisze:widzisz tankuje sobie zbiornik za 100zł jest to 25 l tankowanie odbywa sie na zbiorniku w którym zaświeciła się niedawno lampka rezerwy leje 25 litrów jadę sobie robię niecałe 250 km i znowu zaczyna się palić rezerwa wiem że ta metoda nie jest za bardzo miarodajna ale łatwo sobie to przekalkulować
sam sobie odpowiedziałeś na pytanie-taka metoda jest g.o warta
zatankuj na full zjeździj zbiornik potem na full a potem ile weszło paliwa x100 podziel przez przejechane kilometry a potem pogadamy o spalaniu
każdy wie jak wskazują wskaźniki paliwa w oplach więc na razie sie nie przejnuj i najpierw dobrze sprawdz spalanie
[External Link Removed for Guests]

Wydra

Astro-maniak
Posty: 393
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: nieobecny
Kontakt:

#24

Nieprzeczytany post autor: Wydra »

przeczysc wtryski mnie to kosztowalo 150 zł ale roznica jest, sprawdz pompe moze ona podaje nie taka mieszanke, nie patrz na wskaznik i na rezerwe bo moja rezerwa nawet przy pelnym baku czasem sie zapali :) ja moim jak zapier... po miescie po 150 km/h ( znaczy obwodnicy) :D pali no ja wiem 8 to jest maxymalnie.Turbina ma duzo do gadania bo jak nie ma odpowiedniego sprezenia to dupa i wszystko mulowate i slabe no i pali duzo :] ostatnio widzialem tira mowil na CB ze turbinka mu padla a jak go minolem to musialem zahamowac bo kopcil jak cholera i gosc mowil ze mu kopci a jak wyzywal ile mu teraz pali i ze nie da rady do bazy zjechac hehe , na twoim miejscu wyczyscil bym wtryski. Pompa to juz chyba w ostatecznosci.

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#25

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

mX17DTL pisze:Cobrettii napisał/a:
Powiem tylko ze sam termostat az takm nie powinien podnieść spalania. są przypuszczenia ze ja mam walnięty termostat ( temat sie toczy ) i w mieście spalanie kolo 7 mi wychodzi na DTL-u. trasa w jedną strone to koło 8 km.



to spalanie 7l to duzo wg Ciebie?
Nie chce w tym temacie sie specjalnie produkowac. Bo co do TDS nie mam za wiele do powiedzenia. Ale skoro mnie zmuszasz to wg mnie w DTL na mojej trasie gdy temp jest koło "0" rano to moglo by być mniej, w dodatku ze ja po odpaleniu mam w sumie droge gdzie poniżej 70 nie zchodze i tak koło 5 km. WIęc wg. mnie mogło bybyć ciutke mniej.

Ale mówie ze termostat nie powinien wpłynąc na podniesienie spalania o 3 litry. OIczywiscie zależy od miasta też. Ojciec jeżdząc po poznaniu na silniki 1.9 TDI ( z kompem ) miał spalanie 9,3 litra...
[External Link Removed for Guests]

Rysiu84

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 14 lut 2008, 11:17
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#26

Nieprzeczytany post autor: Rysiu84 »

Dziękuje wszystkim za wyczerpanie tematu. postanowiłem w tym, tygodniu zrobić te wtryski, zatankuję samochodzik do pełna i zobaczymy co będzie się działo.
A co do wskaźnika nie mam się nim sugerować ???? Bo po wymianie tych filtru tak jakby maja wskazówka zmniejszyła prędkość :lol:

[ Dodano: 2008-02-25, 20:48 ]
Panie Wydra tzn. Mateuszu :D masz może namiary na kolesia co ci robił wtryski bo widzę że ty jesteś z Czeladzi ja z Katowic więc blisko siebie mieszkamy . Może ten twój mechanik będzie bardziej kompetentny niż ci co są tu u mnie :lol:

[ Dodano: 2008-02-25, 20:59 ]
Wydra, Panie Wydra tzn. Mateuszu masz może namiary na kolesia co ci robił wtryski bo widzę że ty jesteś z Czeladzi ja z Katowic więc blisko siebie mieszkamy . Może ten twój mechanik będzie bardziej kompetentny niż ci co są tu u mnie

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#27

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

A co do wskaźnika nie mam się nim sugerować ????
Wskaźnik traktuj bardziej oriętacyjnie. Jak on Ci wskazuje 25 litrów to w sumie możesz mieć przedział 23-27 w zbiorniku. Tu naprawde nie ma czym sie sugerować. Ja też zauwazylem u siebie drobne wachania w zależności od tego czy jade, z jaka prędkością jade i jak stoje..

Możemy przyjąc ze moment zapalenia sie rezerwy ( no nie tak ze migła ale troszke sie świeci ) to jest +/- taki sam. To jak dla mnie jedyny miarodajny punk odniesienia na wskażniku ( jak wogóle można tu mówić o miarodajności )
[External Link Removed for Guests]

Damiano

Astro-maniak
Posty: 400
Rejestracja: 06 sty 2008, 20:08
Imię: Damian
Auto: Renault Megane
Silnik: 1.9 dCi 130 km
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sławków
Kontakt:

#28

Nieprzeczytany post autor: Damiano »

juz gdzies pisalem jak sprawdzic ile pali... zalej pełen bak (po wypłacie) ale po kurek zebys widzial ropke we wlewie i zakrec dobrze przejedz 100km i olej z dystrybutora znowu full... ile Ci wejdzie tak jak ostatnio tyle Ci pali na 100 jak zrobisz 200 to podziel ile Ci wejdzie na dwa proste i łatwe... to jest jedyna metoda jaka sprawdzisz inczej sie nie ma jak nie masz komp...;]
pozdro

mX17DTL

Astro-maniak
Posty: 96
Rejestracja: 04 gru 2007, 19:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: siemianowice śląskie
Kontakt:

#29

Nieprzeczytany post autor: mX17DTL »

jak juz bedziesz zalewal to przejedz wiecej niz 100km bo im mniej przejedziesz i bedziesz sprawdzal to jest wieksze prawdopodobienstwo bledu przy pomiarze - chodzi o to ze jak po 100 km walniesz sie przy zalewaniu o np 0,5l to to ma wiekszy wplyw niz to samo 0,5 po przejechaniu np 400km

ODPOWIEDZ