Pytanie o wskaźnik temperatury

Usunięty użytkownik 3235

#11

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Wadliwy termostat masz. Miałem dokładnie tak samo. Po wymianie temp. w trasie jest 90-92st, w korku ok 100

Domin

Astro-maniak
Posty: 236
Rejestracja: 11 lip 2007, 12:15
Imię: Dominik
Auto: Astra H
Silnik: 1.7 CDTi 130KM/307Nm
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: Domin »

a ja zrobilem trase dzis i co i dupa nie podniosl sie nawet z niebieskiej kreski a powietrze do kabiny wali gorace :/ co to moze byc
Hu Hu Ha nie taka Astra Zla

Usunięty użytkownik 3235

#13

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Właśnie termostat. Miałem dokładnie tak samo. Niby w aucie gorąco i co z tego jak wskazówka leżała :P

Domin

Astro-maniak
Posty: 236
Rejestracja: 11 lip 2007, 12:15
Imię: Dominik
Auto: Astra H
Silnik: 1.7 CDTi 130KM/307Nm
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: Domin »

skoro tak mowisz :) jaki termostat polecacie najlepiej moze podjechac do ASO i kupic orginal ?
Hu Hu Ha nie taka Astra Zla

Usunięty użytkownik 3235

#15

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Ja u siebie mam termostat firmy Vernet i jak na razie jest dobrze. Jak wymieniałem to stary był firmy Wahler i na termostacie był znak GM, więc był to pewnie oryginał ale zakres, w którym termostat się otwiera na obu był taki sam- 92-107 stopni.

Gość

#16

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Domin pisze:a ja zrobilem trase dzis i co i dupa nie podniosl sie nawet z niebieskiej kreski a powietrze do kabiny wali gorace :/ co to moze byc
Miałem to samo tylko ogrzewanie mi słabo działało, wymieniłem termostat i ogrzewanie działa ok. (Termostat był cały czas otwarty). A co do wskaźnika to pewnie walnięty jest czujnik temp. Odłącz kabelek od czujnika i zewrzyj go z masą jeśli wskazówka wejdzie na czerwone pole to znaczy że wskaźnik jest ok. Wtedy zostaje tylko czujnik albo brak styku. Ale najpierw sprawdź czy masz sprawny termostat. Ale nawet przy niesprawnym na trasie silnik powinien się zagrzać do 90 st.

Domin

Astro-maniak
Posty: 236
Rejestracja: 11 lip 2007, 12:15
Imię: Dominik
Auto: Astra H
Silnik: 1.7 CDTi 130KM/307Nm
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: Domin »

yyy ten no juz wszystko jasne mialem mase odpieta od czujnika <skromny> dopiolem i furga wszystko jak nalezy
Hu Hu Ha nie taka Astra Zla

ODPOWIEDZ