stozek

emek6

Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 21 paź 2007, 20:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

stozek

#1

Nieprzeczytany post autor: emek6 »

Witam mam pytanie bo bardzo bym chcial u siebie w aucie miec filtr stozkowy tylko ze mam gaz a z tego co mi mowilo 3 mechanikow to nie bardzo mozna miec jak sie ma instalacje gazowa bo sa jakies powiklania kto ma instalacje i stozek ?

dresat

Astro-maniak
Posty: 650
Rejestracja: 25 lut 2008, 9:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: dresat »

emek6, Odpowiedz sobie, czy bardziej chcesz mieć stożek, czy gaz? Ten ostatni za bardzo ze stożkiem się nie lubi, ponieważ powstaje nadmiar ilości powietrza, a regulacja zwykle prowadzi do niepotrzebnego wydawania kasy. Poza tym - kto widzi ów stożek, gdy jeździsz? Buczenie? Wątpliwa frajda; wtedy lepiej działać na tłumikach na przykład. 8)
myśleć...też bym umiał!

emek6

Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 21 paź 2007, 20:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: emek6 »

tzn chodzi mi tylko o ten dzwiek ktory wydaje nie chodzi mi o wzrosty mocy czy inne rzeczy a z wydechu takiego dzwieku raczej chyba nie wydobedzie :( a czy przy takim filtrze [External Link Removed for Guests] bedzie taki dzwiek jak przy stozkowym ?

Tomek_0181

Klubowicz AKP
Posty: 1105
Rejestracja: 24 gru 2007, 19:30
Auto: Astra F Irmscher
Silnik: C20xe
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Tylmanowa--RudaŚl.
Pomocny: 3 razy
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Tomek_0181 »

Sportowy filtr powietrza nie daje takiego dźwięku jak stożek, chociaż silnik buczy trochę lepiej. Niestety też robi problemy przy LPG. Jeśli chcesz montować stożek to załóż najpierw BLOSa (są na allegro, czasem nawet ze stożkami). Do tego znacznie wzrośnie moc auta, szczególnie na benzynie. Tzn., moc nie wzrośnie ale powróci do prawie normalnego stanu, jak przed instalacją LPG.

ja37

V.I.P.
Posty: 6033
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Stożek z gazem uchodzi przy klapkowym przepływomierzu, inaczej są kłopoty z pracą silnika.

ODPOWIEDZ