Kiedy wymieniac świece ?

lupo79

Astro-maniak
Posty: 91
Rejestracja: 17 mar 2007, 10:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Kiedy wymieniac świece ?

#1

Nieprzeczytany post autor: lupo79 »

witam
moja astra 1.6. 16V ma 115000 km rok 1997 ,
mam ja od roku i nie wiem kiedy były wymieniane świece (BERU) nic sie z nimi nie dzieje pali na dotyk....to moze nic nie ruszac jak wszystko gra ????

pers

Astro-maniak
Posty: 189
Rejestracja: 04 lut 2008, 23:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: pers »

jak wszystko gra to po co ruszać?? zostaw

Usunięty użytkownik 3235

#3

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Skoro nie wiesz kiedy były wymieniane świece, a ty sam też tego nie robiłeś(mając auto od roku) to powinieneś zmienić je przy najbliższej okazji, np. wtedy kiedy będziesz zmieniał olej, filtry itp rzeczy.
To, że auto pali na "dotyk" to fajnie ale skoro producent przewidział wymianę pewnych części (filtry, klocki, ŚWIECE) co jakiś czas/ przebieg to czemu poprawiać po fabryce i jeździć aż przestanie odpalać?

To tak samo jakbyś np eksploatował auto dotąd aż z klocków hamulcowych pozostaną same metalowe elementy...Odpowiedź sama się nasuwa

pers

Astro-maniak
Posty: 189
Rejestracja: 04 lut 2008, 23:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: pers »

w sumie to biore poprawke na moją wypowiedz. Trzeba być zapobiegawczym i taka profilaktyczna wymiana nie zaszkodzi. Pozdr. :mrgreen:

lesio822

Astro-maniak
Posty: 512
Rejestracja: 25 lut 2007, 21:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: lesio822 »

W zależności od producenta świece daja poprawną iskrę przez od 5000km (sportowe) - 40000km. Z regóły średio powinno się zmieniac co 20000km.

Awatar użytkownika
romario

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 13 sty 2008, 10:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Frombork
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: romario »

To ja mam jakieś dziwne świece, jeżdżę na nich już z 70 tys. km, nie wiadomo ile jeździły wcześniej bo z nimi już kupiłem samochód i wciąż wszystko ok. Elektrody nie są mocno wypalone, nie ma nagaru ani nie są okopcone a samochód pali od pyka, spalanie też wzorowe. Świece mają 4 elektrody i producent chyba BERU. Jak kto chce to niech wymienia i co 10 tys. ale dla mnie jak wszystko ok. to po co ruszać, to nie olej czy rozrząd, że może coś sie stać. A objawy źle pracujących świec to da sie odczuć. Pozdrawiam.

Bast

Astro-maniak
Posty: 633
Rejestracja: 25 gru 2006, 13:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Bast »

romario pisze:Świece mają 4 elektrody i producent chyba BERU
Ktoś juz wymieniał .W oryginale są GM :lol:
>>> [External Link Removed for Guests] <<<
...............................................................................................................................
>>> [External Link Removed for Guests] <<<

ODPOWIEDZ