Astra F - wydech pluje

Łapa

Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 10 mar 2007, 14:56
Imię: Michal
Auto: Astra F
Silnik: 1,6
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Astra F - wydech pluje

#1

Nieprzeczytany post autor: Łapa »

Witam szanownych kolegów.
Mam pewien problem.Mianowicie odpaliłem dziś silnik swojej maszyny (1.6 16 V) aż tu nagle z rury wydechowej zaczął lecieć jakiś płyn :o
Dodając gazu,zaczęło lecieć jak z kranu (ciurkiem).Podkładam rękę wącham i niby czuć troszkę paliwa.
Jest w tym trochę wody,może oleju.
Pocieszcie mnie. Remont silnika Odpada ?
Czy to może jakiś kosztowny wydatek ?

P.S Autko stoi nieruchome jakieś 2 tygodnie.

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#2

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

strzelam... pierścienie... ?
PS. OBym się mylił , bo w przeciwnym razie.... :roll:

Łapa

Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 10 mar 2007, 14:56
Imię: Michal
Auto: Astra F
Silnik: 1,6
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Łapa »

OByś się mylił :cry:
Nowe autko :/

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#4

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

Łapa pisze:Nowe autko
nowe w sensie.. z salonu ? czy nowe , jako nowy nabytek ?


BO jezeli nowe w sensie nowy nabytek, i kupione w PL .... to....hm...Pocieszę Cię faktem, że woda często leci z rur wydechowych tłumika końcowego, ale nie ciurkiem, a jest to efektem niskiej temperatury zewnętrzej środowiska, i ciepłej pary(spalin) skraplającej się w tłumiku.

Jeżeli pierścienie "wysiadłY" to przepuszczać powinien jakies tam ilości oleju, nie wiem jakie, ale taki objaw powinien być.

Gość

#5

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Woda i nic wiecej.

Łapa

Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 10 mar 2007, 14:56
Imię: Michal
Auto: Astra F
Silnik: 1,6
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Łapa »

nowe w sensie.. nowy nabytek ?
Sprowadzony z Niemiec.
Ponoć to tylko woda,ALE W TAKICH ILOŚCIACH ?

Gość

#7

Nieprzeczytany post autor: Gość »

No roznie to bywa. Ona sie zbiera w ukladzie i pozniej jakos musi wyleciec. Nie ma mozliwosci zeby to bylo cos innego. Jak by pierscienie poszly Juniorze to by palil olej, fakt, ale objawem tego jest kopcenie a nie ciekniecie cieczy z wydechu ;) Mam nadzieje ze pomoglem. Generalnie nie ma sie czym przejmowac :mrgreen:

RaZieLL

Astro-maniak
Posty: 267
Rejestracja: 04 lut 2007, 18:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: RaZieLL »

to jest zwykła woda zebrała ci się jak auto stało tak długo ! były mrozy jeszcze wcześniej później puściło... pojeździć przez ok 20 - 30 min i wszystko wydmucha będzie cacy, a tak po za tym Ople mają to do siebie ze lubi kapać im z rur i zakłebiają dymem na początku do póki się nie rozgrzeją ;)

lesio822

Astro-maniak
Posty: 512
Rejestracja: 25 lut 2007, 21:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: lesio822 »

To jest woda razem z sadzą z rury wydechowej. Jak auto stoi szczególnie jak jest deszcz to w tłumiku zbiera się woda gdyż ten czarny syf który jest w tłumiku mocno pochłania wodę czy wilgoć z powietrza która sie skrapla w tłumiku. Spokojnie nic się nie dzieje jak troche pojeździsz to powinno przestać. To jest normalne. Sam mam taki silnik i woda mi się czasem też wylewa. To jest zaupełnie normalne.
Nie stresuj sie, a jeśli Ci to przeszkadza to sobie wywierć w spodzie tłumika małą dziurke wiertłem 2 lub 3 i nie będzie Ci już tak robić, taka dziurka jest zrobiona nawet oryginalnie w niektórych tłumikach.

pawelg303

Astro-maniak
Posty: 173
Rejestracja: 12 mar 2007, 14:08
Imię: Pawel
Silnik: X14XE/LPG
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: pawelg303 »

Myślę że nie powinieneś się tym przejmować. Sprawdz czy na rozgrzanym silniku jest tak samo (jak juz osiągnie normalna temp. silnika i uukład wydechowy sie rozgrzeje) tym bedziej ze dlugo stal samochód

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ