Nawalił katalizator, co wybrać?

WaldazZz

Astro-maniak
Posty: 189
Rejestracja: 19 mar 2007, 21:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: WaldazZz »

Dobra, powiedzmy sobie szczerze: strumienice z allegro to pomyłka. Jest wiele rodzajów strumienic, z tego co pamiętam, szczelinowe, łuskowe, naddźwiękowe i chyba jeszcze jedne.
Te najtańsze to shit i nawet nie opłaca siętego zakładać. Jeśli juz chcesz kombinować to wtawiasz metalowey sportowy kat, ale to jest duży koszt.
Możesz wstawić strumienice z allegro i tylko cośzepsuć.
Możesz kupić dobrą strumienice np. Michaela i wtedy masz szansę na jakiśpożądany efekt.
Możesz (i to chyba najtańsze i najlepsze rozwiązanie przy małym budżecie) sprzedać wkład od kata, rozpruć obudowę i do środka wspawaćrurkę. Wtedy nei masz oporów zbędnych na wydechu, a przechodzisz spokojnie przegląd i odetkasz wydech, co po poprzednim zapchanym kacie może być odczuwalne.
Do tego polecam zatkać EGR'a i wtedy możesz już być bardzo pozytywnie zaskoczony, do tego dokłądnie wyczyścić i wypucować obudowe wtrysku i przepustnice i jeśli chcesz jeździćtroszkęlepiej na gazie rozwiercić otworki w mikserze. Ale to już mały OT.
"Dla tych wszystkich,
którzy 15 baniek noszą w głowach"

Awatar użytkownika
Jedras_GW

Astro-maniak
Posty: 821
Rejestracja: 08 kwie 2007, 1:05
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: lubuskie
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: Jedras_GW »

IMHO wspawywanie rury nie zawsze jest takie fajne. Ja akurat robię trochę tras i czasami ten dźwięk zaczyna mnie już wkurzać, jest nieco głośniej niż było z katalizatorem. Zastanawiam się tylko czy gdybym zostawił obudowę kata a wypruł samo wnętrze to czy byłoby głośniej czy nie. Dodam że katalizator wyprułem właśnie ze względu na podejrzenie że układ jest zapchany i przez to auto za dużo pali, niestety po usunięciu nic się nie zmieniło w zużyciu paliwa, ani na plus ani na minus.
Serdecznie Pozdrawiam
Astra H Z16XEP '04 77kkm

Gość

#13

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam
Zdecydowałem sie na próbę na założenie strumienicy, nie liczę na jakiś super osiągi, tylko chce sie pozbyć hałasującego zużytego kata, a wspawanie zwyklej rurki jakoś mnie nie kręci.
Jeśli strumienica zacznie mnie wkurzać :P , to założę coś w rodzaju tłumika, lub zacznę kombinować z czymś innym. (Pierwszy samochód więc uczę się jeszcze, przynajmniej kupiony za swoje, a nie ze tata kupił bmw.... ;) )
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Jedras_GW

Astro-maniak
Posty: 821
Rejestracja: 08 kwie 2007, 1:05
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: lubuskie
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: Jedras_GW »

Reinig na przyrost osiągów to Ty raczej za bardzo nie licz... strumienica ma wpływ co najwyżej na placebo...
Serdecznie Pozdrawiam
Astra H Z16XEP '04 77kkm

Gość

#15

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Ale ja już 2 razy chyba pisałem ze na wzrost osiągów nie liczę tylko hałas starego kata mnie wkurza :D a nie chce bawić sie w spawanie zwyklej rurki :)

ODPOWIEDZ