wymiana oleju

Gość

wymiana oleju

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

witam, w swojej astrze 1.4 16v przeb. 180 000 mam silnik zalany olejem mineralnym (taki byl jak ja kupilem) i zastanawiam sie czy mozna by ja zalac polsyntetykiem. czy czasami nie rozszczelni silnika?

Usunięty użytkownik 3235

#2

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Tak samo jak Ty nie miałem pewności po zakupie swojej. Ale zalałem właśnie półsyntetykiem LOTOS SEMISYNTHETIC 10W-40. Przejechałem już kilka tysięcy i jest ok. Wszystko w jak najlepszym porządku, oleju jak nie ubywało tak nie ubywa nadal. Więc jak masz suchy silnik i nie bierze Ci oleju to śmiało możesz zalać półsyntetykiem bez obaw nic

Maryś

V.I.P.
Posty: 896
Rejestracja: 16 cze 2007, 12:25
Imię: Maciej
Silnik: 2.0
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#3

Nieprzeczytany post autor: Maryś »

Niestety ale ciezko jest przewidziec co sie stanie :/ Sam wiesz doskonale jakie moga byc pozniej skutki. Ja majac kupione uzywane autko(i nie znal calej jego historii od podszewki ) bym NIE zmienial. Widzialem juz przypadki gdy tuz przed sprzedaza czyszczono wycieki i zalewano najgestszego oleju mineralnego. A nowy wlasciciel po zmiane na pol-syntetyk mial potem dodatkowe wydatki. Do tego 16V zawsze ma wieksze zakusy na lykanie oleju ;) Zatem to juz tylko i wylacznie Twoja decyzja. Ja mam mineralke ( tylko ze przebieg licznikowy 226kkm - w rzeczywstosci bankowo wiecej) i przynajmniej wymiana oleju i ew. dolewki sa..tanie :mrgreen:
Mechanika pojazdowa. Gdańsk tel 530-612-613.

dikser

Astro-maniak
Posty: 870
Rejestracja: 02 gru 2007, 23:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: radom
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: dikser »

ja tez mam mineralke zalana chociaz oleju mi nie bierze.wolałem zalac na wszelki wypadek :roll: myslę że niezbyt dobrze zrobisz jak zalejesz pół syntetyk :roll:
nie ważne przy czym stoisz tylko jak tym jeździsz
[External Link Removed for Guests]

Gość

#5

Nieprzeczytany post autor: Gość »

wsumie moze macie racje, jak jest dobrze to po oc jeszcze ulepszac :) , chyba pozostane przy minerlanym

dzieki

ODPOWIEDZ