astra 1,6 94r. benzyna spaliny w zbiorniku oleju

Gość

astra 1,6 94r. benzyna spaliny w zbiorniku oleju

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Mam pytanie czy dym w zbiorniku oleju na silniku to jest poważny problem, jeśli tak to jak bardzo.
Ciśnienie w cylindrach podobno jest dobre, 2 mechaników powiedziało mi, ze auto, które przejechało ileś tam kilometrów musi dymić, mi sie coś nie wydaje, bo jak na moje i nie tylko moje oko to za bardzo dymi.

jeden z klubowiczów doradził mi, ze winien może być regulator cyrkulacji spalin ale mechanicy stwierdzili, z jest ok

z góry tenx za pomoc

[ Dodano: 2008-02-23, 12:00 ]
przepraszam, że post pod postem, ale coś nie mogę z edytować swojego poprzedniego postu (non stop mam komunikat, że mam odczekać 5 minut) i tak od ponad pól godziny :(

Dodam, że to silnik 8v a z bagnetu dym nie idzie

MACIEJ

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 28 sty 2008, 18:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: OLSZTYN
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: MACIEJ »

cześć mam Af 94 X16SZ - może taka jak Twoja, Jeśli zbiornik oleju wg Ciebie to pokrywa zaworów i jak odkręcasz korek to idzie dymek to u mnie tez tak jest. Ja na 100 % mam uszkodzony zawór recyrkulacji spalin, ale wg mnie to normalne, nie martw sie w wielu autach z tym sie spotkałem i jeżdzą ...... :lol:
Pozdrawiam Maciek
Poddać się problemom to jak oddać walkowerem swój LOS

SKLEP MOTORYZACYJNY - CZĘŚCI SILNIKOWE - PONAD 65 000 REFERENCJI ZAPRASZAM 663-380-138
[External Link Removed for Guests]

Gość

#3

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Ale czy to znacznie nie przyśpieszy zużycia oleju ?
Czy może jednak warto naprawić tą pierdole i mieć spokój, jeśli tak jaki to może być koszt, bo słyszałem, że ten zawór nowy kosztuje ok 500 zl :/ ale zawsze pozostają używane :)

ja37

V.I.P.
Posty: 6033
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Ja bym się przyjrzał uszczelniaczom zaworów.

Gość

#5

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Sprawa raczej sprowadza się czy to coś poważnego co trzeba zrobić pilnie czy jakaś pierdoła, która jest niegroźna dla samochodu i spokojnie można jeździć przez dłuższy okres czasu no i ew. z jakimi konsekwencjami :)

ODPOWIEDZ