Białe kierunkowskazy

riko

Astro-maniak
Posty: 199
Rejestracja: 28 lut 2008, 22:41
Imię: Ryszard
Auto: Astra g kombi
Silnik: 1.6/16v lpg
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Budy Barcząckie
Kontakt:

#21

Nieprzeczytany post autor: riko »

ja też zmieniłem na białe.A w środku żarówki chrom.Efekt super.
Caravan do końca...

WaldazZz

Astro-maniak
Posty: 189
Rejestracja: 19 mar 2007, 21:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#22

Nieprzeczytany post autor: WaldazZz »

wencik pisze:Kupujesz białe kierunki za ok 30zł i do tego musisz kupić pomarańczowe żarówki - rocznik nie ma znaczenia - ważny jest model ( AStra F) :)

Zakładasz i się cieszysz "nowym" wyglądem asi :)


Pamiętaj o Pomarańczowych żarówkach :)

pozdro :)
Wencik, czy białe czy pomarańczowe to zależy proszę Ciebie od tego, czy to był przed- czy poface. Po faceliftingu były białe oprawki z pomarańczowymi żarówkami, a przed facem odwrotnie.
Bo kolega jeszcze kupi z rocznika '2 i przyjdą mu pomarańczowe. ;D

[ Dodano: 2008-03-24, 18:52 ]
wencik pisze:asterixs, po liftingu zmieniły się tylko przednie reflektory ,ale kierunki są takie same
WENCIK NIE RAŃ MNIE.
Rzeczy, które zmieniono przy faceliftingu:
- gama silników (częściowo)
-KIERUNKOWSKAZY
- grill,
- zderzaki
- listewki na drzwiach
- ciemniejsze tylne lampy
- w kokpicie nawiew jest 4-biegowy
- rodzaje tapicerek
i to chyba wszystko, więc proszę, nie wprowadzaj proszę kolegów w błąd.
"Dla tych wszystkich,
którzy 15 baniek noszą w głowach"

PawełTM

Astro-maniak
Posty: 232
Rejestracja: 16 lis 2007, 12:33
Imię: Paweł
Auto: Astra F
Silnik: X16SZ
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

#23

Nieprzeczytany post autor: PawełTM »

WaldazZz,
kierunki przy lampach sa takie same po liftingu dodano kierunki boczne w błotniku

bartobbb

Astro-maniak
Posty: 119
Rejestracja: 01 kwie 2008, 12:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

#24

Nieprzeczytany post autor: bartobbb »

odświerze temat bo kupuje biale kierunki i mam pare pytań.

1. Co lepiej się prezentuje, bialy klosz i pomarańczowa żarówka, czy bialy klosz, pomarańczowa wkladka i biala żarówka?

2. czytam że biale kierunki są te same wszędzie, więc i ich mocowania będą te same tak? Wyjme moje stare pomarańczowe kierunkowskazy przednie z astry 92r i wloże biale od nowszej i mocowania będą w tych samych miejscach?

3. Jak wogóle wymienić kierunkowskazy? wystarczy jakoś się dostać do tej jednej śrubki która trzyma lampe z kierunkowskazem, wykręcić i wyciągnąć, czy muszę wyjąć calą lampe? A może są jeszcze inne śrubki których nie widać?

4. Jak wyciągnąć calą lampe? Trzymają ją te dwie śrubki u góry, czy są jeszcze jakieś inne?

5. Następna sprawa to żarówki. Postojowe się tylko przekręca i wymienia, a mijania? Bo tam jest taka guma, wtyczke prosto zdjąć, ale co dalej? Ma sie to przekręcić i wyciągnąć, czy jak?

Bardzo proszę i z góry dziękuje za odpowiedzi :)

Robcio

Astro-maniak
Posty: 834
Rejestracja: 05 maja 2008, 13:55
Imię: Robert
Auto: Astra F
Silnik: 1.8 16V X18XE
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

#25

Nieprzeczytany post autor: Robcio »

zeby wymienić zarówke ściagnij ta bume i ukaże Ci sie jak zarówka jest zamocowana ... podejrzewam ze jest dociśnieta dwoma drucikami .... nie zagladałem jak to jest mocowane w astrze ale w innym samochodziku tak własnie było zamocowane... co do kierunkowskazów to chyba są wsuwane do lampy i sa tam jakies zatrzaski ...
Moja Asterka Hachback: [External Link Removed for Guests]
Naklejki na Tylną Boczna Szybe [External Link Removed for Guests]

GG: 4248226, tel. 505-816-217

Awatar użytkownika
Andrew

ex-Staff
Posty: 2912
Rejestracja: 21 wrz 2007, 17:44
Imię: Andrzej
Auto: Szwedzkie
Silnik: Fiata
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Za 7 górami, za 7 lasami

#26

Nieprzeczytany post autor: Andrew »

1. Możesz zastosować kierunek bez pomarańczowej wkładki a do tego takie żarówki [External Link Removed for Guests]
2.mocowania są identyczne dla wszystkich wersji. Pasują bez problemu.
3.
[External Link Removed for Guests]
wystarczy odkręcić śrubę nr 1 i wysunąć kierunek do przodu. Żarówkę trzeba przekręcić aby wyciągnąć z mocowania. Kupując nową zwróć uwagę na rozstaw bolców na żarówce, aby kupić taką samą.
4.Lampę trzymają 3 śruby (na rysunku jest to nr 2), trzecia śruba jest widoczna po wyjęciu kierunkowskazu.
5.Ściągasz gumę i ściskasz 2 druciki jednocześnie je odchylając
[External Link Removed for Guests]
SAAB, born from jets, killed by assholes

asterixs

Astro-maniak
Posty: 84
Rejestracja: 07 mar 2008, 16:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Debe Wielkie
Kontakt:

#27

Nieprzeczytany post autor: asterixs »

Jak wogóle wymienić kierunkowskazy? wystarczy jakoś się dostać do tej jednej śrubki która trzyma lampe z kierunkowskazem, wykręcić i wyciągnąć, czy muszę wyjąć calą lampe? A może są jeszcze inne śrubki których nie widać?
bartobbb aby zmienic lub wymontowac kierunek musisz otworzyc maske stanac przy wybranym kierunku prawy/lewy i miec ze soba krzyzakowy srubokret jest tam jedna srubka do odkrecenia ktora trzyma kierunek.. po odkreceniu delikatnie wyciagasz kierunek do siebie moze byc lekko umieszczony/przymocowany do lampy na takie male szyny:) pociagasz do siebie i włala...kieruneczek trzymamy w dloni-a zarowka jest wpieta wystarczy przekrecic lekko prawo/lewo i zarowke wyciagasz :lol:
Jak wyciągnąć calą lampe? Trzymają ją te dwie śrubki u góry, czy są jeszcze jakieś inne?
lampa natomiast jest mocowana dwa mocowania u gory i dwa na dole ale najpierw musisz zdiac atrape/grill zeby dostac sie do wybranej lampy
:arrow: pod koniec zakladasz kierunki/lampy w odwrotnej kolejnosci jak demontaz napisz jak ci poszlo bo foto nie moge znalesc aby wrzucic..
ps. [External Link Removed for Guests] kliknij na ten adres tam jest troche o modyfikacji astr dla tych ktorzy chca cos ulepszyc a nie chca nic zepsuc i zeby bylo git pozdr
była Astra F jest Vectra B..
ale nadal mam sentyment do astry choc jezdze Vectra

bartobbb

Astro-maniak
Posty: 119
Rejestracja: 01 kwie 2008, 12:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

#28

Nieprzeczytany post autor: bartobbb »

wielkie dzięki wszystkim za odpowiedzi a szczególnie andrew088, za obrazki i dokladny opis, dzięki temu wszystko jest jasne, obrazek wszystko ukazuje idealnie, teraz już wiem wszystko co mi bylo trzeba :)

Awatar użytkownika
Jarek1988

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 04 paź 2008, 8:55
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Marki
Kontakt:

#29

Nieprzeczytany post autor: Jarek1988 »

mam pytanie ale na temat BOCZNYCH kierunków.
Kupiłem sobie czarne clear'y i mam pytanie jaki tym żarówek jest w owych bocznych kierunkach? i czy znajde gdzieś srebrne świecące na pomarańczowo (wspomniane wczesniej) żarówki?

Z góry dzięki .

tronik

Astro-maniak
Posty: 175
Rejestracja: 18 cze 2008, 17:15
Auto: Astra F
Silnik: 17TD ISUZU
Lokalizacja: Śląsk ;]
Kontakt:

#30

Nieprzeczytany post autor: tronik »

Jarek1988 pisze:czy znajde gdzieś srebrne świecące na pomarańczowo (wspomniane wczesniej) żarówki?
tutaj: [External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ