Wymiana oleju w szkrzyni automatycznej astra 1,6 16v

Gość

Wymiana oleju w szkrzyni automatycznej astra 1,6 16v

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

witam posiadam astrę 1,6 16v w automacie i chciałem się dowiedzieć jak się wymienia olej w automatycznej skrzyni biegów może ktoś posiada taki sam model astry i będzie mógł mi poradzić. W serwisie astry powiedzieli mi że to są skrzynie bez obsługowe i tylko się dolewa oleju jak jest mały poziom, natomiast w serwisie zajmującym się tylko automatami powiedzieli mi że sie wymienia cały olej ?

mayday411

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 18 wrz 2007, 19:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: mayday411 »

Mam ten sam model auta. Powiem ci jedno nie ruszaj tego oleju. Nie wymieniaj. W oplu ci dobrze mówią. Natomiast kolesie co zajmują sie automatami pewnie ze ci bedą kazać wymienic olej bo m.in ztego żyją. Ja mam przelatane 177 tys i olej w skrzyni nie ruszany. Sprawdź poziom oleju, wytrzyj troche w palce i powąchaj. Wymienia się tylko wtedy jak czuć spalenizną lub jak ma jakiś nieczysty kolor, ale jeśli tak masz to coś już masz nie halo w skrzyni. Tak jak ci pisałem ja mam olej niewymieniany, sprawdzali mi go w serwisie i jest bardzo klarowny i nie kazali wymieniać. Mam kumpla, posiadacza Vectry B na automacie. Skrzynia coś mu szarpała jak był zimny, ktoś go namówił na wymianę oleju więc zmienił. Pojeździł jakieś 200 km i zapaliła się kontrolka i zaczęły sie jaja dziać wsadził w sumie ok 2 tys zł i teraz mu smiga. A tak przy okazji to jak ci sie podoba jazda na automacie, czy czujesz jakieś szarpnięcia?? U mnie czasem jak jest zimny silnik i skrzynia to lubi z jedynki na dwójke szarpnać. Jak sie rozgrzeje to super jeździ. Czytałem gdzieś na forum że te typy czasem tak mają wiec się nie przejmuję. Pozdrawiam.
Opel Astra 1,6 16V ECO-TEC Automat
Skoda Favorit 136L

Gość

#3

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Z autka jestem bardzo zadowolony śmigam sobie na nygusa bo biegów nie muszę zmieniać a co do zmiany biegów na zimnej skrzyni to też czasami mi szarpie z jedynki na dwójkę.Teraz mam w planie zakup osłone komory silnika tak żeby mi syf nie leciał na silnik ale niewiem czy to dobry pomysł.

mayday411

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 18 wrz 2007, 19:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: mayday411 »

Chodzi ci o o zakrycie spodu silnika bo chyba nie zrozumiałem??
Opel Astra 1,6 16V ECO-TEC Automat
Skoda Favorit 136L

Gość

#5

Nieprzeczytany post autor: Gość »

tak zakryć całą komorę silnika od spodu widziałem taką osłonę na allegro 80zł

mayday411

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 18 wrz 2007, 19:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: mayday411 »

No ok wg mnie ma to swoje wady i zalety. Zalety to to takie ze nie masz syfu na silniku, ciszej itp. Wady. - Gorsze chłodzenie silnika i skrzyni. Słyszałem że automatyczna skrzynka nie moze być przegrzana. Takie rzeczy zakłądają w autkach rajdowych żeby nie rozwalić nic pod spodem pod silnikiem na wertepach. Ja osobiscie nie jestem do tego przekonany, chodzi mi tu o gorsze chłodzenie jednostki napędowej. No ale może się myle.
Opel Astra 1,6 16V ECO-TEC Automat
Skoda Favorit 136L

twlodar

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 15 lis 2007, 8:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wiskitki
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: twlodar »

Nie wymienia się oleju w skrzyni automatycznej, dobrze mówią Ci w serwisie. Ten
olej wymienia się razem ze skrzynią :mrgreen:

ODPOWIEDZ