Prośba o rade. Stukanie w silniku.

Gość

Prośba o rade. Stukanie w silniku.

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam.Zawracam się do Was z prośbą o rade. Zaznaczem ze nie jestem mechanikiem i dlatego licze że ktos mi pomoże. W moje astrze silnik 1.6 benz + lpg od jakiegoś czasu pojawił się metaliczny stukot wenątrz silnika. Wraz z dodaniem gazu stukot również "przyspiesza" . Silnik ogólnie chodzi równo i poza tym stukaniem nie ma żadnych innych dziwnych objawów. W czasie jazdy również wszystko jest OK po za tym stukaniem. Pytałem wśród znajomych i przeważa opinia ze to któryś z popychaczy? Jakie jest Wasze zdanie na ten temat i jesli ktoś miał podobny problem to jakie są ewentualne koszty usunięcia tego stukania jezeli to faktycznie wina popychacza. Z góry dzięki za każdą odpowiedź.

cr2sher

Astro-maniak
Posty: 826
Rejestracja: 28 mar 2007, 14:14
Imię: Paweł
Auto: oBoRa
Silnik: Benzynowy
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

#2

Nieprzeczytany post autor: cr2sher »

maras24, Twoi znajomi mogą mieć racje, ale ja bym jeszcze spojrzał na jedną rzecz, poduszki zawieszenia silnika, najczęściej siada poducha, tylna czyli ta od strony ściany grodziowej. a jak nie to już raczej sam nic nie zrobisz jak sie nie znasz na mechanice. :/
Pozdrawiam
Cr2ShEr - Paweł

[External Link Removed for Guests]

------------------------------------------------

Obrazek

Gość

#3

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Cóż u mnie ta teoria (z popychaczami a raczej z wałkiem rozrządu - była podebrana przynajmniej jedna z krzywek) się niestety sprawdziła, Silnik wtedy niby równo pracował ale po pewnym czasie (jakieś 12tys.) klepanie wzmogło się a silniczek zaczął się trząść na wolnych obrotach, potem spadło ciśnienie oleju... Później pozostało już tylko wymienić wałek i szklanki... Po wymianie silnik pracuję równo i jest zrywniejszy :)

ODPOWIEDZ