Jakie obroty i prędkość ?

domel

Astro-maniak
Posty: 113
Rejestracja: 23 gru 2006, 18:26
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: łódzkie/mazowieckie
Kontakt:

Jakie obroty i prędkość ?

#1

Nieprzeczytany post autor: domel »

Witam. Ostatnio zmieniałem tarcze zegarów w mojej Asterce i musiałem zdjąć wskazówki. Teraz nie wiem, czy dobrze założyłem :cry: . Czy może mi ktoś powiedzieć, jakie obroty powinna mieć Astra ecotec 1.6 16V na zimnym, cieplym silniku i jakie prędkości przy jakich obrotach na jakim biegu ? Bo nie pamiętam jak to było dokładnie... :P Dzięki z góry, pozdrawiam

kret

#2

Nieprzeczytany post autor: kret »

Jutro robię wycieczkę do pracy. Napiszę jak jest u mnie. Na luzie jak ssanie się wyłączy mam 900 obr/min.

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#3

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

na wolnych powinien mieć 800-850 obrotów, na piątym biegu na 2,5 tys obrotów powinien prędkościomierz wskazywać ci 90 km/h ( tak podaje instrukcja opla )

ale to zalezy pewnie jaka masz skrzynię....heh...

pawelg303

Astro-maniak
Posty: 173
Rejestracja: 12 mar 2007, 14:08
Imię: Pawel
Silnik: X14XE/LPG
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: pawelg303 »

Co do predkości obrotowej biegu jałowego to tak dokladnie się nie sugeruj bo nie jestes w stanie na obrotomierzu ale tak lekko poniżej "jedynki" ;). Reszta to zallezy od skrzyni biegów, ja mam chyba przy 3tys obr./min 110km/h, Ale tez sprawdze jeszcze.Doweidz się jakoś jaką masz skrzynię albo mniej wiecej czy zgadza się z tym co inni piszą. JunioR: "na piątym biegu na 2,5 tys obrotów powinien prędkościomierz wskazywać ci 90 km/h ( tak podaje instrukcja opla )" u mnie również tak jest wiec skrzynia ta sama :)

Pozdrawiam

Gość

#5

Nieprzeczytany post autor: Gość »

na ssaniu powinieneś mieć ponad 1000 obrotów a na 5 biegu przy 90 km/h 2500

lesio822

Astro-maniak
Posty: 512
Rejestracja: 25 lut 2007, 21:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: lesio822 »

Na ssaniu (zimny silnik) 1200-1300 obr/min
Bez ssania (ciepły) 900 obr/min
na 100% tak ma być.
P.S. mam taki sam silnik.

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

a ja dodam że wskazówek temperatury, paliwa, i obrotomierza nie da się źle założyć (pewnie się da ale to już trzeba nakombinować ;) tylko wskazówka prędkości stwarza problemy ;)

domel

Astro-maniak
Posty: 113
Rejestracja: 23 gru 2006, 18:26
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: łódzkie/mazowieckie
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: domel »

lesio822, a mogłbyś jeszcze napisać jaką prędkość masz przy określonych obrotach ?
P.S. Jak sprawdzić, jaką ma się skrzynię biegów ?

lesio822

Astro-maniak
Posty: 512
Rejestracja: 25 lut 2007, 21:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: lesio822 »

z obrotami i prędkością to nie wiem ale jutro sprawdzę i ci odpiszę koło 14.00
Tak sobie teraz myślę że przecież prędkościomierz z obrotościomierzem nie ma nic wspólnego to całkiem się ze sobą nie wiąże. Ponieważ twoje wskazania prędkościomierza zależą od obwodu koła, grubości bieżnika nawet, poza tym one często przekłamują.
Najlepszym dla Ciebie rozwiązaniem sprawdzenia wskazań prędkościomierza będzie porównanie twojej prędkości z drugim autem. Ja też muszę sobie tak zrobić bo zmieniałem ostatnio tarcze na białe i nie wiem czy pokazuje jak dawniej i czy jest to w miarę dokładnie. Ja to robię tak: Jedziemy z kumplem dwoma autami koło siebie równo i porównujemy wskazania z liczników. Najlepiej jest porównać przy różnych prędkościach ponieważ wraz ze wzrostem prędkości różnice zwiększają się czyli rośnie dokładność pomiaru. Ja to robię przy 50km/h i 100km/h. Spróbuj zrobić to samo najlepiej z kilkoma różnymi autami bo każdy licznik w mniejszym lub wiekszym stopniu przekłamuje. Wyniki należy urednić.
Pozdrawiam
Ale jutro ci powiem jak jest u mnie.
Ostatnio zmieniony 18 mar 2007, 20:42 przez lesio822, łącznie zmieniany 1 raz.

ja37

V.I.P.
Posty: 6033
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#10

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

domel pisze:Jak sprawdzić, jaką ma się skrzynię biegów ?
Otwórz maskę i zajrzyj tam, gdzie ze skrzyni wychodzi wodzik, pod nim masz napisany symbol ( F- cośtam)

ODPOWIEDZ