Temperatura pracy Astry 1.7 DTL 1995 oraz info wentylatora

dikser

Astro-maniak
Posty: 870
Rejestracja: 02 gru 2007, 23:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: radom
Kontakt:

#31

Nieprzeczytany post autor: dikser »

a bez termostatu tak jak ma kolegamX17DTL, .ile by silnik osiagnał??na pełnym otwartym obiegu... :roll:
nie ważne przy czym stoisz tylko jak tym jeździsz
[External Link Removed for Guests]

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#32

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

dikser, podniusł by sie ponad niebieskie, ale tak ze "by na nim leżał" oczywiscie w trakcie jazdy. i też zalezy od temp zewnętrznej. ja w lato ogłęm spokojnie 90 osiagnac w moieście, a dopiero zimą wysz ło ze termostat sie otwiera sporo za wcześnie.
[External Link Removed for Guests]

krzrel

Astro-maniak
Posty: 89
Rejestracja: 08 mar 2008, 18:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rychnowo
Kontakt:

#33

Nieprzeczytany post autor: krzrel »

Ostatnio trochę ciepełka dogrzało i moja Astra kilka razy miała grubo ponad 100 stopni Wentylator nie raczył sie włączyć mimo ze sam zakładałem nowy czujnik.
Pogadałem z mechanikiem jeszcze raz i okazało sie ze mam walniętą chłodnice... :( :( :(
Koszty spore...

mX17DTL

Astro-maniak
Posty: 96
Rejestracja: 04 gru 2007, 19:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: siemianowice śląskie
Kontakt:

#34

Nieprzeczytany post autor: mX17DTL »

Cobrettii pisze:dikser, podniusł by sie ponad niebieskie, ale tak ze "by na nim leżał" oczywiscie w trakcie jazdy. i też zalezy od temp zewnętrznej. ja w lato ogłęm spokojnie 90 osiagnac w moieście, a dopiero zimą wysz ło ze termostat sie otwiera sporo za wcześnie.
no widzisz kolego Ty wiesz swoje a ja na wskazniku widze swoje :)
oczywiscie istnieje prawdopodobienstwo ze wskaznik zle pokazuje ale jezeli tak to jak sprawdzic prawdziwa temp?

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#35

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

mX17DTL, mój wskazuje poprawnie ( tolerancja 1-2 stopnie ) ponieważ dzisiaj założony miałem termostat nowy ( o poprawnej temp otwarcia czyli 92,5 stopnia ) i wskazówkasie trzyma tej wartości.

U mnie termostat wahlera kosztuje 51 zł można zdobyć za 35. poprostu musisz założyć inny. Albo dorwac jakieś urządzenia domierzenia temperatury i próbować ja zmierzyć i porównywać z waskazówka.

krzrel, walniętą chłodnice w jakim sensie ?? KOszt chłodnicy miedzy 400-500zł ( przerabiałem tą kwestie, moja ciekła )
[External Link Removed for Guests]

krzrel

Astro-maniak
Posty: 89
Rejestracja: 08 mar 2008, 18:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rychnowo
Kontakt:

#36

Nieprzeczytany post autor: krzrel »

Cobrettii pisze:krzrel, walniętą chłodnice w jakim sensie ?? KOszt chłodnicy miedzy 400-500zł ( przerabiałem tą kwestie, moja ciekła )
Niedrożna.Autko stoi w warsztacie i jutro będzie miało nową chłodnicę Nissensa...

dikser

Astro-maniak
Posty: 870
Rejestracja: 02 gru 2007, 23:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: radom
Kontakt:

#37

Nieprzeczytany post autor: dikser »

ale Cobrettii, kolegamX17DTL, mowi ze wogóle nie ma termostatu w swoim aucie.... :/ dla mnie jest to conajmniej dziwne... :roll:
nie ważne przy czym stoisz tylko jak tym jeździsz
[External Link Removed for Guests]

mX17DTL

Astro-maniak
Posty: 96
Rejestracja: 04 gru 2007, 19:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: siemianowice śląskie
Kontakt:

#38

Nieprzeczytany post autor: mX17DTL »

dikser pisze:ale Cobrettii, kolegamX17DTL, mowi ze wogóle nie ma termostatu w swoim aucie.... :/ dla mnie jest to conajmniej dziwne... :roll:
a co jest dziwnego w tym ze wyjmiesz termostat? auto nie pojedzie? bedzie sie dusilo? a moze w jakiejs ksiazce pisze ze tak nie wolno? co w tym dziwnego?

dikser

Astro-maniak
Posty: 870
Rejestracja: 02 gru 2007, 23:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: radom
Kontakt:

#39

Nieprzeczytany post autor: dikser »

mX17DTL pisze:a co jest dziwnego w tym ze wyjmiesz termostat? auto nie pojedzie? bedzie sie dusilo? a moze w jakiejs ksiazce pisze ze tak nie wolno? co w tym dziwnego?
nie,wydech końcowy tez możesz zdjac,gdzie pisze ze nie mozna,mozesz siedzenia i tapicerke wyrzucic,gdzie pisze ze nie mozna??juz rozuiesz o co mi chodzi??pytanie kolegi było o termostat tak wogóle,a ty wogóle wprowadziłes innowacje do swojego auta i go wyjałes.w sumie racja-jedna cześć mniej do popsucia sie-twoja wola :)
nie ważne przy czym stoisz tylko jak tym jeździsz
[External Link Removed for Guests]

mX17DTL

Astro-maniak
Posty: 96
Rejestracja: 04 gru 2007, 19:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: siemianowice śląskie
Kontakt:

#40

Nieprzeczytany post autor: mX17DTL »

problem z tym badziewiem jest taki ze gdyby sie nie psulo a raczej daloby sie je jakos dobrze zdiagnozowac nie musialbym szukac pomocy na forum a wyjecie termostatu mialo tylko spowodowac okreslenie czy to jego wina ze tak szybko sie silnik grzeje i tyle

ODPOWIEDZ