badanie na płycie

iwan87

Astro-maniak
Posty: 259
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:12
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

badanie na płycie

#1

Nieprzeczytany post autor: iwan87 »

Cześć...

Nie wiecie może gdzie i za ile można w Krakowie zrobić badanie nadwozia na płycie? Jeśli ktoś nie wie o co mi chodzi to już tłumacze:

Mam przesunięte prawe przednie koło do tyłu tzn. , że nie jest ono centralnie na środku w nadkolu tylko przesunięte w lewo ( czyli do tyłu ). Wcześniej na forum doradziliście mi, że to może być wina m.in. wahacza lub sanek krzywych. Wymieniłem wahacz ale to nie to. W ASO mi powiedzieli że można wjechać na płytę pomiarową jakąś i oni pomierzą przy pomocy jakiś punktów co jest wygięte i wtedy można to naprawiać. Chciałbym się dowiedzieć czy istanieje możliwość zbadania takiego czegoś poza ASo gdzie taka usługa napewno będzie kosmicznie droga :(

Pomoże ktoś ? Lub ewentualnie ma ktoś dostęp do informacji z danymi o wymiarach sanek ( trawerzy) pod silnikiem ? Lub czy np. ktoś mógłby zmierzyć dla mnie w swoim asterixie rozpiętośc w kilku miejscach sanek? Porównałbym to z moimi i już bym wiedział mniej więcej czy to wina sanek czy kupiłem auto po mega dzwonie i pozostaje naciaganie ramy tylko :( ?
Black Lady from Cracow

[External Link Removed for Guests]

lupo79

Astro-maniak
Posty: 91
Rejestracja: 17 mar 2007, 10:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: lupo79 »

witam
miałem to samo. okazało sie ze przednie prawe koło jest cofniete do tyłu z 2 cm
nie wiedziałem tego jak kupowałem auto, ale gosciu mowil ze to zbieznosc i dlatego sciaga.....okazało sie to auto dostało w koło i musiałem wymienic mc persona całego...:( a w tym co go wymontowali okazalo sie ze był naciagany i spawany

iwan87

Astro-maniak
Posty: 259
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:12
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: iwan87 »

no ja mam własnie to samo... Też kupiłem z cofniętym. Zanim jeszcze zacząłem się za to zabierac to powiedzieli mi , że można to zrobić następującymi sposobami:
= albo wymiana wahacza
- albo sanki
- albo mc person

wymienialem wahacz i to nie to. A nie chce niepotrzebnie pakować kasy i robic metoda prob i bledow. A skąd wiedziales ze to mc person ? U mnie amortyzator nie wylał wiec chyba mac person jest ok. Chociaz tez mi to proponowali. Ja tez mam cofniete tak z 2 cm-3
Black Lady from Cracow

[External Link Removed for Guests]

lupo79

Astro-maniak
Posty: 91
Rejestracja: 17 mar 2007, 10:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: lupo79 »

iwan87 pisze:no ja mam własnie to samo... Też kupiłem z cofniętym. Zanim jeszcze zacząłem się za to zabierac to powiedzieli mi , że można to zrobić następującymi sposobami:
= albo wymiana wahacza
- albo sanki
- albo mc person

wymienialem wahacz i to nie to. A nie chce niepotrzebnie pakować kasy i robic metoda prob i bledow. A skąd wiedziales ze to mc person ? U mnie amortyzator nie wylał wiec chyba mac person jest ok. Chociaz tez mi to proponowali. Ja tez mam cofniete tak z 2 cm-3
dałem do porządnego mechanika, ale oficjalnie oddawałem go na wymiane wachacza... teraz jezdzi jak po szynach :)

powe88

Astro-maniak
Posty: 75
Rejestracja: 02 lut 2008, 23:48
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Twardogóra
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: powe88 »

odnawiam temat mam to samo ustawiona zbieżność 2x wymieniony wahacz.


i teraz mam pytanie co najpierw wymieniać

1 mc persona
2 sanki

może ktoś mi podpowie??
Moc to nie wszystko:)

[External Link Removed for Guests] Nowe fotki

iwan87

Astro-maniak
Posty: 259
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:12
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: iwan87 »

a o ile masz przesunięte koło ? pokaż zdjęcie ?

ja się zastanawiam czy nie pojechać do jakiegoś kolesia co zajmuje się tylko i wyłącznie zawieszeniami. Może on coś wymodzi i pokombinuje. Nie chcę się narażac na koszty poprzez naprawę metodą prób i błędów.

Najlepiej by było jakbyśmy znali wymiary sanek i jej rozpiętość w poszczególnych fragmentach. Np. na początku i na końcu ramion. Wtedy można by porównać to do naszych i byśmy wiedzieli czy mamy sanki krzywe czy mc persona. Ja niestety nie mam żadnego znajomego z astrą z okolic na przykładzie którego mógłbym to pomierzyć :/

No a naprawa metodą a nóż widelec to będzie akurat to, mnie nie urządza ponieważ:
- wymiana wahacza to 120 za część + 50 zł wymiana
- sanki ok 150 zł + 50 zł wymiana
- mac person - 200 zł część + wymiana 100 zł

jak się tak podliczy to wychodzi 670 zł ... a potem się okaże , że rame mam pogiętą i trzeba ją wyciągać :mrgreen:

[ Dodano: 2008-03-23, 17:44 ]
podbijam...

jest jakiś sposób żeby dowiedzieć się co jest zepsute omijając metode prób i błędów ? :roll:
Black Lady from Cracow

[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ