WYsoki spalanie, zaradzicie coś?

erO_

Astro-maniak
Posty: 59
Rejestracja: 25 sty 2007, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

WYsoki spalanie, zaradzicie coś?

#1

Nieprzeczytany post autor: erO_ »

Witam!

Mam taki problem, Astra 1.4 16V 90KM, pali mi 13 litrów LPG w mieście, przy w miare spokojnej jeździe, to chyba nie jest normalne? Ostanio na trasie wzieła 11 LPG. Moim zdaniem to bardzo dużo szczegó,lnie przy tym silniku, gazownicy cos majstruja i niby wszytko ok ale spalanie się nie poprawiam... esh :/ co mam zorbić? Co wymienić, żeby spalanie na 100% się zmniejszyło?
I LOVE MY CAR =)

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

powiem tylko że jak miałem okazję pojeździć astrą g z takim silniczkiem przez tydzień to po zatankowaniu do pełna i przejechaniu 150km zostało mi pół baku - tylko że samochodzik cały czas był ciśnięty ostro - przy takiej jeździe mojej mamy (spokojnej) pali ok 8litrów w mieście (no może 9) ale jak ja jeździłem to paliła z 13 i to na benzynie bo asterka nie jest zagazowana - więc myślę że skoro ty masz gaz (wiadomo że gazu więcej spala) i jak pojeździsz tak mieszanie (czasem spokojnie, czasem ostro) to takie spalanie będzie w normie

dodam że asterka którą jeździłem to stan perfekcyjny - ma 3 lata, przejechane niecałe 50tyś i cały czas serwisowana więc na pewno wszytko jest sprawne


a tylko że na trasie pali dużo mniej niż u Ciebie ;)

wg danych producenta pali
w mieście - 9,6 na 100
poza miastem 5,7 na 100
średnie - 7,1 na 100
a wiadomo że dane producenta zwykle są troszkę zaniżone bo tam to chyba babcie testują ;)

kbjanek

Astro-maniak
Posty: 118
Rejestracja: 11 lut 2007, 11:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: kbjanek »

erO_ pisze:Astra 1.4 16V 90KM
moj stary ma taka astre,
rocznik 2005 i pali mu w lodzi dokladnie 7 litrow,
tylko ze jezdzi do pracy na 6 i konczy kolo 14
wiec nie wie co to korki
Grasz w HT? Ja też - kbjanek prezes Bayer'ky

pawelg303

Astro-maniak
Posty: 173
Rejestracja: 12 mar 2007, 14:08
Imię: Pawel
Silnik: X14XE/LPG
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: pawelg303 »

Witam. Ja posiadam taki silnik w swojej Astrze i spalanie które tutaj przedstawiliście jest WYSOKIE :/. Mi w trasie spalił (fakt że przy spokojnej jeździe) nawet 6.9 l/100km ale średnio w trasie około 7, w mieście około 8l/km. Gaz mam sekwencyjny i spalanie wg mnie jest oszczędne. A zebym miał 13 to chyba musiałbym max włączać "trójkę" i nia jeździć :)).A którą generację gazu posiadasz? Bo chyba faktycznie spalanie jest zbyt duże.

Pozdrawiam

orto

#5

Nieprzeczytany post autor: orto »

13 litrow to faktycznie sporo u mnie przy 2 litrowym silniku pali ok 13 gazu w miescie, i wydaje mi sie ze to tez troche za duzo :|
Trudno powiedziec co jest powodem skoro mowisz ze gazownicy go spradzali!
A sprawdzales ile ci lyknie benzyny??

ja37

V.I.P.
Posty: 6033
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#6

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

A którą masz generację gazu?
Bo, np u mnie, jak miałem instalkę I generacji, silnik 1,4 łykał 15-17 literków....

Ciekawe, ile mi wyjdzie teraz, jak podobnie, jak u orto, to będe zadowolony :mrgreen:
Martwi mnie, że znajomi w kadecie D też mają c20ne i im łyka 19,5l/100km......

erO_

Astro-maniak
Posty: 59
Rejestracja: 25 sty 2007, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: erO_ »

hehe mam gaz II gen. z elektroniką, ten za ponad 2 tys. zł, nie wiem co jest wydaje mi się, że spalanie jest spore, nawet jak smigam ekonomicznie to wezmie sporo, gazownicy mówią , że wszytko ok lambda działa wporządku, wyregulowany niby jest... nie wiem czy to norma, ale w kazdym badz razie troche dol, jak jeszcze gaz ma drożeć o 60 gr. :/
I LOVE MY CAR =)

Amberek

Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 19 mar 2007, 14:30
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: GD
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Amberek »

Według mnie spalanie 13l dla tego silnika przy tej pogodzie po mieście jest w granicach normy, aczkolwiek mogłoby byc trochę mniej.
Ja przejeździłem 2 zimy X14XE z II generacją na pokładzie i poniżej 12l w mieście nie schodziłem.
Jak długie odcinki przejeżdżasz? Silnik prawidłowo się nagrzewa? Termostat sprawny?

Pozdrawiam.
było: ASTRA „F” 1998 X14XE + BRC Blitz
było: ASTRA „G” 2002 Z16SE + D.T. GasTech 700S + MID
jest: ASTRA "H" 2006 Z19DTL

ja37

V.I.P.
Posty: 6033
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#9

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Jak jeszcze miałem x14sz, to przy dobrym butowaniu nie spalał wiecej niz 10 na miescie.

chiken

Astro-maniak
Posty: 391
Rejestracja: 07 lut 2007, 9:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: chiken »

Nie no kolego to spalanie to porażka... może masz jakiś "wyciek" gazu, a chłopaki z gazowni tego nie przypatrzyli? zapewne masz wymieniane wszystkie filtry i pierdoły okresowe w tej instalacji prawda?
==================
Marka: Opel Astra F Caravan
Rok: 1999
Silnik: X14NZ 60KM
Kolor: KingsBlue :)
LPG-->brak-->i dobrze
===============

ODPOWIEDZ