Świecąca dioda alternatora

hellboyek

Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 03 mar 2008, 22:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Świecąca dioda alternatora

#1

Nieprzeczytany post autor: hellboyek »

Od pewnego czasu mam problem z diodą od alternatora. Od dłuższego czasu świeci ona podczas jazdy. Czasem bladym światłem, czasem mocniejszym, a zdarzy się, że w ogóle. Wcześniej miałem problemy z ładowaniem, akumulator trzymał czasem ledwie 2 tygodnie. Wymieniłem szczotki, co spowodowało, że już nie odpaliłem... Zmierzyłem ładowanie na akumulatorze, a w zasadzie jego brak =] Wymieniłem alternator (Wszystkie naprawy wykonane w grudniu 07). Akumulator trzyma, wszystko jest ok ale zafajdana dioda świeci, choć trochę blado... gdy mam włączoną elektrykę (nawiew na full i wycieraczki) to świeci mocniej, a co ciekawe w rytm poruszania się wycieraczek ;|

Nie wiem czy to zwykłe spięcie, czy coś padło... Proszę o pomoc.

P.S. Zdjęcie zrobione przed naprawami ale chciałem pokazać jak to mniej/więcej wygląda

[External Link Removed for Guests]

kola

Astro-maniak
Posty: 204
Rejestracja: 10 lis 2007, 22:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: słupsk
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: kola »

Byc może masz luźny pasek klinowy a pod obciążeniem alternator stawia większy opór i dlatego takie objawy,a jak nie pasek to alternator walnięty.

Maryś

V.I.P.
Posty: 896
Rejestracja: 16 cze 2007, 12:25
Imię: Maciej
Silnik: 2.0
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#3

Nieprzeczytany post autor: Maryś »

Mam to samo...dokonalem wymiany szczotek i lozysk. Jednak diodka ciagle sie swieci - nawet w rytm kierunkowskazow :mrgreen: Tyle ze u mnie do wymiany jest aku - bo jego + klema jest goraca...mam chyba w nim zwarcie :( Napiecie ladownaia na altku jest u mnie prawidlowe...ale...mniejsze od tego na aku o prawie 0,6V Mam do przejrzenia wszystkie laczenia masowe + kabel idacy od rozrusznika do aku..bo jest juz popekany przy klemie ;) Moze sie jednak zdarzyc ze pada juz regulator napiecia :/ Ale poki co..moja fura z tym dyskotekowym swiatelkiem jezdzi wiec tego nie tykam :mrgreen:
Mechanika pojazdowa. Gdańsk tel 530-612-613.

hellboyek

Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 03 mar 2008, 22:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: hellboyek »

U mnie wszelkie okablowanie jest ok. Było wymieniane niedawno i nic się nie zmieniło. Cóż trzeba będzie sprawdzić ponownie ładowanie na alternatorze, a później pasek klinowy. Regulator napięcia był wymieniany wraz ze szczotkami. Akumulator nie jest stary (75 Ah)... choć wiadomo nie oznacza to, że dobry... W jaki sposób sprawdzić czy może być to wina akumulatora, bądź zwykłe spięcie?

Dodam, że gdy mam wyłączona wszelką elektrykę, również światła, dioda delikatnie bladym światłem zaświeca się gdy otworzę... schowek =)

Jeśli nie ruszę tego, to grozi to jakimiś dalszymi awariami?

Maryś

V.I.P.
Posty: 896
Rejestracja: 16 cze 2007, 12:25
Imię: Maciej
Silnik: 2.0
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#5

Nieprzeczytany post autor: Maryś »

75Ah...nie za duzy aku? ;)
Mechanika pojazdowa. Gdańsk tel 530-612-613.

hellboyek

Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 03 mar 2008, 22:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: hellboyek »

Powiem tak... Akumulator wymienilem po zakupie, czyli ponad 2 lata temu. Niewiele znajac sie na samochodach zaakceptowalem decyzje mechanika. Slyszalem juz opinie, ze aku moze byc zbyt "duzy". Jednak z drugiej strony mowiono, ze diesel potrzebuje kopa, a wielkosc w tym wypadku nie powinna byc jakakolwiek przeszkoda

PawełTM

Astro-maniak
Posty: 232
Rejestracja: 16 lis 2007, 12:33
Imię: Paweł
Auto: Astra F
Silnik: X16SZ
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: PawełTM »

też mi sie wydaje ze troszke duży masz ten aku nie wiem jakiej wydajności jest alternator ale byc może nie jest on wstanie doładowywac w pełni tego akumulatora

hellboyek

Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 03 mar 2008, 22:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: hellboyek »

Pożyczę od znajomego jakiś mniejszy i wtedy zobaczę czy dalej jest to samo

kola

Astro-maniak
Posty: 204
Rejestracja: 10 lis 2007, 22:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: słupsk
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: kola »

PawełTM pisze:też mi sie wydaje ze troszke duży masz ten aku nie wiem jakiej wydajności jest alternator ale byc może nie jest on wstanie doładowywac w pełni tego akumulatora
75Ah jest ok.To jest diesel dlatego taki duży.
Możesz jeszcze sprawdzić alternator,byc może jedna z diod padła.

zbynio_s

Astro-maniak
Posty: 466
Rejestracja: 09 paź 2007, 20:14
Imię: Zbigniew
Auto: Vectra B kombi + Peugeot 406 1,9 TD
Silnik: X25XE
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Dys k.Lublina

#10

Nieprzeczytany post autor: zbynio_s »

U mnie ostatnio występował podobny objaw żarzenia się lampki ładowania, a że przy okazji czasami auto potrafiło mi zgasnąć ni z tego ni owego, więc po przebadaniu instalacji stwierdziłem,że kończy mi się kostka stacyjki. Po wymianie wszystko wróciło do normy, autko nie gaśnie a lampka ładowania przestała się żarzyć.

ODPOWIEDZ