Ciężko chodzi wspomaganie

Marcin20

Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 31 sty 2008, 10:54
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Ciężko chodzi wspomaganie

#1

Nieprzeczytany post autor: Marcin20 »

Czy w każdej Astrze wspomaganie chodzi dosyć ciężko? Wczoraj miałem okazje przejechać się Mondeo 95r. ze wspomaganiem i różnica jest. W mondeo chodzi sporo lżej. A może trzeba sprawdzić coś u mnie? Płyn wspomaganie jest w normie - jednak nie znam jego pochodzenia, może warto wymienić? Co jeszcze może być powodem że wspomaganie słabo wspomaga? :) A może tak ma być?

Gość

#2

Nieprzeczytany post autor: Gość »

u mnie leciutko działa, jednym palcem na postoju idzie kręcić.
mondeo też mam ale z 03r, tam to jest dość specyficznie, autko 1,5T a prowadzi się jak 200kg gokart :P

ticz

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 20 lis 2007, 16:34
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: z nienacka
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: ticz »

pasek sprawdź czy nie jest luźny i pompę wspomagania czy nie ma luzów.. bo tak jak napisał kolega wyżej, no może nie jednym palcem na postoju, ale chodzi delikatnie;)

Marcin20

Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 31 sty 2008, 10:54
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Marcin20 »

Czyli napewno coś u mnie. Bo na postoju nawet jedną reką jest ciężko, a co dopiero palcem... :) Wcześniej jezdziłem polonezem bez wsp. więc po przesiadce do Astry ta kierownica chodziła sporo lżej... Ale jednak to nadal nie jest pełne wspomaganie :( No nic trzeba szukać przyczyny.

mareczek

Astro-maniak
Posty: 99
Rejestracja: 10 lut 2008, 9:24
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: mareczek »

u mnie tez ciężko chodzi wspomaganie nawet w czasie jazdy wejść w zakręt skręcając jedną ręką nie da rady :(
Piekielna Maszyna :)
[External Link Removed for Guests]
-

mayday411

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 18 wrz 2007, 19:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: mayday411 »

W porównaniu do innych aut mi też chodzi ciężej wspomaganie ale jeździłem inymi olpami i jest tak samo. Wydaje mi sie że wszystko jest w porządku, no chyba ze strasznie cieżko ci chodzi. Cieżko słowami opisać jakiej siły trzeba używac przy kręceniu kierownicą, ale wydaje mi sie ze astry nie mają takiego wspomagania jak np Skoda Fabia gdzie wspomaganie działa ze trzy razy lżej.
Opel Astra 1,6 16V ECO-TEC Automat
Skoda Favorit 136L

WaldazZz

Astro-maniak
Posty: 189
Rejestracja: 19 mar 2007, 21:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: WaldazZz »

Sprawdź tak jak ticz, pisał co z paskiem, ale może jużczas wymienić, albo uzupełnićolej we wspomaganiu?? To też może być przyczyną.
"Dla tych wszystkich,
którzy 15 baniek noszą w głowach"

Astra1600

Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 16 mar 2008, 16:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: cbcbcb
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Astra1600 »

no to chłopaki przed wami są koszty :mrgreen: nie no nie ma się z czego smiac .
Nie wiem czym to idzie ale jak ja kupiłem moją astre jeździł tym w niemczech tylko jeden szwabik po 70 to tam chodziło bardzo lekko tu tez chodzi a teraz ma 188 tys przebiegu. Może to jest od ilości km bo u mnie skręce na maxa i pompa nie wyje ani nic a przejechałem sie kumpla astrą ma 280 tys popa wyje i nie jeździ sie lepiej niz autem co nie ma wspomagania.

Awatar użytkownika
Strach

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 22 mar 2008, 16:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Grójec
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Strach »

Witam was wszystkich to mój pierwszy post i prosze o wyrozumilaość niemam zielonego pojęcia o naprawach silnikach itd. należe do kierowców leje i jedzie moze ktos z was wskazać gdzie sie znajduje ten zbiorniczek od wspomagania zdjęcie? mój silnik 1,4 rok 1991
Proszę się nie śmiać dziękuje za pomoc Pozdro mam nadzieje że sie chodz troche podciągne przy was :oops: :|

mareczek

Astro-maniak
Posty: 99
Rejestracja: 10 lut 2008, 9:24
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: mareczek »

a jeśli pompa wyje jak sie maksymalnie skręci kołami to źle ??. Przy normalnej jeździe nic nie wyje :)
Piekielna Maszyna :)
[External Link Removed for Guests]
-

ODPOWIEDZ