X17DTL Wyciek płynu chłodzącego

Gość

X17DTL Wyciek płynu chłodzącego

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Dziwna sprawa. Ucieka mi płyn chłodzący. Od czasu zakupu zrobiłem ok 2 tys km i dolałem płynu chłodzącego 2 pojemniki (czyli ok 10 litrów). Poziom oleju w silniku nie zmienia się, auto nie dymi na biało, odpala bez problemu. Jedyne co zrobiłem do tej pory to wymieniłem termostat, ale płynu ubywało rownież przed. Pod maską skrzynia jest zalana cała właśnie płynem, ale żaden przewód nie jest dziurawy. Przy skrzyni jest taki kwadracik. Płyn w tym miejscu stoi cały czas. Proszę o sugestie skąd moze się on brac, bo wyczerpałem juz pomysły.
W załączeniu galeria spod maski i widok zalanej skrzyni:

[External Link Removed for Guests]

dikser

Astro-maniak
Posty: 870
Rejestracja: 02 gru 2007, 23:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: radom
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: dikser »

wg.mnie powinienes sprawdzic jeszcze raz przewody i poskrecac złączki na odpalonym silniku.wtedy płyn krąży w silniku.ja mialem podobnie i pekł mi przewód lekko na trójniku za blokiem :roll:
nie ważne przy czym stoisz tylko jak tym jeździsz
[External Link Removed for Guests]

Oberon

Astro-maniak
Posty: 104
Rejestracja: 03 sty 2007, 16:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Oberon »

A czasem temperatura ci nie skoczyla do ponad 100st C?

Uwazam ze albo:
Termostat cos zly w sensie trzyma caly czas mały obieg, albo cos z korkiem wlewu (moze byc nie sprawnny przez co nie upuszcza cisnienia nadmiaru) ale to gumy powinny byc bardzo twarde podczas pracy silnika .... Jestes pewny ze to co pokazales na zdjeciach to plyn chlodniczy ? bo mi sie wydaje ze zimmering na wybieraku cos niedomaga i ze jest to olej ze skrzyni biegow ;]

Obejrzyj tez dla pewnosci chlodnice. najlepiej go gdzies odstawic i podlozyc jasne gazety zeby bylo widac odpalic zagrzac i obserwowac co sie dzieje

Jednym slowem dokladnie sie przyjrzec nalezy temu bo ciezko cos poradzic nie widzac auta
Astra F 95r 1.7TD(X17DTL) >230 kkm hatchback
Astra H 06r 1.7CDTI(Z17DTH) >150kkm combi
[External Link Removed for Guests]

Góral 2007

Astro-maniak
Posty: 194
Rejestracja: 22 sie 2007, 14:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Góral 2007 »

A moze wyrzuca plyn i temu takie ubytki sa

krzrel

Astro-maniak
Posty: 89
Rejestracja: 08 mar 2008, 18:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rychnowo
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: krzrel »

Musisz porządnie nagrzać auto i wtedy dokładnie sprawdzić przewody na odpalonym silniku bo nic innego nie przychodzi mi do głowy.Zdjęcia wykluczają uszkodzenie pompy wodnej bo ta jest w podstawie rozrządu.Korek tez raczej odpada bo nie wyrzucił by takich ilości płynu chłodniczego,wody owszem bo sie gotuje przy 100 st a płyn przy 160 st
Można sprawdzić czy zbiornik wyrównawczy płynu nie jest gdzieś nadpęknięty albo coś...

Góral 2007

Astro-maniak
Posty: 194
Rejestracja: 22 sie 2007, 14:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Góral 2007 »

Tak tylko ze jak jest peknieta glowica albo poszla UPG to bedzie plyn wyrzucalo nawet caly z ukladu chlodzenia

Gość

#7

Nieprzeczytany post autor: Gość »

za blokiem , pod kolektorami jest przewód który lubi pękać, sprawdź to , najlepiej widać od spodu auta z kanału

Usunięty użytkownik 3235

#8

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Ewidentnie trzeba sprawdzić przewody. Nie wiem czy tym od zbiorniczka właśnie nie leci. Na jednym zdjęciu widać jakby to właśnie nim leciało. Moim zdaniem przewody nie są aż tak drogie więc można by pokusić się o wymianę wszystkich na nowe żeby wykluczyć przewody.

Gość

#9

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Wymieniona uszczelka pod głowicą, zrobiony rozrząd, korek od zbiorniczka wyrównawczego, wymienione paski. Wyjąłem zbiorniczek wyrównawczy, posprawdzałem węże założyłem na nowych objemach i okleiłem silikonem. Przejechałem 20 km - ubyło 0,5 litra płynu - auto postało noc - ubyło 1 litr. Najdziwniejsze, że ubyło przez noc jak auto stało. Dzis postawiłem na asfalcie i nie widać narazie żadnych wycieków pod autem. Macie moze jakies pomysły ? Bo mnie juz brakuje. Mam 2 miesiące auto, wlałem ok 6 baniaków 5-litrowych płynu i zrobiłem remont za tysiac i nic. Jak sie leje tak sie leje ...

Gość

#10

Nieprzeczytany post autor: Gość »

a głowica byłą przetestowana pod względem szczelności ?
w bloku nie ma pęknięć ?

ODPOWIEDZ