Jaki olej jezeli nie wiem co było lane ??

DarekSlim

Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 03 mar 2008, 21:57
Imię: Darek
Auto: Astra G 2002r
Silnik: 1.6 Z16SE
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Jaki olej jezeli nie wiem co było lane ??

#1

Nieprzeczytany post autor: DarekSlim »

Witam koledzy poraz pierwszy. Ciesze sie ze wkoncu dołączyłem do Astra Klub Polska ale do rzeczy. Stałem sie szcześliwym posiadaczem astry z 97 roku silnik to 1.6 benzyna ale niestety nie wiem na jakim oleju jezdził poprzedni właściciel wiem ze napewno jakis LOTOS ale czy mineralny czy połsyntetyczny nie mam pojecia i dowidziec sie nie moge. Jaki olej wlac zeby nie narobic bałaganu ?? Myślałem o Mobil I 15w40 to chyba minerał jest , na takim bynajmniej jezdziłem moim starym escorcikiem i wszystko chodziło ładnie bez zastrzeżeń wiec moze ten ?? CO myślićie na ten temat?? Dzieki za pomoc POzdrawiam

Usunięty użytkownik 3235

#2

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

WITAM.
Tak na przyszłość, używaj polecenia "Szukaj" na forum ponieważ ten temat był już niedawno poruszany ;) . Natomiast co do twojego pytania o olej to jeśli nie bierze ci oleju i silnik nie ma przecieków to spokojnie zalewaj półsyntetykiem.

DarekSlim

Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 03 mar 2008, 21:57
Imię: Darek
Auto: Astra G 2002r
Silnik: 1.6 Z16SE
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: DarekSlim »

Dziekuje za odpowiedz i przepraszam faktycznie powinienem poszukac :( ale przeglądałem to forum i nie znalazłem odpowiedzi który półsyntety jest lepszy czy LOto Semisynthetic czy mobil 10w40 ???

Usunięty użytkownik 3235

#4

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

MOBIL zawsze będzie MOBIL i jest lepszy od LOTOSA. Ja osobiście mam LOTOS SEMI THERMAL CONTROL i jest OK. 10W40

Tomek1762

Astro-maniak
Posty: 1626
Rejestracja: 24 sty 2008, 20:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków/Skawina
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Tomek1762 »

Ja jeżdże na Mobil Super S 10W40 i jest git. Nic nie cieknie i nic nie ubywa. Oby tak dalej:D
ŚMIERĆ JEZDZI SZYBKO -
DLATEGO TRZEBA BYĆ SZYBSZYM OD ŚMIERCI :d

ODPOWIEDZ