Tłucze się, chyba przekładnia...

mayday411

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 18 wrz 2007, 19:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Tłucze się, chyba przekładnia...

#1

Nieprzeczytany post autor: mayday411 »

Witam wszystkich, mam ostatnio problem z Astrą a mianowicie jak mam wyłaczony silnik czyli jak wspomaganie nie działa to jak ruszam kierownicą słychac głosne stuki. Szarpałem końcówkami kierowniczymi i jest ok zresztą były niedawno zmieniane wraz ze sworzniami. Jak jade np przez tory tramwajowe to kierownica mi lata w rękach. Ostatnio mechanik to oglądał i mówił coś o przekładni że są luzy " na jabłkach". Nie mam pojęcia o co mu chodziło. Miał ktoś podobny problem?? Czy dużo przy tym roboty?? Pozdrawiam.
Opel Astra 1,6 16V ECO-TEC Automat
Skoda Favorit 136L

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: wencik »

mayday411 pisze:" na jabłkach"
? nie wiem czy dobrze zrozumiałem - ale jabłko mi przypomina końcówke drążka kierowniczego. Kosztuje ok 50zł sztuka(masz dwie) i po tym trzeba zbierzność ustawić - no ale nie wiem na 100% czy jabłko to ta końcówka drążka kierowniczego.

pozdro
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

mayday411

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 18 wrz 2007, 19:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: mayday411 »

Właśnie o to chodzi ze końcówki są w porządku czy coś tam jeszcze moze się tłuc, a może w samej przekłądni coś jest nie halo. Jak działa wspomaganie to tak tego nie słychać ale nie działą to tłucze się bardzo.
Opel Astra 1,6 16V ECO-TEC Automat
Skoda Favorit 136L

Usunięty użytkownik 3235

#4

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

A może to łożyska kół??

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: wencik »

ale łożyska to podczas jazdy by buczały
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

Usunięty użytkownik 3235

#6

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Właśnie u mnie jak sprężyny zmieniałem zauważyłem że mam luz na łożyskach ale one nie buczą a luz jest.

mayday411

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 18 wrz 2007, 19:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: mayday411 »

Nic nie buczy nawet nic się nie tłucze tylko jak jade po nierównosciach to mi troszkę kierownica lata w rękach i czuję że jest gdzieś luz.
Opel Astra 1,6 16V ECO-TEC Automat
Skoda Favorit 136L

pawelk

#8

Nieprzeczytany post autor: pawelk »

podepne sie pod temat
Cos mi sie tlucze jak ruszem i sie zatrzymuje, na poczatku myslalem ze skrzynia biegow po wrzuceniu biegu i ruszeniu ma takie stukniecie. Pomyslalem ze skrzynia sie wyrobila i wtedy zalapuje. Ale po kilku dniach jednak wyczulem ze napewno nie skrzynia. Jak ruszam to slychac takie stukniecie, takie mocniejsze i nie metaliczne. Tak jakby cos wskoczylo na swoje miejsce. Slychac z prawego przodu. Co to moze byc?

mayday411

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 18 wrz 2007, 19:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: mayday411 »

U mnie do tego wszystkiego koło przednie od kierowcy jest krzywo położone, tzn że ściera mi sie odrobinke szybciej wewn częsc opony. Przesunięcie mam ok 2 stopnie. Sworznie powymieniane były ale nie za wiele to pomogło. Auto prowadzi sie prosto nie sciaga. Macie jakis pomysł?
Opel Astra 1,6 16V ECO-TEC Automat
Skoda Favorit 136L

agrawek

Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 19 wrz 2007, 15:24
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Police
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: agrawek »

mayday411 pisze:U mnie do tego wszystkiego koło przednie od kierowcy jest krzywo położone, tzn że ściera mi sie odrobinke szybciej wewn częsc opony. Przesunięcie mam ok 2 stopnie. Sworznie powymieniane były ale nie za wiele to pomogło. Auto prowadzi sie prosto nie sciaga. Macie jakis pomysł?
a zbierznosc masz ok??

ODPOWIEDZ