X17DTL Wyciek płynu chłodzącego

Góral 2007

Astro-maniak
Posty: 194
Rejestracja: 22 sie 2007, 14:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: Góral 2007 »

Sprawdzałeś w śrobku czy czasem nagrzewnica nie cieknie jak nie to zaglądnij tam

terre

Astro-maniak
Posty: 64
Rejestracja: 29 mar 2008, 17:14
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: terre »

Prawdopodobnie możesz mieć to samo co ja jeżeli posiadasz klimatyzację. Dokładnie w tym samym miejscu mi się lokalizował płyn chłodniczy. Dziś mechanik powiedział mi z czego to cieknie jest to zawór klimatyzacji który znajduje się na środku za całą kopułą silnika. Dam linki jak to wygląda. A problem mam taki że nie mogę tego zdobyć ponieważ ktoś wcześniej dorabiał klime i niewiadomo od czego jest ten zawór. Ponoć normalnie w oplach jest na 3 wyjścia a ja mam na 4 wyjścia węzy.

[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

Gość

#13

Nieprzeczytany post autor: Gość »

faktycznie odnośnie płynu z chłodnicy okazała się dziurawa nagrzewnica. ale dla odmiany - w końcu jezdzilem juz od poprzedniego remontu az 2 tygodnie astrą bez usterki padlo mi dzis turbo. więc w niespełna 2 tyg - 2,5 tys w plecy ... jak to powiedzial moj znajomy to auto powinno nazywac sie opel usterka ...

terre

Astro-maniak
Posty: 64
Rejestracja: 29 mar 2008, 17:14
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: terre »

No Szczerze powiedziawszy mam cholerny problem żeby zdobyć tą złonczke. Oryginalnie jest na 3 węże, ale ja posiadam klimatyzację i mam 4. Nigdzie nie moge tego kupić. Normalnie tragedia. Co tydzień musze dolewać około 0,5-1l płynu :x

Awatar użytkownika
MirekS

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 01 lis 2008, 17:45
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: MirekS »

Witajcie.

Mam ten silnik co w temacie, autko kupiłem 3 tyg temu. Wymienione filtry, oleje, rozrząd, 2 paski, pompa wody, płyn chłodzący, hamulcowy, korek przy zbiorniczku ( nie spuszczał ciśnienia ). Wszystko jest ok poza jednym. Poziom w zbiorniczku trzyma się na połowie połowy. Jeżeli wleje na równo z zgrzewem płyn wycieknie sobie tym korytkiem co jest obok korka - osiągnie swój poziom połowy z połowy i go trzyma. Oleju nie przybywa, płyn chłodniczy czysty, masła na korkach brak. Jeśli chodzi o otwieranie termostatu trzymanie zadanej temp, załączenie wentylatora wszystko jest prawidłowo - porównałem z astrą o tym samym silniku, z tym, że w tamtej poziom płynu trzyma na równo z zgrzewem. Czy ktoś jest mi w stanie wyjaśnić czemu tak jest?

[ Dodano: 2008-12-10, 11:58 ]
Czy nie było u nikogo takiego dziwnego przypadku z poziomem płynu chłodzącego jak u mnie???
Pozdrawiam:
MirekS
Śkoda fabia 1.9 TDI 74kW ATD Elegance
Opel Astra 1.7 TD 50kW
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ