Pytanie odnośnie wymiany silnika

Gość

Pytanie odnośnie wymiany silnika

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam wszystkich posiadam Astrę f z silnikiem c16nz przymierzam sie do remontu jakiś czas temu zaczęła mi pukać panewka i tak jeździłem po mieście a teraz chciał bym zainwestować około 1000 zł w mały remont szlif wału i panewki wymiana oleju ,filtrów ,świece uszczelki tylko jak wiadomo po rozłożeniu okaże się że można by było wymienić pierścienie i wypionować korbowody i inne rzeczy więc zaczynam się zastanawiać czy nie lepiej kupić inny silnik na allegro jest dużo silników od opla astry II zastanawiam się czy pasował by do mojej astry taki silnik bez wymiany instalacji elektrycznej i komputera proszę was o poradę bo jestem w wielkiej kropce

dikser

Astro-maniak
Posty: 870
Rejestracja: 02 gru 2007, 23:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: radom
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: dikser »

wg.mnie powienienes naprawic swój stary silnik.wtedy wiesz co masz i wiesz ze ci posłuzy.a jak kupisz na allegro to mozesz kupic w podobnym stanie silnik i co wtedy?? :roll:
nie ważne przy czym stoisz tylko jak tym jeździsz
[External Link Removed for Guests]

Gość

#3

Nieprzeczytany post autor: Gość »

dokładnie dla tego się waham między tym zakupem bo nigdy nic nie wiadomo i jaki stan sie trafi drugiego silnika tylko proszę o odpowiedz na pytanie czy silnik od Astry g o pojemności 1.6 8v będzie pasował do mojej 1.6 8v bez wymiany komputera i instalacji elektrycznej jednopunktowy wtrysk

dikser

Astro-maniak
Posty: 870
Rejestracja: 02 gru 2007, 23:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: radom
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: dikser »

sadze ze napewno bedzie pasował :roll:
nie ważne przy czym stoisz tylko jak tym jeździsz
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
lukas25

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 22 sty 2008, 21:54
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: wielkie radowiska
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: lukas25 »

dodam swoje 5gr :)

niestety bez przeróbek z asi g nie będzie pasował żaden silniczek. najbardziej zbliżony jest x16szr ale on jest na dis'ie,czujnik wału, elektryczny egr, i cz. sutkowy.
gdybyś kupił golasa, wtedy kolektor ssący twój, niestety nie wiem jakiego kształtu kanały ma astra g, bo nz na prostokąty zaokrąglone. również nie wiem czy wałek rozrządu ma nacięcie aby zahaczyć aparat zapłonowy z c16nz, możesz przełożyć swój wałek ale to już koszty.

tyle mogę ci powiedzieć z własnego doświadczenia

pozdrawiam a decyzja należy do ciebie
ASTRA F c18nz / głowica c20ne-2mm / wałek 16sh/ wtryski c20xev / ECU c16se = c18se?? ale draka i to jeździ całkiem nieźle

będzie nowiutki wałeczek od 16sh :)

KADETT E C16NZ

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

Lepiej wyremontój swojego, ewentualnie ciutke podrasuj, Kupno kolejnego silnika to jest jeszcze większa niewiadoma a tu już wiesz na czym stoisz.
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ