Nie zamyka się klapa bagażnika

Adrian_GTC

Astro-maniak
Posty: 405
Rejestracja: 15 maja 2007, 6:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: Adrian_GTC »

wnui pisze:Czy to normalne w astrze?
No to raczej normalne nie jest... Mam central i bez problemu idzie otworzyć klapę kluczykiem przy zamkniętym centralnym... Postaraj się najpierw przeczyścić wkładkę zamka np WD-40 albo innym penetratorem a jak nie to jak już wcześniej proponował andrew088, rozbierz zamek, bo może faktycznie wcześniej nikt go nie używał i się najzwyczajniej w świecie "zastał"
zobacz >> [External Link Removed for Guests] oraz [External Link Removed for Guests] // [External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
wnui

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 30 lis 2008, 13:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: wnui »

Samochód mam niecałe trzy tygodnie więc nie wiem jak było wcześniej. Myślę że może był nieużywany ale zastanawiam się czy nie ma tam jakiejś blokady.

Awatar użytkownika
Andrew

ex-Staff
Posty: 2912
Rejestracja: 21 wrz 2007, 17:44
Imię: Andrzej
Auto: Szwedzkie
Silnik: Fiata
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Za 7 górami, za 7 lasami

#13

Nieprzeczytany post autor: Andrew »

jedyna blokada to przed wciśnięciem przycisku, przy zamkniętym centralnym wystarczy obrócić kluczyk maksymalnie w prawo ( mniej więcej tak \ ) i wtedy wcisnąć przycisk, żeby otworzyć klapę. Zrób tak jak napisał Adrian_GTC, a jak nie pomoże to rozbierz wkładkę zamka.
SAAB, born from jets, killed by assholes

alien0497

Astro-maniak
Posty: 291
Rejestracja: 09 maja 2008, 12:18
Imię: XXX
Auto: Astra
Silnik: X16SZR
Województwo: Zagranica - Azja
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: alien0497 »

Z tym zamkiem w klapie,o którym pisał wnui to raczej normalka.Mam oryginalny central i po przekręceniu zamka w drzwiach kierowcy ryglowane jest całe auto.Efekt jest taki,że zamka w tylnej klapie nie można nawet wcisnąć,a co dopiero go otwierać kluczykiem.Lekarstwem na tą bolączkę i pewne utrudnienia w codziennej eksploatacji naszych asterek jest założenie sobie dodatkowej centralki i otwieranie centralnego zamka za pomocą pilota.Nawet jak mam otwarty zamek w klapie,umożliwiający mi dostęp do bagażnika,to w momencie przekręcenia zamka w drzwiach kierowcy i tak klapa jest ryglowana i nie można zamka wcisnąć.

bartobbb

Astro-maniak
Posty: 119
Rejestracja: 01 kwie 2008, 12:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: bartobbb »

alien0497, mam tak samo, wszystko dziala ale zamykajac centralny zamek wszystko sie rygluje i guzika w klapie nie mozna nawet wcisnac, ale domontowalem sobie pilota do centrala i teraz takie zamykanie sie zamkow to dla mnie udogodnienie :)

Adrian_GTC

Astro-maniak
Posty: 405
Rejestracja: 15 maja 2007, 6:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: Adrian_GTC »

Kurcze to dziwnie macie bo u mnie jak zamknę całe auto centralnym to wkładam kluczyk w zamek bagażnika, przekręcam max w prawo i na przekręconym kluczyku wciskam guzik i klapa się otwiera... :m
zobacz >> [External Link Removed for Guests] oraz [External Link Removed for Guests] // [External Link Removed for Guests]

snoise

Astro-maniak
Posty: 83
Rejestracja: 18 cze 2008, 22:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Strzyżów
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: snoise »

Witam Zacnych i Szanownych

Rozkręcić, wymyć w benzynce, przesmarować smarem silikonowym, złożyć od kupy i cieszyć sie z udanej naprawy i działającego zamka. Następnie przystąpić do spożycia pifka.
heh
Miałem to w moim Cravan`ie. Wyżej opisana operacja w mojej furce pomogła i ponad rok czasu spokój

Miłych napraw zamka Pozdrawiam PAPA

bartobbb

Astro-maniak
Posty: 119
Rejestracja: 01 kwie 2008, 12:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: bartobbb »

Adrian_GTC pisze:wkładam kluczyk w zamek bagażnika, przekręcam max w prawo i na przekręconym kluczyku wciskam guzik
o tego nie próbowalem, wiem że mogę przekręcić zamek ale do pozycji zamknięcia, że przy otwartym centralu klapa i tak będzie zamknięta, ale że jak się przekręci jeszcze bardziej w prawo i wciśnie guzik to nie wiem co będzie, szczerze powiem że tej opcji nie używalem, ani nie próbowalem, a teraz to już wogóle zamka w klapie nie dotykam, zresztą żadnego :P
teraz pilocik, klik, gotowe :)
klik i cale auto się otwiera

szybajker

Astro-maniak
Posty: 300
Rejestracja: 16 sie 2008, 11:41
Imię: Łukasz
Auto: Linea Blu Coupe
Silnik: Z22SE
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin / Warszawa
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: szybajker »

Bartobbb - a nie wystarczyło po prostu sprawdzić co może Twój centralny zamek? No ale oczywiście z pilocikiem wygodniej... :)
A to, co opisał Adrian_GTC działa nie tylko w sedanie, ale i w Caravanie. Tym sposobem będąc 130 km od domu we Wszystkich Świętych po raz pierwszy dokonałem niemożliwego - zaciąłem kluczyki od mojej Asi w bagażniku :oops:

bartobbb

Astro-maniak
Posty: 119
Rejestracja: 01 kwie 2008, 12:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: bartobbb »

ale ja nie dlatego dokupilem pilota do centralki :P to akurat dawno mialem w planie bo to wygoda, a dzialanie centralki jeśli chodzi o bagażnik absolutnie mi nie przeszkadzalo, nawet wygodne dla mnie, bo nie musze bagażnika osobno zawsze zamykać, tylko ciągle jest otwarty (zamek) a jak zamknę auto to i on jest nie do otwarcia, więc to mi bardzo pasuje i absolutnie nie przeszkadza, tymbardziej teraz mając pilocik :D

ODPOWIEDZ