Porblem z uruchamianiem zimnego silnika

sam_wilk

Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 12 lut 2008, 13:52
Imię: Kamil
Auto: Astra J
Silnik: A17DTJ
Rocznik: 2011
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Jarosty
Wdzięczny: 1 raz

Porblem z uruchamianiem zimnego silnika

#1

Nieprzeczytany post autor: sam_wilk »

Witam! Posiadam asterkę z silnkiem 1,4 16v z 97r z instalacją gazową. Od pewnego czasu mam problem z uruchamianiem silnika zwłaszcza zimnego (oczywiście na paliwie). Po przekręceniu kluczyka silnik chwile załapuje i dławiąc się po sekundzie gaśnie. Dopiero po drugiej lub trzeciej próbie silnik daje się uruchomić. Z ciepłym nie ma problemu. Co może być przyczyną? Powiem tylko ze filtr paliwa nowy, pompa raczej bez zarzutów, układ paliwowy szczelny. Proszę o pomoc.

krzrel

Astro-maniak
Posty: 89
Rejestracja: 08 mar 2008, 18:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rychnowo
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: krzrel »

Mój kolega ma to samo i jest to wina cewki zapłonowej...Przegrzewa sie i pęka...

msegen

Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 23 sty 2008, 11:22
Imię: Michał
Auto: Opel Astra
Silnik: 1.8 90KM
Lokalizacja: Zalewo
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: msegen »

sprawdź świece , u mnie ostatnia świeca ( na przeciwko kierownicy ) była tak zakręcona że jak ją odkręcałem to klucz się wygiął , i wkręciłem w to miejsce świece od skody 120/żuka i auto pali ładnie , i przeczyść je .

Gość

#4

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Kup dobre paliwo np:szelu vpover, i przejedź ok. 20 km. trochę na wyższych obrotach. Pomoże to przeczyścić wtryski. Zapychają sie one gdy dużo jedziesz na gazie, a mało na benzynie i to lichej.

sam_wilk

Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 12 lut 2008, 13:52
Imię: Kamil
Auto: Astra J
Silnik: A17DTJ
Rocznik: 2011
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Jarosty
Wdzięczny: 1 raz

#5

Nieprzeczytany post autor: sam_wilk »

Faktycznie przydało by się autko przegonic na paliwie. Zastanawia mnie tylko jeden szczegół-po rozłączeniu akumulatora na ok 30 min, kiedy błędy i komputer się resetuje, wszystko potem jest ok na jakiś czas, potem problem powraca :(........

Gość

#6

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam mam podobny problem ma astrę 1,6 1995 lpg na jednopunktowym na zimnym silniku mam trudności z odpalniem nawet teraz na dodatniej temperaturze musze kręcić parę razy po czym silnik pracuje nierówno, wchodzi na obroty przelącza sie sam na gaz powyżej 2000 tyś i na postojach i przy przełaczaniu biegu również wchodzi na obroty ale gdy sie zatrzymam zgasze samochód i odpale wszystko jest ok... dodam ze zmieniłem filtry pompe paliwa(rok jeżdzilem i odpalałem na gazie bo mi pompa siadła)i świece, co ciekawe przed wymianą tych elementów auto auto odpalało lepiej niz teraz........ :?

ODPOWIEDZ