a miała byc ekonomiczna 1,7 TDS

Rysiu84

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 14 lut 2008, 11:17
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

a miała byc ekonomiczna 1,7 TDS

#1

Nieprzeczytany post autor: Rysiu84 »

Witam miała być ekonomiczna :roll: !! Koledzy od 1,7TD-S jakie macie spalanie w jeździe mieszanej moja astra bierze 10 ON czy to oby nie za dużo co zrobić żeby poprawić spalanie ?? Trochę mnie to martwi jak jadę na stacje tankuje za 100zł i robię 250km o co chodzi! w czym szukać przyczyny! ( mam lekka nogę preferuję płyną i spokojną jazdę )

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

u mnie zimą przy delikatnej jeździe 7.5l a przy pałowaniu non stop 8litrów w mieście i tylko w mieście na krótkich trasach w korkach.

tak więc troche pali za dużo ;) wymień filtr powietrza, paliwa i zobacz czy to coś pomogło.

Jakie trasy zazwyczaj robisz? bo może na niedogrzanym silniku jeździsz i dlatego?

Rysiu84

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 14 lut 2008, 11:17
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Rysiu84 »

a może to moje spalanie związane jest z układem wydechowym ????

dikser

Astro-maniak
Posty: 870
Rejestracja: 02 gru 2007, 23:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: radom
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: dikser »

nie sadze.a działa ci turbina??może turbina stoi.silnik mam moc??wkreca sie na obroty??to i tak mało-mój kadett w mieście przed sprzedażą połykał 12l. ON :mrgreen:
nie ważne przy czym stoisz tylko jak tym jeździsz
[External Link Removed for Guests]

Damiano

Astro-maniak
Posty: 400
Rejestracja: 06 sty 2008, 20:08
Imię: Damian
Auto: Renault Megane
Silnik: 1.9 dCi 130 km
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sławków
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Damiano »

Dokładnie sprawdź turbinę !!! a powiedz mi jak przygazujesz to Ci kopci bardzo? sprawdz i napisz! Ja mam TDSika i mnie w zime łyka 6 ropki!! za 50 zł robie 200 kilo mieszanej jazdy...

Pozdrawiam i daj znać!


:mrgreen:

mX17DTL

Astro-maniak
Posty: 96
Rejestracja: 04 gru 2007, 19:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: siemianowice śląskie
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: mX17DTL »

turbina a spalanie?
nawet gdyby miała być walnięta to chyba nie powinno mieć wpływu na spalanie no nie?
przecież jak sie jeździ na niższych obrotach przed otwarciem zaworu to auto i tak pali mniej czy się mylę?

Rysiu84

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 14 lut 2008, 11:17
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Rysiu84 »

Więc tak turbinka działa sprawdzałem dymienie w normie nic specjalnego . Silnik pracuje idealnie ładnie pali . Dzisiaj postanowiłem pozmieniać filtry jak to nie pomoże to co robić ??? NOWY SILNIK :? pójdzie to jakoś wyregulować ale jestem zły :( 10on na 100km to nieporozumienie w autocentrum.pl nie spotkałem się z takim spalaniem max to 9 przy dziczeniu

dikser

Astro-maniak
Posty: 870
Rejestracja: 02 gru 2007, 23:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: radom
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: dikser »

turbina a spalanie?
nawet gdyby miała być walnięta to chyba nie powinno mieć wpływu na spalanie no nie?
przecież jak sie jeździ na niższych obrotach przed otwarciem zaworu to auto i tak pali mniej czy się mylę?
mylisz sie.przytkana turbina bardzo wpływa na spalanie.
Więc tak turbinka działa sprawdzałem dymienie w normie nic specjalnego . Silnik pracuje idealnie ładnie pali . Dzisiaj postanowiłem pozmieniać filtry jak to nie pomoże to co robić ??? NOWY SILNIK :? pójdzie to jakoś wyregulować ale jestem zły :( 10on na 100km to nieporozumienie w autocentrum.pl nie spotkałem się z takim spalaniem max to 9 przy dziczeniu
te silniki sa doś proste w budowie.jedyne co zostało to wtryski i pompa.trzeba je sprawdzic :roll: ewentualnie nie masz nigdzie jakiegoś wycieku?? :roll:
nie ważne przy czym stoisz tylko jak tym jeździsz
[External Link Removed for Guests]

mX17DTL

Astro-maniak
Posty: 96
Rejestracja: 04 gru 2007, 19:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: siemianowice śląskie
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: mX17DTL »

dikser pisze:Cytat:
turbina a spalanie?
nawet gdyby miała być walnięta to chyba nie powinno mieć wpływu na spalanie no nie?
przecież jak sie jeździ na niższych obrotach przed otwarciem zaworu to auto i tak pali mniej czy się mylę?

mylisz sie.przytkana turbina bardzo wpływa na spalanie.
ok mechanikiem nie jestem ale ciekawi mnie co takiego sie dzieje że niesprawna turbina podnosi spalanie no i co oznacza "przytkana"

dikser

Astro-maniak
Posty: 870
Rejestracja: 02 gru 2007, 23:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: radom
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: dikser »

ztyka ci silnik.niestety silnik który ma wspólpracowac z turbina nie może pracowac bez niej.jeśli turbina padnie,przytka sie,spadnie z niej obejma-silnik jest mułowaty,duzo pali.nie pytaj mnie dlaczego tak jest.wiem że jak sie to zrobi(naprawi) i odpali sie silnik do z rury zapier.....la taka sztora czarna przez chwile że masakra.
nie ważne przy czym stoisz tylko jak tym jeździsz
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ