[1.7 td isuzu]wymiana uszczelki pod glowica

Gość

[1.7 td isuzu]wymiana uszczelki pod glowica

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

koledzy wiekszosc spraw zwiazanych z wymiana UPG juz mam opanowane.Pytanie do was mam takie,czy jest cos w tym silniku na co powinienem zwrocic szczegolna uwage przy wymianie uszczelki jak juz bede mial wszystko rozebrane?

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

ja mym za jednym razem sprawdził luzy zaworowe czy nie są do regulacji

Awatar użytkownika
beny_ns

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 17 gru 2008, 13:20
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: beny_ns »

Jaki jest koszt wymiany uszczelki pod głowicą w silniku 1,7 ISUZU??

tronik

Astro-maniak
Posty: 175
Rejestracja: 18 cze 2008, 17:15
Auto: Astra F
Silnik: 17TD ISUZU
Lokalizacja: Śląsk ;]
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: tronik »

ja jak wymieniałem to za oryginalną uszczelkę GM zapłaciłem na allegro 150zł, miałem bardzo dużo szczęścia bo w ASO taka kosztuje ok. 500zł!!!! jak będziesz kupował to kup oryginał lub wysokiej jakości zamiennik, bo ja na początku połasiłem się na zamiennik za 80zł i była gorsza niż ta moja uszkodzona, co do kosztów wymiany to nie wiem bo sam wymieniałem, przy okazji wymiany uszczelki pod głowice wymień tez sobie uszczelniacze zaworowe.

Awatar użytkownika
beny_ns

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 17 gru 2008, 13:20
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: beny_ns »

W takim razie mam pytanie czym może być spowodowane wrzenie płynu w chłodnicy?? na liczniku pokazuje mi temperaturę około 80 -90stopni C natomiast po otwarciu maski ukazuje się widok bulgotającego płynu w chłodnicy. Aha i strzelają mi powoli kolejno węże od układu chłodzącego najpierw 2 jakieś związane z tzw gruszka (mechanik tak to nazwał) teraz kolejny wąż.
Poniżej przesyłam zdjęcia na których pokazane są węże te wymienione i ten co strzelił

link do zdjęcia

[External Link Removed for Guests]

[ Dodano: 2009-01-23, 21:16 ]
Ponieważ leje DYNAGEL2000 jeden z lepszych płynów chłodniczych na rynku. Temperatura wrzenia to 130 stopni Celsjusza, jeśli mi bulgota w zbiorniku to chyba jest spowodowane to bardzo wysoką temperaturą i pewnie dla tego strzelają mi kolejno węże.

Jeśli chodzi o olej to jest dobry i na dobrym poziomie, nie widać by był wymieszany z innymi płynami

Koledzy pomóżcie ponieważ nie wiem co się dzieje czyż by to uszczelka pod głowicą?? oby nie...

tronik

Astro-maniak
Posty: 175
Rejestracja: 18 cze 2008, 17:15
Auto: Astra F
Silnik: 17TD ISUZU
Lokalizacja: Śląsk ;]
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: tronik »

nie chce cie straszyć, ale mi też wrzała woda i rozerwało wąż górny chłodnicy, a przyczyną była pęknięta głowica, spaliny dostawały sie do układu chłodzenia i robiło się bardzo duże ciśnienie no i wysoko temp.

ODPOWIEDZ