a miała byc ekonomiczna 1,7 TDS

mX17DTL

Astro-maniak
Posty: 96
Rejestracja: 04 gru 2007, 19:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: siemianowice śląskie
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: mX17DTL »

co do mułowatości silnika szczególnie GM to się zgodzę - czy turbo jest czy nie to nie rakieta - nie wiem nie jechałem ISUZU ale szczerze mówiąc jeżeli dziś diesle mają z takich samych pojemności albo ciut większych (1,8 czy 1,9) po 100 czy 130 km to... odpowiedź sama się nasuwa no nie?

Rysiu84

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 14 lut 2008, 11:17
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: Rysiu84 »

dzisia wymieniłem filtr paliwa i powietrza w poniedziałek jadę na komputer !!! Jak myślicie pomoże coś podłączenie do kompa ???

[ Dodano: 2008-02-22, 18:07 ]
a może macie namiary na jakiegoś bardzo dobrego mechanika ze śląska ( katowic ) co zna sie i bedzie mógł mi naprawić maszyne !!!

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: wencik »

Kolega z klubu miał Diesla oplowskiego i palił mu dużo... bardzo dużo... okazało się ,że miał rozregulowaną pompę paliwową ;)
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

dikser

Astro-maniak
Posty: 870
Rejestracja: 02 gru 2007, 23:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: radom
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: dikser »

myślę że komp nic ne da.w tych silnikach jest on mało rozbudowany.jedź na sprawdzenie pompy i wtrysków lepiej.takie jest moje zdanie... :roll:
nie ważne przy czym stoisz tylko jak tym jeździsz
[External Link Removed for Guests]

Rysiu84

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 14 lut 2008, 11:17
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: Rysiu84 »

Sprawdzałem wycieków nie ma !!! Samochód sobie poprostu wpie..... 10 l na 100km jak bym wiedział że takie bedzie spalanie to bym sobie bmw zafundował . Nic wiec w poniedziałek umówię sie z jakimś mechanikiem na wtryski i pompę !! Ciekawe jakie koszta czekaja mnie ???

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: wencik »

OK100ZL

[ Dodano: 2008-02-22, 21:02 ]
za regulacje
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

Damiano

Astro-maniak
Posty: 400
Rejestracja: 06 sty 2008, 20:08
Imię: Damian
Auto: Renault Megane
Silnik: 1.9 dCi 130 km
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sławków
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: Damiano »

powiedz mi jedno to jest oplowski silnik czy Isuzu ???

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

kolego na komputerze w tym silniku jedynie możesz sobie poduchy sprawdzić i abs ;) tam jest mechaniczna pompa wtryskowa ;)

zobacz czy termostat jest ok. może silnik jest niedogrzany a wtedy może palić dużo

przypchany filtr powietrza to tak samo jak zepsuta turbina może powodować większe spalania :/ dawka mieszanki jest określona i jeśli jest mniej powietrza to nadrabia się to większą dawką ON i przez to więcej spala

powiedz jak mierzysz spalanie. do zatankowanych litrów dodajesz dwa zera i dzielisz przez przebieg?

9 litrów to już jest max pałowanie codziennie na samym mieście. w mieszanym można zejść spokojnie poniżej 7litrów przy normalnej jeździe

[ Dodano: 2008-02-22, 23:21 ]
Damiano kolega napisał TDS a to jest własnie isuzu

Rysiu84

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 14 lut 2008, 11:17
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: Rysiu84 »

Silniczek jest Isuzu ! Drogi JOsz widzisz tankuje sobie zbiornik za 100zł jest to 25 l tankowanie odbywa sie na zbiorniku w którym zaświeciła się niedawno lampka rezerwy leje 25 litrów jadę sobie robię niecałe 250 km i znowu zaczyna się palić rezerwa wiem że ta metoda nie jest za bardzo miarodajna ale łatwo sobie to przekalkulować ! oOK wiec może to być regulacja pompy, wtrysków lub termostat. W poniedziałek jadę do tego mechanika ciekawe co on mi powie ciągnę ten temat na forum dlatego żeby nie dać się nabrać u mechanika wiecie jak jest te małpki z warsztatów to niekiedy ładne magik tyle razy się już nadziałem że normalnie szlak mnie bierze jak myślę o mechaniku. Jak samochodzik bedzie juz palił w normie od razu piszę co bylo przyczyną !!!

dikser

Astro-maniak
Posty: 870
Rejestracja: 02 gru 2007, 23:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: radom
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: dikser »

te silniki sa o tyle dobre ze sa proste w konstrukcji jak cep.
nie ważne przy czym stoisz tylko jak tym jeździsz
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ